II Królewski Festiwal Światła rozświetli Wilanów - ILUMINACJE - WARSZAWA - FESTIWAL - PHILIPS LIGHTING - VIDEOMAPPING
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności II Królewski Festiwal Światła rozświetli Wilanów
drukuj stronę
poleć znajomemu

II Królewski Festiwal Światła rozświetli Wilanów

II Królewski Festiwal Światła rozświetli Wilanów

W dniach 4-6 stycznia 2014 r. odbędzie się II Królewski Festiwal Światła, w czasie którego iluminacje rozświetlą ogrody pałacowe i charakterystyczne punkty dzielnicy, tworząc magiczną scenerię. W pałacowym Ogrodzie Północnym rozbłyśnie „Ogród Wyobraźni”, a strategiczny partner Festiwalu, firma Philips Lighting, przygotowała iluminację Pałacu w Wilanowie, ratusza w budowie przy Plaży Wilanów oraz Świątyni Opatrzności Bożej, a także mapping kościoła św. Anny.

W tym roku po raz pierwszy Trakt Królewski, łączący Plac Zamkowy, Łazienki i Wilanów, został na całej długości podświetlony girlandami, przygotowanymi przez firmę Multidekor, wykonawcę całej świątecznej iluminacji miasta. Ta ostatnia została uznana m.in. przez francuski dziennik Le Figaro za jedną z najpiękniejszych iluminacji miast na świecie. Rozświetlony Trakt Królewski to nie tylko symboliczne połączenie Starego Miasta z dawną letnią rezydencją króla Jana III Sobieskiego, ale również świetlne wyznaczenie przestrzeni, w której warszawiacy spędzą okres Bożego Narodzenia, Nowego Roku i Święto Trzech Króli.  Już tradycyjnie w okresie świąteczno-noworocznym, mieszkańcy Warszawy tłumnie odwiedzają okolice Starego Miasta i Krakowskiego Przedmieścia, oglądając nie tylko tradycyjne szopki bożonarodzeniowe w stołecznych świątyniach, ale i kolorowe iluminacje upiększające Krakowskie Przedmieście. Na mapie świetlnych atrakcji jasnym punktem jest Wilanów.

6 grudnia w ogrodach pałacowych otwarto dwukrotnie większy niż w ubiegłym roku Labirynt Światła Króla Jana, wykonany przez Multidekor, odbyły się pokazy mappingów oraz iluminacji architektonicznych. W pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia Labirynt Światła będzie bezpłatnie udostępniony dla gości.  Jednak prawdziwa kulminacja światła będzie miała miejsce podczas II Królewskiego Festiwalu Światła, który odbędzie się w Wilanowie w dniach 4-6 stycznia 2014 r.

 – Chcieliśmy stworzyć dla mieszkańców Wilanowa, ale i wszystkich warszawiaków przestrzeń,
w której będą mogli się spotkać, nawet po zmroku. Pora zimowa, gdy wcześnie się zmierzcha, sprawia, że ludzie częściej zamykają się w domach. Chcemy to zmienić, oddając na trzy dni naszą dzielnicę pod całkowite władanie światła, tak by nasi mieszkańcy chcieli nawet po zmierzchu wybrać się z dziećmi czy przyjaciółmi na spacer – powiedział Artur Buczyński Zastępca Burmistrza dzielnicy Wilanów.

Królewski Festiwal Światła został zainicjowany w ubiegłym roku, z zamiarem by wraz z jego rozwojem, stawał się on festiwalem światła na miarę światowej metropolii. Druga edycja tego wydarzenia zachwyci swoją różnorodnością i zasięgiem. II Królewski Festiwal Światła rozpocznie się 4 stycznia 2014 r. o godz. 16.30 w Ogrodzie Północnym Pałacu w Wilanowie, gdzie rozbłyśnie „Ogród Wyobraźni”, najnowsza instalacja świetlna Multidekor, połączona z oprawą muzyczną. Zebrani goście zostaną aktorami w premierowym widowisku „Światło - Dźwięk”.  „Ogród Wyobraźni” będzie otwarty dla zwiedzających, podobnie jak Labirynt Światła, aż do 15 marca 2014 r. Strategiczny partner II Królewskiego Festiwalu Światła firma Philips Lighting, przygotowała klasyczną LED-ową iluminację Pałacu w Wilanowie, która pozwoli podkreślić unikatowy charakter tej architektonicznej perły polskiego baroku. Ponadto, Philips Lighting zaprezentuje mapping na Kościele św. Anny, dynamiczną iluminację ratusza w budowie przy Plaży Wilanów oraz iluminację przedniej fasady Świątyni Opatrzności Bożej, zrealizowane z wykorzystaniem innowacyjnych energooszczędnych technologii Philips LED. W ogrodach królewskich zaprezentowane będą instalacje świetlne artystów audiowizualnych: Przemysława Moskala i Rocha Forowicza. W ramach II Królewskiego Festiwalu Światła odbędą się także liczne koncerty, m.in. 5 stycznia odbędzie się koncert TOSHINORI KONDO, któremu towarzyszyć będzie multimedialna instalacja i mapping Świątyni Opatrzności Bożej autorstwa Philippa Geista.

Więcej na stronie festiwalu: festiwalswiatla.wilanow.pl

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl