Turniej robotów na Politechnice Warszawskiej - POLITECHNIKA WARSZAWSKA - HUMANOID - TURNIEJ ROBOTÓW - ROBOTYKA MOBILNA - ROBOMATICON - LINEFOLLOWER - MICROMOUSE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Turniej robotów na Politechnice Warszawskiej
drukuj stronę
poleć znajomemu

Turniej robotów na Politechnice Warszawskiej

Turniej robotów na Politechnice Warszawskiej
fot. robomaticon.pl
8 marca roboty po raz czwarty opanują Politechnikę Warszawską - będą walczyć, ścigać się i zadziwiać. Konstruktorzy z Polski i z zagranicy będą mogli rywalizować w 13 konkurencjach w ramach Turnieju Robotów Moblinych Robomaticon.

Robomaticonem zainteresowani będą nie tylko doświadczeni konstruktorzy, ale i osoby, które w budowaniu maszyn nie mają jeszcze doświadczenia. Oprócz zawodów przygotowano też warsztaty robotyczne dla widzów, a także liczne pokazy.

Najbardziej widowiskowym punktem programu będą jednak zawody. W tym roku konkurencji będzie 13, o pięć więcej w niż w zeszłym roku.

W konkurencji Line Follower roboty samodzielnie (niesterowane z zewnątrz) podążać mają jak najszybciej po narysowanej na ziemi czarnej linii. Dla bardziej zaawansowanych konstruktorów jest też wersja trudniejsza tej konkurencji (Line Follower enhanced), w której na torze kryją się różne przeszkody.

Na Robomaticonie wiele emocji czeka też miłośników zapasów. W tym roku maszyny zmagać się będą w kategoriach: Nanosumo, Microsumo, Minisumo, Sumo, Legosumo oraz Humanoid sumo. Roboty w różnych kategoriach walczą ze sobą, a wygrywa ten, który zepchnie konkurenta poza wyznaczoną linię.

W kolejnej konkurencji - Micromouse - chodzi o to, by robot samodzielnie, bez pomocy z zewnątrz, znalazł w labiryncie drogę do mety. Z kolei Puck Collect to zawody robotów, które spośród klocków w różnych kolorach mają wybrać te o wyznaczonej barwie.

Widowiskowy będzie też pewnie Humanoid Sprint, w którym roboty humanoidalne - przypominające ludzi - będą się w nim ścigać w biegu po linii prostej. Widzów zainteresuje też pewnie DeathRace - wyścig robotów „na śmierć i życie”. "To kilka okrążeń wokół specjalnego toru, podczas których roboty mogą się przepychać, zderzać i stosować inne sztuczki" - zdradzają organizatorzy.

Jest też konkurencja w stylu dowolnym. "Jeśli robot biega, skacze, pływa, otwiera piwo, gada, wspina się, lata, czy nawet nic nie robi, ale w wielkim stylu, to na Freestyle Efla Distrelec jest mile widziany" - zachęcają organizatorzy.

Więcej informacji - w tym szczegóły dotyczące rejestracji - dostępne na stronie: www.robomaticon.pl

Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl