Philips Lighting będzie działać na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - OPRAWY LED - PHILIPS LIGHTING - RYNEK PRACY - ECOVISION - MODERNIZACJA OŚWIETLENIA - KĘTRZYN - WMSSE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Philips Lighting będzie działać na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej
drukuj stronę
poleć znajomemu

Philips Lighting będzie działać na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Philips Lighting będzie działać na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej
fot. Philips

Philips Lighting Poland SA Oddział w Kętrzynie otrzymał zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w ramach Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Projekt przewiduje modernizację fabryki dla potrzeb produkcji innowacyjnych opraw oświetleniowych, opartych m.in. na technologii LED. Firma Philips Lighting zobowiązała się do przeprowadzenia dalszych inwestycji w kętrzyńskim zakładzie oraz stworzenia nowych miejsc pracy.

4 marca br. w kętrzyńskiej fabryce Philips Lighting odbyła się uroczystość wręczenia zezwolenia na prowadzenie działalności Philips Lighting Poland SA Oddział w Kętrzynie w rozszerzonej Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (WMSSE). Zezwolenie obejmuje produkcję innowacyjnych opraw oświetleniowych opartych na technologiach energooszczędnych i LED-owych.

W ramach działalności w WMSSE spółka Philips Lighting zobowiązała się do zainwestowania w kętrzyńskim zakładzie minimum 50 mln zł do końca roku 2018 oraz stworzenia 70 nowych miejsc pracy. Inwestycje wspierać będą rozwój działalności Philips Lighting związanej z technologią LED na rynku oświetlenia profesjonalnego. Dzięki tym nakładom, unowocześniona zostanie istniejąca fabryka, utworzone zostaną nowe linie technologiczne i zmodernizowane będą te już użytkowane.

Obecnie zakład produkcyjny w Kętrzynie zatrudnia 565 osób. Od kilku lat rośnie jego aktywność jako czołowego producenta w koncernie. Zakład rozwija i produkuje profesjonalne rozwiązania oświetleniowe do zastosowań wnętrzowych i zewnętrznych.  Fabryka wytwarza m.in. oświetlenie uliczne, rozwiązania oświetleniowe dla biur, szkół i szpitali, ale również sklepów, budynków przemysłowych, stacji benzynowych, a nawet stadionów.

W ramach kętrzyńskiego zakładu Philips Lighting działa również Centrum Badawczo-Rozwojowe. Jest ono jednym z czterech tego typu ośrodków Philips Lighting na świecie, przy czym jest jedynym, które opracowuje rozwiązania oświetleniowe zarówno do zastosowań wnętrzowych, jak i zewnętrznych. Dział badawczo-rozwojowy pracuje nad rozwiązaniami najnowszej generacji, w większości z obszaru LED, czyli najbardziej energooszczędnej technologii oświetleniowej na świecie, pozwalającej ograniczyć zużycie energii o 50-80%.

W Centrum zatrudnienie znajduje obecnie ponad 50 osób. Innowacyjne rozwiązania opracowane w Centrum Badawczo-Rozwojowym są następnie wdrażane do produkcji m.in. w fabryce Philips Lighting w Kętrzynie. Wyprodukowane innowacyjne technologie coraz częściej znajdują swoje zastosowanie w Polsce. W największej polskiej gminie Przytyk oświetlonej w 100% technologią LED, zastosowano ponad 1000 opraw Philips LED ClearWay, generujących białe światło, które zostały zaprojektowane i wyprodukowane w fabryce oświetleniowej Philips Lighting w Kętrzynie.  Po modernizacji oświetlenia w gminie Przytyk udało się zmniejszyć zużycie energii o ok. 60%.

Philips nieustannie inwestuje w innowacyjne rozwiązania, zwłaszcza rozwiązania oświetleniowe oparte na technologii LED. W roku 2013 koncern zainwestował 1,73 mld euro w badania i rozwój, czyli 7,4% wartości sprzedaży. W ramach tych nakładów, Philips zainwestował 509 mln euro w tzn. „zielone innowacje”, z czego najwięcej – ponad 64% (327 mln euro) zostało przeznaczone na dalszy rozwój rozwiązań opartych na technologii LED. W roku 2013 sprzedaż zielonych produktów wyniosła 11,8 mld euro, czyli 51% całkowitej wartości sprzedaży. W ten sposób spółka zrealizowała cel swojej strategii równoważonego rozwoju EcoVision dwa lata przed czasem (zakładał on, że do 2015 r. 50% sprzedaży będzie pochodzić ze sprzedaży produktów zielonych).  

W Polsce Philips Lighting prowadzi działalność produkcyjną w trzech zakładach produkcyjnych: w Pile, Kętrzynie i Pabianicach. W sumie spółka zatrudnia w Polsce ponad 4600 osób, co sprawia, że znajduje się w gronie siedemdziesięciu największych polskich pracodawców. Wg rankingu Randstad spółka znajduje się również w pierwszej dwudziestce najwyżej ocenianych pracodawców. Otrzymała również wyróżnienie Great Place to Work. Spółka jest również 9. największym polskim eksporterem. W roku 2012 Philips Lighting Poland Sp. z o.o. osiągnęła przychód przekraczający 4 mld zł. Sprzedaż zagraniczna stanowi ok. 90% wypracowywanego przychodu.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl