Zakaz uczestniczenia w przetargach dla Siemensa w Brazylii - SIEMENS - BRAZYLIA - ZAMÓWIENIA PUBLICZNE - NIEDOZWOLONE PRAKTYKI
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Zakaz uczestniczenia w przetargach dla Siemensa w Brazylii
drukuj stronę
poleć znajomemu

Zakaz uczestniczenia w przetargach dla Siemensa w Brazylii

W związku z oskarżeniem o korupcję i przekupstwo koncern Siemensa został ukarany przez brazylijski sąd pięcioletnim zakazem uczestniczenia w publicznych przetargach na terenie Brazylii.

Ogłoszone pod koniec lutego orzeczenie brazylijskiego Sądu Federalnego w Sao Paulo stwierdza, że międzynarodowy koncern posłużył się przekupstwem, aby uzyskać kontrakty w przetargach przeprowadzonych przez Pocztę Brazylijską w latach 1999 i 2004.

Po ogłoszeniu w 2013 roku wyroku sądu brazylijskiego pierwszej instancji Siemens się od niego odwołał, ale przegrał sprawę. Sąd rozciągnął pierwotny pięcioletni zakaz uczestniczenia tego koncernu w przetargach ogłaszanych przez pocztę brazylijską na wszystkie brazylijskie przedsiębiorstwa publiczne.

Przeciwko Siemensowi - donosi z Brazylii agencja EFE - toczy się również dochodzenie sądowe w związku z próbami "ustawienia" przetargu na obsługę techniczną pociągów w brazylijskim stanie Sao Paulo. W tej samej sprawie toczą się dochodzenia sądowe wobec trzech innych zagranicznych firm.

Źródło: PAP

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl