Nowy kontrowersyjny system płacenia za energię elektryczną w Hiszpanii - CENY ENERGII - DOSTAWCY ENERGII - TARYFA - HISZPANIA - INTELIGENTNE LICZNIKI
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowy kontrowersyjny system płacenia za energię elektryczną w Hiszpanii
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowy kontrowersyjny system płacenia za energię elektryczną w Hiszpanii

Nowy kontrowersyjny system płacenia za energię elektryczną w Hiszpanii
fot. portlandgeneralelectric/CC/Flickr

Hiszpański rząd zdecydował o wprowadzeniu nowego systemu ze zmienną ceną energii, w którym cena kilowata będzie ustalana z dnia na dzień. Użytkownicy będą mogli śledzili ją przez Internet. Ministrowie przekonują, że dzięki zmianom rachunki zmniejszą się co najmniej o 5%. Z kolei organizacje konsumenckie ostrzegają, że prąd będzie droższy, a nowy system jest sprzeczny z prawem.

Zgodnie z decyzją rządu, cena energii elektrycznej będzie się zmieniała z godziny na godzinę. Dostawcy będą zobowiązani informować o tym w Internecie z 24-godzinnym wyprzedzeniem. Dzięki temu indywidualni odbiorcy będą mogli zaplanować bardziej energochłonne aktywności na godziny z tańszą energią.

Na zmiennym systemie cen będą mogli skorzystać tylko posiadacze tzw. inteligentnych liczników, obecnie niespełna 10% gospodarstw domowych w Hiszpanii. Właściciele tradycyjnych liczników zapłacą za prąd średnią miesięczną cenę, czyli drożej.

Zdaniem organizacji konsumenckich, nowe prawo dzieli użytkowników na uprzywilejowanych i pokrzywdzonych, dlatego nie powinno wejść w życie dopóki wszystkie gospodarstwa domowe nie zostaną wyposażone w nowoczesne liczniki.

Źródło: IAR
follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl