Łódzkie i Małopolskie racjonalizują zużycie energii - POLITECHNIKA ŁÓDZKA - BADANIA I ROZWÓJ - POLITECHNIKA KRAKOWSKA - EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA - ENERGOOSZCZĘDNE BUDOWNICTWO - BUDYNKI ZEROENERGETYCZNE - IPOŚ
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Łódzkie i Małopolskie racjonalizują zużycie energii
drukuj stronę
poleć znajomemu

Łódzkie i Małopolskie racjonalizują zużycie energii

Łódzkie i Małopolskie racjonalizują zużycie energii
Stworzenie Łódzkiego Centrum Efektywności Energetycznej planuje Politechnika Łódzka. Ma ono służyć przedsiębiorcom i naukowcom, którzy będą opracowywać i wdrażać rozwiązania materiałowe i technologiczne na potrzeby budownictwa energooszczędnego i tzw. zero-emisyjnego.

Politechniki Łódzka i Krakowska wraz w władzami województw łódzkiego i małopolskiego, a także przedstawicielami biznesu krajowego, austriackiego i niemieckiego planują budowę strategicznego partnerstwa w obszarze nauki, badań i rozwoju. Ma ono służyć m.in. poprawie efektywności energetycznej w perspektywie do roku 2020.

 – Mamy nadzieję, że już wkrótce powołane zostanie Łódzkie Centrum Efektywności Energetycznej przy Politechnice Łódzkiej służące przedsiębiorcom i naukowcom z województwa łódzkiego. Chcemy skorzystać z doświadczeń Krakowa, gdzie działa już Małopolskie Centrum Budownictwa Energooszczędnego przy Politechnice Krakowskiej – mówi prof. Ireneusz Zbiciński, dziekan wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska (IPOŚ).

Wydział IPOŚ podejmuje kolejne przedsięwzięcie dotyczące efektywności energetycznej w obszarach mechaniki, elektrotechniki, budownictwa i inżynierii środowiska. Władze i pracownicy wydziału korzystają z doświadczeń uzyskanych w czasie realizacji projektu polsko-niemieckiej współpracy, zmierzającego do opracowania nowatorskiej technologii fasad dla potrzeb budynków o zerowej emisji energii. Projekt ten prowadzony jest w partnerstwie z polskim przedsiębiorstwem Sto-ispo oraz niemiecką firmą Envidatec GmbH, a partnerem naukowym jest Hamburg University of Applied Sciences.

Jak przypomina rzecznik uczelni Ewa Chojnacka, konieczność wprowadzenia rozwiązań materiałowych i technologicznych poprawiających standard energetyczny nowych i istniejących technologii przemysłowych dostrzegł już przed kilku laty Parlament Europejski. Od 2020 roku (od 2018 r. dla obiektów użyteczności publicznej) wszystkie nowo wznoszone i gruntownie remontowane budynki powinny być prawie zero-energetyczne lub prawie zero-emisyjne.

Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl