Inteligentne oprawy LED w sieciowej technologii SpaceWise - PHILIPS - USA - OŚWIETLENIE LED - OPRAWY LED - OPRAWA BIUROWA - ZINTEGROWANE SYSTEMY OŚWIETLENIOWE - PLUG AND PLAY - INTELIGENTNE OŚWIETLENIE - SPACE WISE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Inteligentne oprawy LED w sieciowej technologii SpaceWise
drukuj stronę
poleć znajomemu

Inteligentne oprawy LED w sieciowej technologii SpaceWise

Inteligentne oprawy LED w sieciowej technologii SpaceWise
fot. Philips

System Philips SpaceWise LED został wytypowany przez amerykański urząd GSA do udziału w programie Green Proving Ground ze względu na możliwość ograniczenia zużycia energii i kosztów utrzymania systemów oświetleniowych o 50-75%. Opracowany przez Philipsa system oświetleniowy typu „plug-and-play” będzie testowany w Chicago i Atlancie.

Globalny koncern oświetleniowy Philips ogłosił, że amerykański Urząd Obsługi Agencji Federalnych (General Services Administration – GSA) wybrał w 2013 roku technologię Philips SpaceWise do udziału w programie Green Proving Ground (GPG), którego celem jest ocena innowacyjnych, zrównoważonych technologii budowlanych.

W technologii SpaceWise, zaprojektowanej z myślą o dużych, otwartych przestrzeniach biurowych, inteligentne moduły i specjalnie dobrane sterowniki natężenia oświetlenia są zintegrowane z oprawą LED, co pozwala na zwiększenie wydajności i oszczędności energii aż do 50–75% w stosunku do tradycyjnych technologii oświetleniowych. Zastosowanie czujników obecności oraz regulatorów poziomu oświetlenia bazujących na analizie natężenia światła dziennego sprawia, że każda oprawa działa niezależnie, pozostając jednak integralnym elementem sieci kratowej reagującej na obecność osób - i to bez konieczności modyfikacji instalacji elektrycznej lub montowania dodatkowych systemów sterujących. 

Bezprzewodowe zintegrowane rozwiązanie z inteligentnymi oprawami bez konieczności instalacji dodatkowych sterowników

W ramach programu Green Proving Ground w nieruchomościach obsługiwanych przez GSA testowane są nowe rozwiązania technologiczne umożliwiające ograniczenie zużycia energii w budynkach federalnych lub mające znaczący potencjał generowania oszczędności. Technologie wybierane są do udziału w projekcie w oparciu o ich potencjał w zakresie redukcji kosztów operacyjnych, podniesienia dobrostanu użytkowników obiektów oraz realizacji celów w zakresie zrównoważonego rozwoju określonych w wydanym przez prezydenta Obamę dekrecie 13514 w sprawie ochrony środowiska oraz efektywności ekonomicznej i energetycznej. System SpaceWise zostanie zbadany i oceniony w nieruchomościach GSA w Chicago i Atlancie. GSA przeprowadzi testy we współpracy z podlegającym Departamentowi Energii (DOE) Narodowym Laboratorium Lawrence Berkeley (LBNL). 

Na oświetlenie przypada ok. 30-35% ogółu energii elektrycznej zużywanej w budynkach komercyjnych. W USA znajduje się ponad 4,9 miliarda budynków pełniących funkcje inne niż mieszkalne, a także ponad 72 miliardy stóp kwadratowych przestrzeni komercyjnej, z czego 19% przypada na biura. W prywatnych biurach od dawna już montuje się czujniki wykrywające obecność osób, jednak koszt i poziom złożoności projektów oraz instalacji elektrycznych dla nowych systemów sterowania stanowi zasadniczą barierę w ich upowszechnianiu. Wdrażanie systemów sterowania oświetleniem jest szczególnie trudne w otwartych przestrzeniach biurowych ze względu na konieczność uwzględnienia oryginalnie przyjętego podziału na strefy oraz istniejących już obwodów. Ponieważ obecnie aż dwie trzecie biur aranżowanych jest na planie otwartym, system SpaceWise urasta do rangi przełomowej technologii otwierającej drogę do wdrażania na szeroką skalę oszczędności tam, gdzie dotychczas nie było to możliwe.

Technologia SpaceWise została zaprojektowana z myślą o dużych, otwartych przestrzeniach biurowych

 – Dzięki wbudowaniu inteligentnego modułu sterującego w oprawę Philips DuaLED, technologia SpaceWise jest łatwa w instalacji, co wpływa na większą gotowość do jej wdrożenia wśród klientów doceniających możliwość jej zastosowania zarówno do modernizacji istniejących, jak i projektowania nowych systemów oświetleniowych. System SpaceWise funkcjonuje niezależnie od zamontowanych wcześniej systemów i funkcji sterowania oświetleniem, stanowiąc autonomiczne rozwiązanie zwiększające oszczędność energii gwarantowaną przez systemy oświetleniowe Philips LED o dalsze 20-30% – powiedział Bruno Biasiotta, prezes i Dyrektor Generalny Philips Lighting Americas.

Platforma SpaceWise jest stale rozwijana i uzupełniana o nowe technologie pozwalające na adaptację do nieustannie ewoluujących wymogów przestrzennych oraz potrzeb organizacji w kontekście efektywności kosztowej i dodatkowych korzyści. Obecnie trwają prace nad funkcjami takimi jak wykrywanie i diagnostyka usterek, automatyczna adaptacja do zapotrzebowania czy analiza zużycia energii w czasie rzeczywistym. Te dodatkowe funkcje pozwolą zarządcom budynków lub obiektów lepiej zrozumieć problematykę zużycia energii i konfigurować systemy oświetleniowe pod kątem optymalizacji ich wydajności w konkretnych środowiskach. 

Więcej informacji na temat nowych technologii wytypowanych do oceny w ramach programu GSA Green Proving Ground w bieżącym roku, a także informacje o wynikach projektu za rok ubiegły znajdują się na stronie www.gsa.gov/GPG.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (1)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Lidka
Bardzo jestem ciekawa czy w Polsce wprowadzi się kiedyś taką technologię. Byłaby to dość mocno przełomowa inwestycja.
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl