Awaria i wyciek mazutu w elektrowni Kozienice - ENERGETYKA - AWARIA - ENEA - ZAPORA - WISŁA - KOZIENICE - MAZUT
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Awaria i wyciek mazutu w elektrowni Kozienice
drukuj stronę
poleć znajomemu

Awaria i wyciek mazutu w elektrowni Kozienice

Awaria i wyciek mazutu w elektrowni Kozienice

W wyniku awarii w elektrowni Kozienice wyciekło około 9 ton mazutu, z czego 250 kg substancji mogło dostać się do Wisły. Nie ma jednak zagrożenia dla środowiska - poinformowali strażacy walczący ze skutkami wycieku w rozmowie z TVN24. Dla zabezpieczenia wycieku wybudowano dodatkową zaporę, żeby wyłapać mazut, który przedostał się przez właściwą zaporę.

W rozmowie z TVN24 Piotr Ludwiczak z Enea SA, właściciela elektrowni Kozienice, oświadczył, że przyczyną wycieku była usterka zaworu w układzie zasilania mazutem jednego z kotłów. Mazut znajduje się obecnie w zamkniętym zbiorniku, zabezpieczonym podwójną przegrodą.

W wyniku wycieku substancji nikt nie ucierpiał. Elektrownia Kozienice pracuje bez zakłóceń. Wyciek zauważono bardzo szybko. Służby natychmiast podjęły działania mające na celu wyizolowanie mazutu - przyznał rzecznik Enei. Obecnie trwają oględziny koryta rzeki.

Przemysław Pasek z fundacji Ja Wisła przyznał w rozmowie ze stacją, że zatrzymanie tego typu wycieków jest bardzo trudne, a substancja, gdyby dostała się do rzeki, mogłaby wyrządzić spore szkody ekologiczne.

Elektrownia Kozienice znajduje się na lewym brzegu Wisły, 75 km na południe od Warszawy, w odległości 12 km od Kozienic. To największy krajowy wytwórca energii elektrycznej, wykorzystujący do jej produkcji węgiel kamienny. Elektrownia zatrudnia ponad 2,3 tys. pracowników.

Elektrownia Kozienice zmieniła nazwę na Enea Wytwarzanie w maju 2012 r. Elektrownia ma 10 wysokosprawnych bloków energetycznych o łącznej mocy 2908 MW i około 8% udziału w produkcji energii elektrycznej w Polsce. Zdolność wytwórcza elektrowni to ok. 14 TWh rocznie.

Źródło: TVN24
follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl