Roboty zastąpią ponad połowę pracujących w Polsce - RYNEK PRACY - AUTOMATYZACJA - ROBOTYZACJA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Roboty zastąpią ponad połowę pracujących w Polsce
drukuj stronę
poleć znajomemu

Roboty zastąpią ponad połowę pracujących w Polsce

Roboty zastąpią ponad połowę pracujących w Polsce
fot. Bosch Rexroth

Według analiz think-tanku Bruegel z Brukseli Polska znajduje się w grupie krajów, w których roboty i komputery mogą w ciągu 20 najbliższych lat przejąć najwięcej istniejących obecnie miejsc pracy – poinformował Puls Biznesu.

Spośród wszystkich europejskich krajów najbardziej „zagrożony” robotyzacją i komputeryzacją jest rynek pracy w Rumunii, gdzie aż 62% obecnych etatów za 20 lat mogą przejąć maszyny. Kolejne miejsca zajmują Włochy, Polska, Bułgaria i Grecja – w tych krajach odsetek ten wynosi 56%. W największej europejskiej gospodarce, czyli w Niemczech, prognozuje się przejęcie 51% miejsc pracy.

 – Technologia prawdopodobnie dramatycznie przekształci rynki pracy w długiej perspektywie i spowoduje relokację typów umiejętności, których potrzebują dzisiejsi pracownicy. Aby złagodzić ryzyko tej relokacji ważne jest dostosowanie naszego systemu edukacyjnego – napisał autor raportu Jeremy Bowles. 

Źródło: Puls Biznesu

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (4)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Gość
kiedy to nie informatycy czy właściciele firm ponoszą winę, a właśnie system monetarny. Gdyby przejść na politykę opartą na zasobach, znieść system monetarny... nie byłoby pojęć "drogo" "tanio" czy "bieda"
No avatar
Gość
Jako inż powiem wam, że zgadzam się z pozostałymi komentarzami. Tu nie chodzi o fakt że inżynierowie i informatycy wpuszczają maszyny na produkcje. Problemem są włąsciciele zakładów, którzy zastępują 1000 pracowników 200 maszynami, dzięki czemu oszczędza ogromne ilości pieniędzy, ale nie przekłada się to na ceny końcowe produktu. Samochody dalej bedą drogie a te pieniądze które mogłyby trafić do rąk 1000 rodzin, trafia do kieszeni właściciela zakładu. Chory system obrzydliwe bogatych właścicieli...
No avatar
Gość
Zamiast zatrudnić 5 robotników prywaciarz kupi robota i doprowadzi do tragedii 5 rodzin, skąd ludzie mają mieć pieniądze na chleb i rachunki? Robotyka powinna być mocno ograniczona i ściśle regulowana, inaczej czeka nas wojna domowa jak w krajach arabskich i na Ukrainie.
No avatar
Gość
Ludzie prędzej czy później się zbuntują i pozabijają wszelkich informatyków, automatyków i inne inżynierskie ścierwo. Bezbożnicy i ich chore maszyny odbierają nam pracę.
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl