Technologia CrispWhite do oświetlenia powierzchni handlowych - OŚWIETLENIE LED - PHILIPS LIGHTING - MODUŁY LED - FORTIMO LED - OŚWIETLENIE SKLEPÓW - CRISP WHITE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Technologia CrispWhite do oświetlenia powierzchni handlowych
drukuj stronę
poleć znajomemu

Technologia CrispWhite do oświetlenia powierzchni handlowych

Technologia CrispWhite do oświetlenia powierzchni handlowych
fot. Philips

Oświetlenie powierzchni handlowych odgrywa dziś znacznie większą rolę niż kiedyś, aktywnie kształtując doznania kupujących. Podczas gdy w przeszłości w centrum zainteresowania znajdował się zwykle produkt wyeksponowany za pomocą możliwie najsilniejszego źródła światła, obecnie oprócz oświetlenia statycznego coraz powszechniej stosuje się również oświetlenie dynamiczne z funkcją płynnej zmiany barwy światła, które pozwala na efektowną iluminację wnętrza sklepu. Nie oznacza to jednak, że czyste białe światło ma teraz tylko drugorzędne znaczenie. Nic bardziej mylnego: jest ono nadal nie do zastąpienia pod względem wierności oddawania i postrzegania barw zarówno eksponowanych towarów, jak i otoczenia. Z tego powodu firma Philips opracowała technologię CrispWhite dla diodowego oświetlenia, która pozwala na perfekcyjne kreowanie atmosfery wnętrza sklepu za pomocą białego światła LED.

Ceramiczne lampy Philipsa sprzed blisko 20 laty zrewolucjonizowały ówczesne podejście do oświetlenia punktów sprzedaży detalicznej. Również dziś lampy halogenkowe to jedne z najlepszych źródeł światła przeznaczonych do oświetlenia sklepów. Jednak w związku z nasilającą się cyfryzacją technologii oświetleniowych rynek przechodzi obecnie prawdziwą rewolucję, w centrum której znajdują się systemy LED. Standard LED wnosi do technik oświetleniowych zupełnie nową jakość nie tylko pod względem barw światła i energooszczędności, ale także dowolności projektowania, zwłaszcza w kontekście cyfrowego sterowania i budowy sieci oświetleniowych. Wprowadzając do sprzedaży nowe źródła światła CrispWhite, Philips stara się łączyć najlepsze cechy swoich ceramicznych lamp MASTERColour oraz nowoczesnych modułów Fortimo LED.

Technologia CrispWhite

Oprócz sposobu postrzegania obiektów i otoczenia, na który w dużym stopniu wpływa wskaźnik oddawania barw zastosowanego źródła światła, niezwykle istotne znaczenie ma także podświadoma emocjonalna reakcja na kolor będąca efektem oddziaływania konkretnego spektrum światła. Wiedza o mechanizmach związanych z ekspozycją na światło stanowi fundament, na którym opiera się nowa technologia Philips CrispWhite LED. Dzięki precyzyjnemu odwzorowaniu barw jej zastosowanie pozwala zapewnić klientom wyjątkowe doznania estetyczne podobne jak w przypadku lamp CDM Elite i Evolution.

Moduły CrispWhite LED emitują światło o temperaturze 3000 K i wskaźniku oddawania barw Ra równym 90. Parametry światła doskonale podkreślają niczym niezmąconą biel obiektów, jednocześnie perfekcyjnie wydobywając głębię pozostałych kolorów. Czysta  biel powierzchni pozbawiona jest kremowego odcienia pojawiającego się we wnętrzach oświetlonych ciepłym światłem, a pozostałe kolory są intensywne i nasycone. Można wręcz odnieść mylne wrażenie, że w pomieszczeniu zastosowano dwa różne źródła światła: jedno o temperaturze światła 4000 K podkreślające śnieżną biel i jedno o temperaturze 3000 K akcentujące głębię pozostałych kolorów. W rzeczywistości wyraźny kontrast poprawiający postrzeganie barw zimnych i ciepłych to zasługa wyjątkowego spektrum światła wykorzystanego w modułach oświetleniowych CrispWhite.

 – Niezależnie od rodzaju ekspozycji, technologia CrispWhite zapewnia optymalne parametry światła, które docenią nie tylko projektanci oświetlenia sklepowego, ale przede wszystkim klienci. Dzięki bogatemu doświadczeniu w zakresie zastosowania technologii LED oraz znajomości wymogów i oczekiwań sektora detalicznego, firma Philips może oferować źródła światła, które w unikalny sposób podkreślają czystość bieli i głębię intensywnych kolorów. Wizualnego i emocjonalnego efektu technologii CrispWhite niemal nie sposób opisać słowami, trzeba go doświadczyć samemu – uważa Franz Jansen, Dyrektor Philips OEM.

Moduły CrispWhite Fortimo LED typu spotlight przeznaczone są głównie do zastosowań w ramach oświetlenia ogólnego i akcentowego punktów sprzedaży detalicznej.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (1)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
maniek
Mam nadzieję, że to faktycznie przełoży się na większą wygodę zakupów dla nas, czyli dla konsumentów. Brzmi bardzo zachęcająco, nie mogę się doczekać, kiedy takie udogodnienia pojawią się w naszych sklepach.
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl