Sufit emitujący światło poprawi samopoczucie pracowników i ich wydajność w pracy - OŚWIETLENIE - OPRAWY SUFITOWE - SUFIT - PHILIPS LIGHTING - OŚWIETLENIE BIURA - SAINT GOBAIN - ECOPHON - SOUNDLIGHT COMFORT CEILING
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Sufit emitujący światło poprawi samopoczucie pracowników i ich wydajność w pracy
drukuj stronę
poleć znajomemu

Sufit emitujący światło poprawi samopoczucie pracowników i ich wydajność w pracy

Sufit emitujący światło poprawi samopoczucie pracowników i ich wydajność w pracy
fot. Philips

Philips i Ecophon wprowadzają na rynek pierwszy biurowy sufit akustyczny emitujący światło, który pomaga ludziom zachować naturalny biorytm.

Philips wraz z dostawcą systemów akustycznych  Saint-Gobain Ecophon wprowadzą na rynek nową, przełomową wersję opracowanego wspólnie sufitu akustycznego emitującego światło. Nowy sufit SoundLight Comfort Ceiling w wersji Tunable White (biały dostrajalny) zapewnia dynamiczne oświetlenie, które pomaga ludziom zachować naturalny biorytm w celu poprawy ich samopoczucia i wydajności w pracy. Wykorzystuje on znane korzyści oferowane przez sufit SoundLight Comfort Ceiling, który trafił na rynek w roku 2012.

Nowe badania przeprowadzone przez Instytut Badania Stresu Uniwersytetu w Sztokholmie potwierdzają pozytywne efekty wywierane przez sufit SoundLight Comfort Ceiling na komfort i samopoczucie pracowników w miejscu pracy:

  • 9 z 10 pracowników biurowych stwierdziło, że sufit SoundLight Comfort Ceiling poprawia jakość środowiska pracy.
  • Większość uczestników badania powiedziała, że sufit ten ożywia atmosferę 
  • w miejscu pracy oraz czyni ją bardziej inspirującą i stymulującą.
  • Pracownicy biurowi, którzy przetestowali sufit SoundLight Comfort Ceiling, doświadczyli też poprawy komfortu wizualnego.

Sufit SoundLight Comfort Ceiling w wersji Tunable White dysponuje programowalnymi elementami, które sterują jasnością i ciepłotą barwy oświetlenia biurowego w czasie godzin pracy. Pozwala to pracownikom utrzymać odpowiedni poziom energii i ograniczyć jej utratę spowodowaną spędzaniem dużej ilości czasu w zamkniętych pomieszczeniach. Sufit SoundLight Comfort Ceiling w wersji Tunable White pomaga zapobiec temu niekorzystnemu zjawisku poprzez symulowanie światła dziennego w pomieszczeniu, dzięki czemu organizm ludzki czuje się bardziej naturalnie.

 – Wielu ludzi boleśnie odczuwa brak naturalnego światła, zwłaszcza zimą - mają problemy 
z zasypianiem, są bardziej zmęczeni, a nawet czują się przygnębieni. Wstępne wyniki przeprowadzone w biurach, gdzie zamontowano sufit SoundLight Comfort Ceiling, pokazują, że w wyniku poprawy warunków oświetleniowych pracownicy odczuwali mniejszy stres i mieli więcej energii – powiedział Arne Lowden, profesor nadzwyczajny z Instytutu Badania Stresu Uniwersytetu w Sztokholmie.

Philips i Ecophon wprowadzają na rynek pierwszy biurowy sufit akustyczny emitujący światło, który pomaga ludziom zachować naturalny biorytm

 – Firmy Saint-Gobain Ecophon oraz Philips wspólnie opracowały sufit SoundLight Comfort Ceiling i wprowadziły go na rynek w roku 2012. Teraz wzbogaciliśmy ten produkt o dynamiczną regulację oświetlenia, czyniąc w ten sposób kolejny krok w stronę optymalizacji miejsca pracy pod względem oświetlenia i pochłaniania dźwięków. Przełoży się to na maksymalizację wydajności pracowników oraz pozwoli im utrzymać naturalny biorytm – powiedział Gert-Jan van Doormalen, prezes Grupy Ecophon.

Sufit emitujący światło pozwala też zaaranżować bardziej stymulujące, inspirujące i atrakcyjne środowisko pracy w biurach na planie otwartym, dzięki ograniczeniu liczby urządzeń montowanych na suficie oraz stworzeniu wrażenia większej przestronności. Akustyczne właściwości produktu ograniczają ponadto ilość rozpraszających dźwięków. Sufit można w łatwy sposób zamontować zarówno w nowo budowanych, jak i istniejących biurach. 

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl