Farnell element14   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Fluke Europe B.V.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Bosch przejmie od Siemensa udziały w spółce BSH
drukuj stronę
poleć znajomemu

Bosch przejmie od Siemensa udziały w spółce BSH

Bosch przejmie od Siemensa udziały w spółce BSH
fot. BSH

Bosch przejmie od Siemensa udziały w spółce BSH Bosch und Siemens Hausgeräte GmbH, tym samym BSH stanie się spółką zależną grupy Bosch. BSH zachowa prawo do długoterminowego używania marki Siemens. Transakcja ma zostać sfinalizowana w pierwszej połowie 2015 r.

Spółki Bosch i Siemens uzgodniły wczoraj, że Robert Bosch GmbH przejmie od Siemensa 50-procentowy udział w spółce joint venture BSH Bosch und Siemens Hausgeräte GmbH (BSH). Zarządy i rady nadzorcze obu spółek wyraziły zgodę na transakcję. Cena zakupu wyniesie 3 mld EUR. Dodatkowo, przed sfinalizowaniem transakcji, BSH wypłaci spółkom Siemens i Bosch dywidendę w wysokości 250 mln EUR dla każdej ze spółek.

Transakcja wymaga zgody odpowiednich urzędów antymonopolowych i zostanie sfinalizowana prawdopodobnie w pierwszej połowie 2015 roku. Wszystkie udziały spółki BSH znajdą się w posiadaniu Grupy Bosch. W ramach negocjacji uzgodniono także, że BSH jeszcze przez długi czas będzie produkować i sprzedawać sprzęt AGD pod marką Siemens.

 – Spółka BSH od wielu lat odnosi sukcesy i jest dochodowym przedsiębiorstwem, które zarówno pod względem strategicznym, jak i technologicznym doskonale uzupełnia portfolio Grupy Bosch – powiedział dr Volkmar Denner, prezes zarządu Robert Bosch GmbH. Podobnie jak Grupa Bosch, BSH realizuje długoterminową strategię zorientowaną na innowacje, jest obecna na rynkach międzynarodowych, a ważnym elementem jej polityki jest odpowiedzialność społeczna.

 – Sprzedając nasze udziały w BSH, pragniemy w większym stopniu skoncentrować się na naszej działalności podstawowej. Dzięki wieloletniej, owocnej współpracy Bosch i Siemens, spółka BSH stała się jednym z wiodących przedsiębiorstw w branży sprzętu AGD. Jestem przekonany, że przejęcie całości udziałów w BSH przez Bosch zaowocuje nowymi perspektywami dla klientów, dystrybutorów i pracowników przy jednoczesnym zachowaniu stabilnej struktury organizacyjnej i ciągłości działania. Negocjacje prowadzone z firmą Bosch odbywały się w atmosferze konstruktywnej wymiany argumentów i pełnego zaufania – powiedział Ralf P. Thomas, prezes ds. finansów w spółce Siemens. 

W 1967 roku doszło do fuzji działalności firm Bosch i Siemens w segmencie sprzętu AGD, w wyniku czego została założona spółka joint venture BSH. Od tamtej pory BSH stopniowo stało się największym producentem sprzętu AGD w Europie oraz jednym z wiodących przedsiębiorstw w tej branży na świecie. W 2013 roku obroty spółki zatrudniającej na całym świecie ok. 50 000 pracowników wyniosły ok. 10,5 mld EUR. Portfolio produktów BSH obejmuje szerokie spektrum urządzeń AGD, m.in. kuchenki, piekarniki, okapy, zmywarki, pralki, suszarki, chłodziarki, zamrażarki, a także drobny sprzęt AGD: odkurzacze, ekspresy do kawy, czajniki elektryczne, żelazka czy suszarki do włosów.

 – Spółka BSH doskonale wpisuje się w nasze strategiczne hasło „Technologia bliżej nas” – wyjaśnił dr Volkmar Denner. Producent sprzętu AGD, dzięki wykorzystaniu zaawansowanej technologii, wysokiemu komfortowi i łatwości obsługi swoich produktów i usług, na co dzień stara się ułatwiać życie ludzi na całym świecie, chroniąc jednocześnie zasoby naturalne dzięki wysokiej efektywności swoich urządzeń.

Także w przyszłościowym obszarze Internetu przedmiotów i usług istnieją perspektywy współpracy pomiędzy spółkami Bosch a BSH. – W ramach koncepcji Smart Home, w przyszłości będzie można jeszcze bardziej zwiększyć energooszczędność sprzętu AGD, a także ułatwić jego obsługę – powiedział Uwe Raschke, członek zarządu Robert Bosch GmbH, odpowiedzialny za dział Dobra Użytkowe, którego częścią jest spółka BSH.

 – Wraz z przejęciem wszystkich udziałów BSH przez Bosch, zyskamy silnego i zorientowanego na długofalową działalność właściciela, który wesprze dalszy rozwój naszej strategii – podkreślił dr Karsten Ottenberg, prezes zarządu BSH. Aby do 2025 roku osiągnąć cel, jakim jest podwojenie obrotów, BSH będzie intensywnie inwestować w badania i rozwój, a także w prowadzone przez siebie marki.

 – Po przeszło 45 latach owocnego partnerstwa z Siemensem, Bosch, jako jedyny udziałowiec, zaoferuje dobre perspektywy wszystkim pracownikom BSH – dodał Uwe Raschke. 

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl