Drukarka drugiej generacji RepRapPro Ormerod 2 już w ofercie RS Components - CAD - OPEN SOURCE - PROJEKTOWANIE 3D - DRUKARKA 3D - DRUK 3D - DESIGN SPARK - SAMOREPLIKUJĄCE DRUKARKI 3D - ORMEROD
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Fluke Europe B.V.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Drukarka drugiej generacji RepRapPro Ormerod 2 już w ofercie RS Components
drukuj stronę
poleć znajomemu

Drukarka drugiej generacji RepRapPro Ormerod 2 już w ofercie RS Components

Drukarka drugiej generacji RepRapPro Ormerod 2 już w ofercie RS Components
fot. RS

Kompletny zestaw do montażu nowej, niedrogiej i samoreplikującej drukarki 3D Ormerod 2. Nowe rozwiązania sprzętowe open-source zapewniają łatwiejszy montaż i większą wydajność, a w połączeniu z darmowym oprogramowaniem do projektowania 3D DesignSpark Mechanical zapewnia jeszcze szybsze tworzenie prototypów.

Firma RS Components (RS), globalny dystrybutor produktów z zakresu elektroniki, automatyki i utrzymania ruchu, ogłosiła dzisiaj wprowadzenie do oferty nowej wersji drukarki 3D RepRapPro Ormerod do samodzielnego montażu.

Drukowanie 3D umożliwia inżynierom z branży elektronicznej i mechanicznej szybką i łatwą realizację początkowych koncepcji projektowych dzięki szybszemu tworzeniu prototypów, co pozwala skrócić cykl projektowy produktu nawet o kilka miesięcy.

Drukarka RepRapPro Ormerod 2 to niedrogie, jednokolorowe urządzenie przeznaczone do druku 3D, stanowiące pełny, samoreplikujący system RepRap z licencją typu open-source. Warto wspomnieć, iż wszystkie drukarki RepRapPro, w tym wcześniejsze modele, takie jak Ormerod i Mendel, są w stanie replikować swoje własne elementy wykonane z plastiku.

Ormerod 2 oferuje kilka zalet, których nie posiadał poprzedni model, przede wszystkim o wiele prostszą i bardziej zintegrowaną konstrukcję wraz z przejrzystą instrukcją i okablowaniem z prostymi w użyciu wtykami, a także brak konieczności lutowania.

Inne ułatwienia dotyczą podłoża do drukowania, konstrukcji osi y, próbnika, elementu wytłaczającego i zasilania, jak również lepszej kontroli emisji i obsługi oprogramowania. Dla przykładu, konstrukcja Ormerod 2 zapewnia o wiele łatwiejszą regulację poziomu podłoża, lepsze położenie i mocowanie paska w osi y, jak również łatwiejszą regulację napięcia paska. Nowy próbnik jest wyposażony w 4-przewodowy dyferencjał i zapewnia łatwiejszy dostęp do elementu wytłaczającego podczas czyszczenia. Dodatkowo zasilacz nadaje się do użytku na całym świecie przy napięciu wejściowym od 100 V do 240 V oraz dedykowanym napięciu 12 V, dzięki czemu nie wymaga stosowania adaptera. Jest on również mniejszy, zintegrowany z urządzeniem i nie ma ciągnących się przewodów. Emisja EMI również została zmniejszona, co jest efektem w pełni ekranowanej konstrukcji, która spełnia wymagania w zakresie oznakowania CE klasy A.

Drukarka Ormerod 2 charakteryzuje się następującymi parametrami: przestrzeń robocza i szybkość druku odpowiednio 200 x 200 x 200 mm i 1800 mm/min, współczynnik osadzania 33 cm3 na godzinę, dokładność i rozdzielczość warstwy odpowiednio 0,1 mm i 0,01 mm, możliwość drukowania z wykorzystaniem materiałów termoplastycznych PLA lub ABS. Oprogramowanie typu open-source jest w pełni kompatybilne z oryginalną drukarką Ormerod i można je uruchomić na stosunkowo mało wydajnym komputerze z systemem Windows, Linux/Ubuntu lub Mac OS.

Drukarka RepRapPro Ormerod 2 dostępna jest w formie gotowego do montażu zestawu, zawierającego wszystkie niezbędne elementy. Zestaw obejmuje: wszystkie wydrukowane części — cały osprzęt, w tym gwintowane i gładkie pręty, śruby, nakrętki, podkładki, paski i łożyska; wstępnie lutowane i zaprogramowane elementy elektroniczne; kartę MicroSD i adapter; podgrzewane podłoże do drukowania PCB; silniki; zestaw dyszy i mechanizm napędu elementu wytłaczającego; 100 m białego materiału PLA o średnicy 1,75 mm (o wadze ok. 300 g); zasilacz nadający się do użytku na całym świecie przy napięciu wejściowym od 100 V do 240 V (wtyczki dla UE, Wielkiej Brytanii, USA i Australii); oraz oprogramowanie na zasadach open-source do uruchomienia urządzenia, w tym oprogramowanie sprzętowe do elementów elektronicznych.

 – Dostępność w ofercie zestawu do drukowania 3D drugiej generacji Ormerod, stanowiącego najnowszy element linii drukarek 3D RepRapPro pokazuje znaczący sukces koncepcji samoreplikacji na zasadach open-source. Korzystanie z tej ekscytującej i niedrogiej technologii druku 3D, w połączeniu z darmowym i intuicyjnym oprogramowaniem do projektowania 3D DesignSpark Mechanical oraz biblioteką trójwymiarowych modeli podzespołów od RS, oznacza, że projektowanie 3D i szybkie tworzenie prototypów staje się coraz bardziej dostępne i powszechne wśród szerokiego grona projektantów oraz inżynierów elektroników i mechaników. Może to oznaczać znaczące oszczędności w zakresie cykli projektowania produktu oraz o wiele krótszy czas wprowadzenia produktu na rynek – mówi Mark Cundle, dyrektor ds. marketingu technicznego w RS Components. 

Podobnie jak w przypadku drukarki Ormerod, model Ormerod 2 wykorzystuje proces FFF (osadzanie topionego materiału), dzięki któremu możliwe jest konstruowanie obiektów 3D z wielu rodzajów plastiku i w wielu kolorach. Proces ten umożliwia stworzenie niemal każdego kształtu, który następnie można poddać modelowaniu komputerowemu, w tym również kształtów, których nie można wyprodukować korzystając z tradycyjnych technik produkcyjnych. Drukowanie 3D szybko staje się nieodłączną częścią procesów projektowania w branży elektronicznej i mechanicznej. Coraz więcej firm zaczyna dostrzegać korzyści płynące z korzystania z tej technologii, przede wszystkim możliwość tworzenia w krótkim czasie prototypów i skrócenie cyklu projektowania nawet o kilka miesięcy. Przeszkodami związanymi z rozpoczęciem korzystania z tej technologii były koszt sprzętu i brak łatwego w użyciu oprogramowania do projektowania dla specjalistów, którzy nie korzystają z oprogramowania CAD. Jednakże dzięki bezpłatnemu oprogramowaniu do modelowania w 3D DesignSpark Mechanical zestaw do drukowania 3D Ormerod 2 umożliwi projektantom układów elektronicznych na całym świecie rozwijanie zaawansowanych konceptów i produktów w szybki i niedrogi sposób.

Model RepRapPro Ormerod 2 jest już dostępny w RS Components. Cena zestawu obejmującego wszystkie podzespoły niezbędne do samodzielnego montażu wynosi 2382 zł. 

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl