Drukarka drugiej generacji RepRapPro Ormerod 2 już w ofercie RS Components - CAD - OPEN SOURCE - PROJEKTOWANIE 3D - DRUKARKA 3D - DRUK 3D - DESIGN SPARK - SAMOREPLIKUJĄCE DRUKARKI 3D - ORMEROD
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Drukarka drugiej generacji RepRapPro Ormerod 2 już w ofercie RS Components
drukuj stronę
poleć znajomemu

Drukarka drugiej generacji RepRapPro Ormerod 2 już w ofercie RS Components

Drukarka drugiej generacji RepRapPro Ormerod 2 już w ofercie RS Components
fot. RS

Kompletny zestaw do montażu nowej, niedrogiej i samoreplikującej drukarki 3D Ormerod 2. Nowe rozwiązania sprzętowe open-source zapewniają łatwiejszy montaż i większą wydajność, a w połączeniu z darmowym oprogramowaniem do projektowania 3D DesignSpark Mechanical zapewnia jeszcze szybsze tworzenie prototypów.

Firma RS Components (RS), globalny dystrybutor produktów z zakresu elektroniki, automatyki i utrzymania ruchu, ogłosiła dzisiaj wprowadzenie do oferty nowej wersji drukarki 3D RepRapPro Ormerod do samodzielnego montażu.

Drukowanie 3D umożliwia inżynierom z branży elektronicznej i mechanicznej szybką i łatwą realizację początkowych koncepcji projektowych dzięki szybszemu tworzeniu prototypów, co pozwala skrócić cykl projektowy produktu nawet o kilka miesięcy.

Drukarka RepRapPro Ormerod 2 to niedrogie, jednokolorowe urządzenie przeznaczone do druku 3D, stanowiące pełny, samoreplikujący system RepRap z licencją typu open-source. Warto wspomnieć, iż wszystkie drukarki RepRapPro, w tym wcześniejsze modele, takie jak Ormerod i Mendel, są w stanie replikować swoje własne elementy wykonane z plastiku.

Ormerod 2 oferuje kilka zalet, których nie posiadał poprzedni model, przede wszystkim o wiele prostszą i bardziej zintegrowaną konstrukcję wraz z przejrzystą instrukcją i okablowaniem z prostymi w użyciu wtykami, a także brak konieczności lutowania.

Inne ułatwienia dotyczą podłoża do drukowania, konstrukcji osi y, próbnika, elementu wytłaczającego i zasilania, jak również lepszej kontroli emisji i obsługi oprogramowania. Dla przykładu, konstrukcja Ormerod 2 zapewnia o wiele łatwiejszą regulację poziomu podłoża, lepsze położenie i mocowanie paska w osi y, jak również łatwiejszą regulację napięcia paska. Nowy próbnik jest wyposażony w 4-przewodowy dyferencjał i zapewnia łatwiejszy dostęp do elementu wytłaczającego podczas czyszczenia. Dodatkowo zasilacz nadaje się do użytku na całym świecie przy napięciu wejściowym od 100 V do 240 V oraz dedykowanym napięciu 12 V, dzięki czemu nie wymaga stosowania adaptera. Jest on również mniejszy, zintegrowany z urządzeniem i nie ma ciągnących się przewodów. Emisja EMI również została zmniejszona, co jest efektem w pełni ekranowanej konstrukcji, która spełnia wymagania w zakresie oznakowania CE klasy A.

Drukarka Ormerod 2 charakteryzuje się następującymi parametrami: przestrzeń robocza i szybkość druku odpowiednio 200 x 200 x 200 mm i 1800 mm/min, współczynnik osadzania 33 cm3 na godzinę, dokładność i rozdzielczość warstwy odpowiednio 0,1 mm i 0,01 mm, możliwość drukowania z wykorzystaniem materiałów termoplastycznych PLA lub ABS. Oprogramowanie typu open-source jest w pełni kompatybilne z oryginalną drukarką Ormerod i można je uruchomić na stosunkowo mało wydajnym komputerze z systemem Windows, Linux/Ubuntu lub Mac OS.

Drukarka RepRapPro Ormerod 2 dostępna jest w formie gotowego do montażu zestawu, zawierającego wszystkie niezbędne elementy. Zestaw obejmuje: wszystkie wydrukowane części — cały osprzęt, w tym gwintowane i gładkie pręty, śruby, nakrętki, podkładki, paski i łożyska; wstępnie lutowane i zaprogramowane elementy elektroniczne; kartę MicroSD i adapter; podgrzewane podłoże do drukowania PCB; silniki; zestaw dyszy i mechanizm napędu elementu wytłaczającego; 100 m białego materiału PLA o średnicy 1,75 mm (o wadze ok. 300 g); zasilacz nadający się do użytku na całym świecie przy napięciu wejściowym od 100 V do 240 V (wtyczki dla UE, Wielkiej Brytanii, USA i Australii); oraz oprogramowanie na zasadach open-source do uruchomienia urządzenia, w tym oprogramowanie sprzętowe do elementów elektronicznych.

 – Dostępność w ofercie zestawu do drukowania 3D drugiej generacji Ormerod, stanowiącego najnowszy element linii drukarek 3D RepRapPro pokazuje znaczący sukces koncepcji samoreplikacji na zasadach open-source. Korzystanie z tej ekscytującej i niedrogiej technologii druku 3D, w połączeniu z darmowym i intuicyjnym oprogramowaniem do projektowania 3D DesignSpark Mechanical oraz biblioteką trójwymiarowych modeli podzespołów od RS, oznacza, że projektowanie 3D i szybkie tworzenie prototypów staje się coraz bardziej dostępne i powszechne wśród szerokiego grona projektantów oraz inżynierów elektroników i mechaników. Może to oznaczać znaczące oszczędności w zakresie cykli projektowania produktu oraz o wiele krótszy czas wprowadzenia produktu na rynek – mówi Mark Cundle, dyrektor ds. marketingu technicznego w RS Components. 

Podobnie jak w przypadku drukarki Ormerod, model Ormerod 2 wykorzystuje proces FFF (osadzanie topionego materiału), dzięki któremu możliwe jest konstruowanie obiektów 3D z wielu rodzajów plastiku i w wielu kolorach. Proces ten umożliwia stworzenie niemal każdego kształtu, który następnie można poddać modelowaniu komputerowemu, w tym również kształtów, których nie można wyprodukować korzystając z tradycyjnych technik produkcyjnych. Drukowanie 3D szybko staje się nieodłączną częścią procesów projektowania w branży elektronicznej i mechanicznej. Coraz więcej firm zaczyna dostrzegać korzyści płynące z korzystania z tej technologii, przede wszystkim możliwość tworzenia w krótkim czasie prototypów i skrócenie cyklu projektowania nawet o kilka miesięcy. Przeszkodami związanymi z rozpoczęciem korzystania z tej technologii były koszt sprzętu i brak łatwego w użyciu oprogramowania do projektowania dla specjalistów, którzy nie korzystają z oprogramowania CAD. Jednakże dzięki bezpłatnemu oprogramowaniu do modelowania w 3D DesignSpark Mechanical zestaw do drukowania 3D Ormerod 2 umożliwi projektantom układów elektronicznych na całym świecie rozwijanie zaawansowanych konceptów i produktów w szybki i niedrogi sposób.

Model RepRapPro Ormerod 2 jest już dostępny w RS Components. Cena zestawu obejmującego wszystkie podzespoły niezbędne do samodzielnego montażu wynosi 2382 zł. 

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl