Większość inżynierów wykorzystuje zestawy rozwojowe w ostatecznych wersjach swoich produktów - FARNELL ELEMENT14 - ZESTAW DEWELOPERSKI - PŁYTKA EWALUACYJNA - PLATFORMA ROZWOJOWA - PROTOTYPOWANIE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Większość inżynierów wykorzystuje zestawy rozwojowe w ostatecznych wersjach swoich produktów
drukuj stronę
poleć znajomemu

Większość inżynierów wykorzystuje zestawy rozwojowe w ostatecznych wersjach swoich produktów

Większość inżynierów wykorzystuje zestawy rozwojowe w ostatecznych wersjach swoich produktów

Raport firmy element14 zatytułowany Dylematy związane z zestawami rozwojowymi ujawnia kluczową rolę tych zestawów w procesie projektowania i produkcji urządzeń, a także opisuje czynniki, jakimi inżynierowie kierują się przy wyborze zestawów.

Zestawy rozwojowe stały się niezbędnym elementem wykorzystywanym w procesie przekształcania pomysłów w gotowe urządzenia, co zostało dowiedzione przez najnowszy raport firmy element14. Wynika z niego, że 79% inżynierów wykorzystuje w finalnych wersjach opracowywanych przez siebie produktów część lub całość rozwiązań zaczerpniętych z zestawów rozwojowych. Oznacza to, że nie są one wykorzystywane już tylko na etapie prototypowania i testowania. Ponadto 3/4 respondentów przyznaje, że zestawy rozwojowe odgrywają kluczową rolę we wprowadzaniu innowacji i skracaniu czasu opracowywania nowych produktów.

Dylematy związane z zestawami rozwojowymi to szczegółowe badanie przeprowadzone wśród 244 inżynierów korzystających z zestawów rozwojowych. Raport porusza kwestię podejścia zawodowych inżynierów do zestawów rozwojowych, zakresu wykorzystywania zestawów na etapie projektowania i produkcji, a także omawia czynniki decydujące o wyborze konkretnych zestawów.

Jak wynika z badania, 77% inżynierów regularnie sprawdza, czy do podzespołu, którego użycie rozważają, jest dostępny zestaw rozwojowy, zaś niemal połowa (44%) przyznaje, że bez zestawu nie byłaby w stanie wykonać swojej pracy.

Jest więc jasne, że zestawy rozwojowe są siłą napędową współczesnej techniki. Niemal 3/4 (74%) respondentów twierdzi, że aktywnie korzysta w pracy z zestawów rozwojowych po to, aby być na bieżąco z nowymi technologiami, zaś 89% wykorzystuje je w swoich eksperymentach z nowymi systemami.

Raport ujawnia też znaczenie zestawów rozwojowych dla wprowadzania na rynek innowacyjnych produktów i pokazuje, jakich cech i funkcji szukają inżynierowie, dokonując wyboru zestawu. Głównym kryterium wyboru są opcje łączności, wymieniane przez 47% badanych. Odzwierciedla to stopień zainteresowania wykorzystaniem zestawów rozwojowych w produktach z zakresu Internetu Rzeczy, łączności bezprzewodowej i czujników. Ważne są też przydatne funkcje udostępniane przez podzespoły zamontowane na płytce (43%), obsługiwane systemy operacyjne (36%) oraz moc obliczeniowa i szerokość magistrali danych (36%).

 – Ten nowy raport ujawnia, że zestawy rozwojowe zmieniają dynamikę sektora elektroniki i stały się jednym z najważniejszych elementów wykorzystywanych przy projektowaniu i produkcji urządzeń elektronicznych. Dzięki nim inżynierowie mogą nie tylko eksperymentować i testować swoje pomysły, ale też szybko wprowadzać je do produkcji – powiedział Quintin Komaromy, Globalny dyrektor ds. marketingu strategicznego w firmie Premier Farnell.

 – Ponieważ zapotrzebowanie na zestawy rozwojowe stale rośnie, zawodowi inżynierzy muszą mieć zapewniony dostęp do takich rozwiązań, które będą odpowiadały ich konkretnym potrzebom. Firma element14 jest w tym względzie idealnym partnerem, wspierając inżynierów od etapu projektowania po produkcję. Współpraca z firmami Embest i AVID oznacza, że pracujemy bezpośrednio z kluczowymi dostawcami, opracowując i produkując zestawy rozwojowe i dostarczając gotowe rozwiązania umożliwiające inżynierom wprowadzanie ich produktów na rynek. Pomagamy im na etapie projektowania, testowania, badania zgodności, produkcji, zarządzania łańcuchem dostaw i logistyki. Obecnie oferujemy ponad 2500 najnowszych narzędzi i zestawów rozwojowych w naszym wiodącym Centrum projektowym, pomagając inżynierom od wczesnych etapów projektowania po produkcję – dodaje Quintin Komaromy

Aby uzyskać więcej informacji na temat szerokiej gamy zestawów rozwojowych i dokumentacji, w tym kart katalogowych, filmów instruktażowych i obrazów 3D, pobierz raport: Dylematy związane z zestawami rozwojowymi” lub odwiedź Centrum projektowe firmy element14.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl