Rynek urządzeń medycznych gotowy na inwestycje w Europie Wschodniej - APARATURA MEDYCZNA - EUROPA ŚRODKOWOWSCHODNIA - ELEKTRONIKA MEDYCZNA - MEDICAL - SPRZĘT MEDYCZNY
Farnell, An Avnet Company   Phoenix Contact Sp. z o.o.   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Fluke Europe B.V.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Rynek urządzeń medycznych gotowy na inwestycje w Europie Wschodniej
drukuj stronę
poleć znajomemu

Rynek urządzeń medycznych gotowy na inwestycje w Europie Wschodniej

Rynek urządzeń medycznych gotowy na inwestycje w Europie Wschodniej
fot. Fluke

Kryzys strefy euro zmusił rządy krajów Europy Wschodniej do przebudowy ich strategii wzrostu oraz koncentracji na przyciąganiu inwestorów spoza Unii Europejskiej. Na skutek tych działań region oferuje liczne szanse biznesowe dla inwestorów działających w branżach o wysokiej wartości dodanej, takich jak sektor sprzętu medycznego. Wiele lokalnych firm nie jest w stanie zaspokoić popytu na zaawansowane technicznie wyposażenie. Dlatego też większość nowego sprzętu medycznego pochodzi z importu.

Według nowej analizy Frost & Sullivan, globalnej firmy doradczej, „Profile kluczowych producentów urządzeń medycznych w regionie Europy Wschodniej” (ang. Profiles of Key Eastern European Medical Device Manufacturers) wynika, że rynek ten był wart 5,4 miliarda dolarów w 2013 i oczekuje się jego wzrostu na poziomie 3,1% (współczynnik CAGR) w latach 2014-2018. Polska, Czechy i Węgry to kraje oferujące najlepsze szanse na inwestycje w branży wyposażenia medycznego. Analiza obejmuje następujące segmenty: materiały opatrunkowe, urządzenia do badań kardiologicznych, implanty ortopedyczne, urządzenia do kontroli zakażeń i terapii infuzyjnej.

  Łatwy dostęp do wykwalifikowanej siły roboczej oraz proste procedury zakładania spółek (w porównaniu do innych krajów) stanowią zachętę do inwestowania w Europie Wschodniej przez producentów. Pojawienie się prywatnych instytucji opieki zdrowotnej stworzyło dodatkowe źródło dochodów dla rynku sprzętu medycznego – wyjaśnia Parthasarathy Raghava, Starszy Analityk w firmie Frost & Sullivan.

Zarówno firmy o ugruntowanej pozycji, jak i nowi producenci w tej branży podejmują intensywne wysiłki, aby wejść na rynki Europy Wschodniej. Muszą przy tym znaleźć sposoby na redukcję kosztów zmiennych związanych z wprowadzaniem ich produktów do sprzedaży.

Nasilająca się konkurencja wśród producentów urządzeń medycznych i zmienność regulacji to dodatkowe czynniki utrudniające proces decyzyjny. Z tego względu strategiczne planowanie w połączeniu ze szczegółowymi analizami środowiska biznesowego w segmentach poszczególnych urządzeń medycznych mają decydujące znaczenie dla osiągnięcia sukcesu w Europie Wschodniej.

  Dogodne położenie geograficzne oraz niższe koszty pracy i produkcji zapewnią inwestorom z Europy Zachodniej liczne korzyści dzięki wejściu na rynki sprzętu medycznego w Europie Wschodniej – podkreśla Raghava.

 

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl