Wyświetlacz typu Head-UP oparty na diodach LED - LED - HEAD-UP DISPLAY - WYŚWIETLACZ HEAD-UP - ODI - OKI - EPI - EFB
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Wyświetlacz typu Head-UP oparty na diodach LED
drukuj stronę
poleć znajomemu

Wyświetlacz typu Head-UP oparty na diodach LED

Wyświetlacz typu Head-UP oparty na diodach LED
Oki Digital Imaging Corp (ODI) wystawiło prototyp wyświetlacza head-up (wyświetlacz "czołowy" stosowany w samochodach do wyświetlania parametrów jezdnych na szybie), korzystający z diod LED jako źródła światła, w Oki Premium Fair 2009, targach organizowanych przez firmę.

Wyświetlacz LED ma 1,1 cala, i wykonany jest za pomocą technologii "EFB (klejenia folii EPI)". Technologia EFB jest to technologia do wiązania różnych materiałów przez wykorzystanie sił międzycząsteczkowych. To eliminuje potrzebę stosowania kleju, dzięki czemu elementy są mniejsze i mniejsze są koszty ich wytworzenia.

Pobór mocy nowych wyświetlaczy head-up wynosi 1/10 tych z wyświetlaczy head-up, które wyświetlają informacje przez połączenie podświetlenia LED oraz panel LCD. W rezultacie, dzięki diodom LED nowe urządzenie generuje mniej ciepła, co pozwala na stosowanie prostszych radiatorów."Head-up wyświetla za pomocą panelu LCD dlatego są dostępne tylko dla luksusowych samochodów ale z naszym wyświetlaczem LED, wyświetlacze takie będą mogły być stosowane z powodzeniem nawet w tanich konstrukcjach".

Nowy wyświetlacz ma przewagę nad wyświetlaczami istniejącymi oprócz zużycia energii pod względem rozdzielczości i jasności. Firma opracowała już technologię EFB aby realizować elementy LED od 20μm (odpowiednik 1200 dpi) do 40μm (co odpowiada 600 dpi).Luminancja nowego wyświetlacza wynosi 32.000cd/m2 przy maksymalnej w przypadku emisji całej powierzchni około 100.000cd/m2. Ponadto, jest to możliwy do realizacji współczynnik kontrastu 9,000:1 lub wyższe dzięki czemu w porównaniu z wyświetlaczami LCD, ekran nowego można łatwo przeglądać w jaśniejszych miejscach i na zewnątrz, podała spółka.

Firma zamierza zaimplementować wyświetlacz LED obsługujący paletę RGB, aby zwiększyć jego możliwości co do kolorów a także w przeciągu 3-5 lat wprowadzić wynalazek do urządzeń mobilnych.

techon.nikkeibp.co.jp
follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl