PowerCube - świeże spojrzenie na tradycyjne listwy zasilające - USB - PORT USB - PRZEDŁUŻACZE - ŁADOWARKA - LISTWA ZASILAJĄCA - GNIAZDKA ELEKTRYCZNE - OKABLOWANIE MULTIMEDIALNE - REDDOT - POWERCUBE - ALLOCACOC
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności PowerCube - świeże spojrzenie na tradycyjne listwy zasilające
drukuj stronę
poleć znajomemu

PowerCube - świeże spojrzenie na tradycyjne listwy zasilające

PowerCube - świeże spojrzenie na tradycyjne listwy zasilające
fot. allocacoc.com

PowerCube jest kompaktowym systemem przedłużaczy do biura i domu, który dostarcza wygodne zasilanie dla różnego typu urządzeń i pozwala dowolnie zorganizować punkty zasilania wokół przestrzeni roboczej.

PowerCube to najmniejszy na świecie przedłużacz dający dostęp do 4-5 gniazd elektrycznych i portu USB, który oferuje zupełnie świeże spojrzenie na tradycyjne listwy zasilające. Produkt został stworzony przez dwóch absolwentów inżynierii wzornictwa przemysłowego na Uniwersytecie Technicznym w Delft w Holandii. Artur Limpens i Yixia Jiang postanowili od nowa zaprojektować znany od lat standard przedłużacza - już nie w formie listwy zasilającej, ale sześcianów wielkości kostki Rubika, które można można dowolnie łączyć dzięki modułowej konstrukcji. W ten sposób powstała firma Allocacoc, producent kostki PowerCube.

Tworząc PowerCube twórcy chcieli wyeliminować sytuacje, w których trudno dotrzeć do gniazda w celu naładowania laptopa lub telefonu komórkowego. Dzięki modułowej konstrukcji PowerCube wtyczki nie przeszkadzają sobie nawzajem, ponieważ każde gniazdo znajduje się na osobnej ścianie sześcianu. 

Allocacoc stworzył zupełnie nowy interfejs użytkownika dla istniejącego od lat produktu, co sprawia, że jest on bardziej wszechstronny, przyjazny i łatwy w obsłudze. Kostki zasilające PowerCube mogą być zamontowane w zasięgu ręki, co pozwala na ładowanie urządzeń mobilnych bezpośrednio na biurku czy innej przestrzeni roboczej, która nie posiadającej bezpośredniego dostępu do gniazda elektrycznego.

PowerCube stanowi ergonomiczne połączenie listwy zasilającej z ładowarką USB, za które firma otrzymała w minionym roku prestiżową nagrodę reddot award.

PowerCube stanowi ergonomiczne połączenie listwy zasilającej z ładowarką USB, za które firma otrzymała w minionym roku prestiżową nagrodę Red Dot Award.

Na stronie producenta www.allocacoc.com urządzenie PowerCube dostępne jest w różnych standardach, w tym również obowiązującym w Polsce typie E (tzw. francuski typ gniazda).

Cena będzie zależeć od tego jak bardzo rozbudowany ma być system. Podstawowy element kosztuje 14,90 euro, a wersja z ładowarką USB już 21,90 euro.

Poniżej prezentacja systemu PowerCube:

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (3)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Maurycy
Tak, wszyscy mówią, że to stary koncept, ale jakoś nikt nie wpadł wcześniej na pomysł, żeby taka kostka była częścią modułowego systemu i żeby można ją było zamontować na każdej powierzchni. Głównie dzięki tym cechom jest to całkowicie nowy produkt, a ładowarka USB to w sumie tylko inny rodzaj gniazda.

Innowacyjność nie polega zawsze na wymyślaniu koła od nowa, ale właśnie na usprawnieniu istniejących pomysłów, wykorzystaniu ich potencjału i ostatecznie sprzedaży!
No avatar
Gość
Odkrywanie Ameryki... Jeszcze niedawno znalazłem jeden taki 30 letni przedłużacz w piwnicy. Czarna kostka, oczywiście bez USB. Powiem więcej, wcale to nie jest wygodne i estetyczne, gdy wtyczki sterczą każda w swoją stronę. Listwy z ukośnym ułożeniem gniazd są o wiele bardziej estetyczne.
No avatar
Gość
W moim mieszkanie coś takiego było od mojego urodzenia (jakieś 20 lat temu) tyle że beż portu USB. Montował to mój dziadek w czasach kiedy tam mieszkał. Taka kostka była zamontowana na stałe, kabel wystawał z nad gniazda.
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl