Sejm przyjął poprawkę prosumencką w kształcie korzystnym dla obywateli - PRAWO ENERGETYCZNE - SEJM - FEED-IN TARIFFs - MIKROINSTALACJE - ENERGETYKA PROSUMENCKA - USTAWA O OZE - TARYFY GWARANTOWANE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Sejm przyjął poprawkę prosumencką w kształcie korzystnym dla obywateli
drukuj stronę
poleć znajomemu

Sejm przyjął poprawkę prosumencką w kształcie korzystnym dla obywateli

Sejm przyjął poprawkę prosumencką w kształcie korzystnym dla obywateli
fot. Dragonleek/CC/Flickr

Podczas dzisiejszego głosowania nad Ustawą o OZE w Sejmie, posłowie bezwzględną większością głosów (227 do 209) odrzucili kompromisową poprawkę zaproponowaną przez Senat. Tym samym utrzymana została wcześniej przyjęta przez sejm „poprawka prosumencka” zaproponowana przez posła Artura Bramorę. Dzień 20 lutego 2015 z pewnością zapisze się jako przełom w historii odnawialnych źródeł energii w Polsce.


Poprawka wprowadza do ustawy system wsparcia dla mikroinstalacji OZE w postaci taryf gwarantowanych. Za jej uwzględnieniem opowiadało się wielu obywateli i organizacji, których inicjatywy zdołały przekonać większość posłów. Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła ocenia, że dzięki dzisiejszej decyzji Sejmu do roku 2020 r. w Polsce może powstać od 200 tys. do 300 tys. mikroinstalacji OZE. „Poprawka prosumencka” zapoczątkuje zmiany w polskim sektorze energetycznym.

Podziękowania przede wszystkim należą się tysiącom obywateli, którzy dzięki aktywnej postawie zwrócili uwagę opinii publicznej i posłów na dotychczasowy sposób postrzegania odnawialnych źródeł energii w Polsce. W ostatnim czasie mogliśmy zaobserwować połączone działania dziesiątek organizacji branżowych i ekologicznych, oraz wielu instytucji i przedsiębiorstw, które jednym głosem apelowały o szansę dla energetyki obywatelskiej w Polsce. To właśnie silnemu jak nigdy wcześniej zjednoczeniu branży, instytucji i obywateli zawdzięczamy zwycięstwo w batalii z koncernami energetycznymi. Razem przemówiliśmy jednym głosem, którego nie zdołano zagłuszyć – czytamy w komunikacie PORT PC.

Do harmonijnego rozwoju energetyki obywatelskiej opartej na OZE potrzebne jest wsparcie Państwa dla prosumentów. W opinii Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego „trzeba znać warunki ekonomiczne sektora energii odnawialnej, aby zrozumieć, że dla osiągnięcia celów klimatycznych i energetycznych oraz długoterminowych korzyści wciąż niezbędne jest wsparcie publiczne […]”. 

Źródło: PORT PC

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (1)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
AG
Teraz wszyscy będziemy dopłacać do nieekonomicznych instalacji - taki to "interes społeczny"! Te pieniądze nie spadają z nieba, komuś trzeba będzie je zabrać. A kto dobrowolnie sięga po pieniądze siłą zabrane innym, ten jest większym pasożytem niż urzędnicy, bo dla nich to ustawowy obowiązek.
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl