15 kluczowych trendów na rynku energetyki i ochrony środowiska w 2015 r. - ENERGETYKA - OCHRONA ŚRODOWISKA - RYNEK ENERGII - INWESTYCJE W ENERGETYKĘ
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności 15 kluczowych trendów na rynku energetyki i ochrony środowiska w 2015 r.
drukuj stronę
poleć znajomemu

15 kluczowych trendów na rynku energetyki i ochrony środowiska w 2015 r.

15 kluczowych trendów na rynku energetyki i ochrony środowiska w 2015 r.
fot. rpeschetz/CC/Flickr

Czy ceny ropy będą nadal spadać? Czy niższa cena ropy może zagrozić inwestycjom w energię odnawialną? Czy oświetlenie LED stanie się standardem? Czy powróci zainteresowanie odsalaniem wody morskiej? Bez wątpienia jest to interesujący czas dla obu sektorów, na których pojawia się wiele ważnych i przełomowych innowacji. Analitycy Frost & Sullivan wyodrębnili 15 najważniejszych trendów, które będą mieć wpływ na wspomniane dwa sektory w 2015 roku. 

 Według Frost & Sullivan, globalnej firmy doradczej, w roku 2015 cena ropy będzie nadal utrzymywać się na poziomie poniżej 60 USD. Jednocześnie nieunikniony jest spadek cen gazu, co potencjalnie przyczyni się do ponownego wzrostu zainteresowania w Europie wytwarzaniem energii elektrycznej z gazu. Spowoduje to zwiększenie nakładów inwestycyjnych na obiekty gazowe w miarę rosnącego zainteresowania ze strony prywatnych inwestorów.

  Spadek cen ropy nasuwa kolejne pytania o możliwości inwestycyjne w sektorze energetycznym. Efektywne wykorzystywanie zasobów naturalnych wciąż pozostaje aktualnym tematem, zaś technologie, związane z budownictwem, oświetleniem i uzdatnianiem wody, będą zyskiwać na znaczeniu – podkreśla Jonathan Robinson, starszy konsultant ds. energetyki z londyńskiego biura Frost & Sullivan.

Analitycy Frost & Sullivan, badający rynki energetyki i ochrony środowiska, przedstawili  zestawienie najważniejszych trendów na danych rynkach, z których część będzie miała zdecydowanie przełomowy charakter i zmusi firmy do zweryfikowania swoich modeli biznesowych.

Jednym z najbardziej przełomowych trendów są modele biznesowe typu „X-as-a-Service”, czyli wszystko lub też cokolwiek jako usługa, które mogą umożliwić dynamicznie działającym firmom uzyskanie przewagi nad tradycyjnymi graczami poprzez oferowanie innowacyjnych rozwiązań.

  Modele biznesowe „X-as-a Service" mogą zrewolucjonizować branże energetyczną i ochrony środowiska, przenosząc uwagę z produktu na całościową usługę czy rozwiązanie biznesowe. Daje to mniejszym firmom realną szansę podjęcia konkurencyjnej walki  z graczami, od dawna obecnymi na rynku, poprzez zaoferowanie klientowi najbardziej atrakcyjnego rozwiązania  wyjaśnia Robinson.

Kolejnym trendem  jest „działalność innowacyjna społecznie" (ang. Innovating for Society), która może pomóc milionom ludzi na całym świecie, zapewniając przy tym dostawcom produktów osiągnięcie zysku.

  Trend ten jest dostrzegalny wśród zamożnych fundacji, które zachęcają do wytwarzania ekonomicznie opłacalnych produktów z myślą o rozwiązywaniu problemów trzeciego świata. Firmy zainteresowały się tym i dostrzegają szansę na przyniesienie społeczeństwu rzeczywistych korzyści, jednocześnie na tym zarabiając  mówi Jonathan Robinson.

Trendem, który wyraźnie nabiera rozpędu, jest reshoring, czyli powrót do produkcji w kraju.

  Dane zjawisko jest widoczne już teraz i nasili się w 2015 roku. Możliwość wyboru produktu wysokiej jakości, który jest wytwarzany blisko klienta, z gwarancją terminowej dostawy, jest coraz częściej doceniana przez klientów w perspektywie potencjalnego ryzyka i problemów związanych z jakością, możliwością zaistnienia przypadku kradzieży własności intelektualnej czy opóźnień w dostawie  stwierdza Robinson.       

Źródło: Frost & Sullivan

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl