Bezpłatne webinaria z podstaw automatyzacji projektowania wiązek kablowych - CAD - PROJEKTOWANIE 3D - OPROGRAMOWANIE PROJEKTOWE - AUTOMATYZACJA - KABLE I PRZEWODY - WEBINARIUM - PROJEKTOWANIE WIĄZEK KABLOWYCH - WIĄZKI KABLOWE
Farnell, An Avnet Company   Phoenix Contact Sp. z o.o.   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Fluke Europe B.V.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Bezpłatne webinaria z podstaw automatyzacji projektowania wiązek kablowych
drukuj stronę
poleć znajomemu

Bezpłatne webinaria z podstaw automatyzacji projektowania wiązek kablowych

Bezpłatne webinaria z podstaw automatyzacji projektowania wiązek kablowych
fot. Zuken

Firma Zuken zaprasza na dwuczęściowe seminarium internetowe na temat podstaw procesu automatyzacji projektowania wiązek kablowych, które odbędą się 10 marca (schemat ideowy, projektowanie logiki połączeń elektrycznych) oraz 28 kwietnia (schemat okablowania, dobór fizycznych procesu projektowania). Oba spotkania skierowane są do inżynierów projektowych, kierowników technicznych, kierowników ds. produktu, pracowników obsługi klienta oraz osób związanych z produkcją i obsługą wiązek.


Część 1: Schemat ideowy, projektowanie logiki połączeń elektrycznych w wiązkach kablowych

W trakcie tego seminarium skupiamy się na części procesu projektowania wiązek kablowych, w której jest ustalana logika połączeń elektrycznych.

Na początku procesu projektowego, opracujemy system w oparciu o funkcje poszczególnych komponentów i sygnały. Korzystając z informacji z projektu funkcjonalnego, tworzymy schemat ideowy połączeń. Poszczególnym funkcjom przypisujemy komponenty, co doprowadzi do powstania różnego typu połączeń. Ponadto zaimportujemy dane techniczne z projektu płytki PCB, aby wykorzystać je w dalszych etapach projektowania. Za pomocą wtyczek i złączy stworzymy komponenty złożone z dużej ilości dodatkowych elementów, o szerokim wachlarzem końcówek do zarobienia. Końcówki do zarobienia dobieramy według przekroju przewodów. Na koniec tej części procesu projektowego wykorzystamy projekt topologii urządzenia i przebieg ścieżek kablowych, aby przypisać do danej wiązki poszczególne kable i przewody.

Data:

 • 10 marca 2015r., godz. 15:00 CET
 • czas trwania 45 minut

Czego się nauczysz w trakcie tej sesji:

 • Jak zacząć tworzyć schemat elektryczny wykorzystując funkcje i sygnały
 • Jak stworzyć schemat na podstawie informacji zaczerpniętych z projektu funkcjonalnego
 • Jak importować i wykorzystać dane z projektu płytki PCB
 • Jak stosować złącza i ich elementy dodatkowe
 • Jak dobierać odpowiednie przekroje przewodów i końcówki do zagniatania
 • Jak wykorzystać projekt topologii urządzenia do zaprojektowania wiązki  

Zarejestruj się aby wziąć udział w webinarium.

 

Część 2: Schemat okablowania, dobór fizycznych procesu projektowania wiązek kablowych

To seminarium stanowi kontynuację pierwszej części seminarium Podstawy Automatyzacji Projektowania Wiązek. W drugiej części zajmiemy się etapem fizycznego projektowania wiązek. Zaczniemy od wykorzystania informacji logicznych zaczerpniętych z schematu ideowego połączeń i topologii urządzenia z pierwszego seminarium. Specyfikację wiązki zaprojektowanej w trakcie poprzedniej sesji przetransponujemy do projektu mechanicznego urządzenia, gdzie wymodelujemy układ wiązki w pierwotnym środowisku 3D. Kolejny krok to spłaszczenie wiązki 3D do 2D i wygenerowanie projektu formboard w skali 1:1. Pokażemy również, jak stworzyć od podstaw lub przy korzystając wyłącznie z plików EXCEL (BOM i wykaz projekt połączeń) formboard w przypadku, gdy nie dysponujemy projektem wiązki w formacie E3.series . Gdy projekt formboard wiązki będzie już gotowy wygenerujemy raport produkcyjny i serwisowy. Na koniec seminarium pokażemy jak identyfikować, kontrolować i dokumentować zmiany projektowe.

Data:

 • 28 kwietnia 2015 r., godz. 15:00 CET,
 • czas trwania: 45 minut

Czego się nauczysz:

 • Jak eksportować informacje o wiązce do aplikacji 3D-MCAD
 • Jak spłaszczyć wiązkę z formatu 3D do 2D w MCAD
 • Jak importować projekt wiązki 2D z MCAD i automatycznie wygenerować formboard
 • Jak tworzyć formboard wyłącznie na podstawie BOM i wykazu połączeń
 • Jak zacząć projektowanie wiązki bezpośrednio od formboard
 • Jak wygenerować raporty produkcyjne wiązki
 • Jak identyfikować i dokumentować kolejne modyfikacje
Zarejestruj się aby wziąć udział w webinarium.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl