Bezprzewodowe zasilanie urządzeń mobilnych za pomocą światła LED - BEZPRZEWODOWE ŁADOWANIE - ŹRÓDŁA ŚWIATŁA LED - LUSTRA - IZRAEL - START-UP - FOTONY - BEZPRZEWODOWE ZASILANIE - PANEL FOTOWOLTAICZNY - KONWERSJA ŚWIATŁA - TECHNIKA LASEROWA - WI-CHARGE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Bezprzewodowe zasilanie urządzeń mobilnych za pomocą światła LED
drukuj stronę
poleć znajomemu

Bezprzewodowe zasilanie urządzeń mobilnych za pomocą światła LED

Bezprzewodowe zasilanie urządzeń mobilnych za pomocą światła LED
fot. Wi-Charge

Bezprzewodowa technologia Wi-Charge umożliwi nieprzerwane ładowanie urządzeń mobilnych w pomieszczeniach oświetlanych lampami LED.


Wywodzący z Izraela start-up Wi-Charge rozwija nowatorski system zasilania pozwalający na zdalne ładowanie smartfonów i tabletów energią czerpaną ze światła emitowanego przez LED-owe źródła światła.

Projekt Wi-Charge oparty jest na technologii laserowej oraz wykorzystaniu specjalnych luster do przekierowywania wiązek światła emitowanych przez LED-y. Promienie świetlne kierowane są na panel fotowoltaiczny pełniący funkcję odbiornika, który konwertuje wiązkę światła w energię elektryczną.

Tradycyjna technologia laserowa stosowana do zasilania urządzeń może być niebezpieczna ze względu na niezbędny wysoki poziom energii, a konieczność precyzyjnego ustawienia pociąga za sobą istotne ograniczenia w jej aplikacji.

Twórcy Wi-Charge twierdzą, że ich rozwiązanie jest w stanie pokonać te ograniczenia za pomocą układu luster, które odbijają światło w tę i z powrotem w celu wzmocnienia wiązki fotonów przesyłanych ze źródła światła LED. Według start-upu nowa konstrukcja pozwala automatycznie skalibrować fotony i zlokalizować odbiornik. Dla porównania lustra używane w tradycyjnej technologii laserowej kierują fotony tylko w jednym kierunku.

Ponadto Wi-Charge automatycznie odcina wiązkę światła, gdy obiekt znajdzie się pomiędzy nadajnikiem (źródło światła LED) i odbiornikiem (panel fotowoltaiczny). Poniższy film przedstawia wizualizację głównej koncepcji projektu:

Wreszcie, jedną z największych zalet wykorzystania światła do ładowania urządzeń mobilnych jest to, że sposób ten nie powoduje emisji fal radiowych (RF) ani powstawania zakłóceń elektromagnetycznych (EMI). Ta nowa technologia zasilania może okazać się doskonałym rozwiązaniem dla właścicieli inteligentnych domów i przy projektach z zakresu Internetu rzeczy.

Działalność start-upu Wi-Charge finansowana jest przez izraelski fundusz Terra Venture Partners, skupiający się na inwestycjach w niskoemisyjne technologie.

Więcej informacji na stronie producenta: wi-charge.com

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl