W Szczecinie powstaje inteligentny system zarządzania oświetleniem miejskim - MODERNIZACJA OŚWIETLENIA ULICZNEGO - STEROWANIE OŚWIETLENIEM - PHILIPS LIGHTING - SZCZECIN - LAMPY ULICZNE LED - SOWA - PHILIPS CITY TOUCH
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności W Szczecinie powstaje inteligentny system zarządzania oświetleniem miejskim
drukuj stronę
poleć znajomemu

W Szczecinie powstaje inteligentny system zarządzania oświetleniem miejskim

W Szczecinie powstaje inteligentny system zarządzania oświetleniem miejskim
fot. Philips

System Philips City Touch pozwoli miastu obniżyć zużycie energii do 70% i podnieść poziom bezpieczeństwa mieszkańców.

Do września 2015 r. Szczecin przeprowadzi modernizację oświetlenia ulicznego z wykorzystaniem rozwiązań LED. Wymienionych zostanie 5000 istniejących punktów świetlnych, co pozwoli miastu obniżyć koszty zużycia energii elektrycznej o 1,5 mln zł w skali roku. Projekt jest realizowany w ramach Programu „SOWA - energooszczędne oświetlenie uliczne”, prowadzonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Niemal połowa modernizowanego oświetlenia będzie podłączona do Philips City Touch, czyli chronionego patentem zdalnego systemu zarządzania oświetleniem w mieście, co przełoży się na 70-proc. redukcję zużycia energii elektrycznej i obniży emisję CO2 do atmosfery o 7000 ton na rok. Poszczególne lampy mogą być włączone, wyłączone bądź przyciemnione do określonego poziomu w każdej chwili, w zależności od pory dnia lub pory roku, jak również podczas zaplanowanych wydarzeń odbywających się w mieście. Jednocześnie, białe światło LED sprawia, że architektura, parki, a także skwery Szczecina będą wyglądać piękniej i będą lepiej wyeksponowane, przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów energii elektrycznej o 1,5 mln zł każdego roku.

Szczecin jest według raportu fDi Intelligence* jednym z trzech najbardziej kosztowo efektywnych polskich miast i jednym z pięciu najlepszych miast pod względem potencjału wzrostu gospodarczego.  - Poszukujemy rozwiązań wspierających rozwój miasta w kierunku przyszłościowej koncepcji Smart City. Cieszymy się więc, że wdrażamy już teraz inteligentny system Philips City Touch. Modernizacja oświetlenia ulicznego pozwoli umocnić naszą pozycję, podkreślić piękno miasta, zwiększyć poczucie bezpieczeństwa mieszkańców i turystów oraz poprawić widoczność na drogach.  Jednocześnie uzyskujemy znaczącą redukcję zużycia energii elektrycznej i oszczędności finansowe - powiedział Piotr Krzystek, Prezydent Szczecina.

System Philips City Touch pozwala na komunikowanie i sterowanie indywidualnymi punktami świetlnymi, budując inteligentną sieć, która pozwoli miastu kontrolować i zarządzać oświetleniem na głównych ulicach w centrum, tam gdzie ruch jest największy. 

Niemal połowa zmodernizowanych punktów świetlnych zostanie podłączona do zdalnego systemu zarządzania oświetleniem Philips CityTouch, co podniesie poziom bezpieczeństwa mieszkańców

Niemal połowa zmodernizowanych punktów świetlnych zostanie podłączona do zdalnego systemu zarządzania oświetleniem Philips CityTouch, co podniesie poziom bezpieczeństwa mieszkańców.

 – Inteligentne systemy oświetleniowe są integralną częścią miast przyszłości, rozwijających się w duchu koncepcji Smart City i jednym z filarów ich zrównoważonego rozwoju gospodarczego. Nie tylko pozwalają one osiągnąć wysoki poziom niezawodności i energooszczędności, ale zdecydowanie zwiększają poziom bezpieczeństwa na ulicach, podnoszą estetykę miasta oraz czynią go przyjaznym dla mieszkańców i turystów – stwierdził Bogdan Rogala, wiceprezes zarządu Philips Lighting w Polsce.

Szczecin, nazywany „pływającym ogrodem”, jest siódmym największym miastem w Polsce. Niemal połowę miasta stanowią tereny zielone i woda, otaczające budowle secesyjne i nowoczesną architekturę. Nowe oświetlenie LED firmy Philips pozwoli zwiększyć atrakcyjność przestrzeni miejskich i umożliwić mieszkańcom oraz turystom odkrywanie uroków miasta nawet po zmroku. 


raport fDi Intelligence Polish Cities of the Future 2015/16 

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl