Red Pitaya z nagrodą za najlepszą wydajność w kategorii Elektroniczne narzędzia kontrolno-pomiarowe - OSCYLOSKOP - POMIARY - OPEN SOURCE - FROST & SULLIVAN - APARATURA KONTROLNO-POMIAROWA - RED PITAYA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Red Pitaya z nagrodą za najlepszą wydajność w kategorii Elektroniczne narzędzia kontrolno-pomiarowe
drukuj stronę
poleć znajomemu

Red Pitaya z nagrodą za najlepszą wydajność w kategorii Elektroniczne narzędzia kontrolno-pomiarowe

Red Pitaya z nagrodą za najlepszą wydajność w kategorii Elektroniczne narzędzia kontrolno-pomiarowe
fot. RS

Innowacyjny ekosystem oprzyrządowania i sterowania firmy Red Pitaya zdobył nagrodę 2014 Global New Product Innovation Award ufundowaną przez Frost & Sullivan.

Firma RS Components (RS), globalny dystrybutor produktów dla inżynierów, ogłosiła, że Red Pitaya, spółka stojąca za przełomową i niedrogą platformą oprzyrządowania i sterowania typu open-source, otrzymała od globalnej firmy doradczej Frost & Sullivan nagrodę 2014 Global New Product Innovation Award w kategorii elektroniczne narzędzia kontrolno-pomiarowe.

Niezależne badania przeprowadzone w ramach realizowanego przez firmę Frost & Sullivan programu partnerstwa na rzecz wzrostu mają na celu podkreślenie udanych strategii wzrostu wdrażanych przez spółki działające na światowym rynku produktów kontrolno-pomiarowych, które wykazują się najlepszymi w swojej klasie działaniami z zakresu trzech kluczowych obszarów: wzrost, innowacyjność i przywództwo. Po szczegółowej analizie opartej na kluczowych kryteriach porównawczych dotyczących cech nowego produktu, takich jak jakość i projekt, oraz wpływu na klienta, w tym wskaźnika cena/jakość, pozycjonowania i doświadczeń klienta, firma Red Pitaya została wybrana najlepiej radzącą sobie spółką w tej kategorii w 2014 roku.

Badania przeprowadzone przez firmę Frost & Sullivan udowadniają, że dla pozycjonowania marki Red Pitaya kluczowe znaczenie ma fakt, iż jest to wielofunkcyjne i konfigurowalne narzędzie typu open-source. Red Pitaya to więcej niż produkt - to środowisko kontrolno-pomiarowe, które obejmuje płytkę, sklep z aplikacjami Bazaar i bibliotekę kodów źródłowych Backyard oraz które wspiera innowacyjność użytkowników i pozwala im rozwijać współpracę. Platforma Red Pitaya ma dwurdzeniowy układ SoC ARM Cortex A9 + Xilinx Zynq 7010 FPGA  wyposażony w dwurdzeniowy procesor i układ logiczny FPGA, co pozwala na programowanie w warstwie programowej i sprzętowej. Platforma Red Pitaya jest w stanie przetwarzać rzeczywiste sygnały i ma możliwość dostosowania na poziomie układu FPGA i procesora.

Oto podsumowanie oceny dokonanej przez firmę Frost & Sullivan: „Red Pitaya to powiew świeżego powietrza w branży kontrolno-pomiarowej. Z niezależnej analizy rynku aparatury kontrolno-pomiarowej przeprowadzonej przez firmę Frost & Sullivan wyraźnie wynika, że oprócz połączenia wysokiej wydajności i niewielkich rozmiarów w niższej cenie kluczem do sukcesu propozycji firmy Red Pitaya okazały się licencja open-source i możliwość konfiguracji platformy. Dzięki ogólnie wysokiej wydajności platforma Red Pitaya otrzymała nagrodę 2014 Global New Product Innovation Award przyznawaną przez Frost & Sullivan”.

Innowacyjny ekosystem oprzyrządowania i sterowania firmy Red Pitaya, rozwiązanie dostępne wyłącznie od RS Components i Allied Electronics, zdobyły nagrodę za najlepszą wydajność w swojej klasie w kategorii elektroniczne narzędzia kontrolno-pomiarowe

Innowacyjny ekosystem oprzyrządowania i sterowania firmy Red Pitaya, rozwiązanie dostępne wyłącznie od RS Components i Allied Electronics, zdobyły nagrodę za najlepszą wydajność w swojej klasie w kategorii elektroniczne narzędzia kontrolno-pomiarowe
 

W raporcie podkreślono również rolę firm RS Como i Allied jako globalnych dystrybutorów platformy Red Pitaya, na którą od momentu wprowadzenia jej na rynek w maju 2014 roku jest wyraźny popyt w Stanach Zjednoczonych, Niemczech i Japonii. Zainteresowanie platformą rośnie również w pozostałych częściach świata.

 – Natura innych urządzeń dostępnych obecnie na rynku stanowi z definicji wyzwanie dla użytkowników końcowych, ponieważ nie mogą ich wykorzystywać do konkretnych zastosowań wykraczających poza ich standardowe funkcje i, co więcej, rozbudowywać ich w miarę zmieniających się potrzeb. Red Pitaya oferuje bardziej elastyczne rozwiązanie, a ta nagroda dowodzi istnienia zapotrzebowania na takie środowisko. Chciałbym również podkreślić, że wsparcie ze strony RS i Allied stanowiło kluczowy element sukcesu firmy Red Pitaya – powiedział Rok Mesar, dyrektor zarządzający w firmie Red Pitaya.

 – Kiedy niespełna rok temu przyjęliśmy rolę wyłącznego dystrybutora platformy Red Pitaya, rozpoczęliśmy szczegółowe testy tego produktu i nabraliśmy pewności co do jego jakości i wartości dla inżynierów zajmujących się kontrolą i pomiarami. Red Pitaya wpasowuje się w nasz główny cel biznesowy, którym jest dostarczanie klientom na całym świecie niedrogich, szeroko dostępnych i innowacyjnych produktów. Ta nagroda stanowi wyraz uznania dla zespołu projektowego Red Pitaya, a my cieszymy się, że możemy być częścią tego sukcesu – dodaje Ignacio Yanez, dyrektor ds. marketingu elektrycznych urządzeń kontrolno-pomiarowych w firmie RS Components.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl