Nowe rozwiązanie do montażu modułów fotowoltaicznych w układzie pionowym - PANELE FOTOWOLTAICZNE - ROBOTY INSTALACYJNO-MONTAŻOWE - INSTALACJE SOLARNE - SYSTEM MOCOWANIA - MATERIAŁY MONTAŻOWE - SYSTEMY MONTAŻOWE - RENUSOL - MS+ PORTRAIT
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowe rozwiązanie do montażu modułów fotowoltaicznych w układzie pionowym
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowe rozwiązanie do montażu modułów fotowoltaicznych w układzie pionowym

Nowe rozwiązanie do montażu modułów fotowoltaicznych w układzie pionowym
fot. Renusol

Mocowanie systemy solarne bez użycia szyn na dachach pokrytych blachą trapezową 

Firma Renusol, producent systemów montażowych, udoskonaliła swoje rozwiązanie MetaSole. Nowy system MS+ Portrait umożliwia mocowanie na dachu paneli fotowoltaicznych w układzie pionowym. Zapewnia on dobrą wentylację od tylnej strony modułów i eliminuje konieczność stosowania szyn montażowych na całym odcinku. Użycie niewielkiej liczby wstępnie zmontowanych komponentów pozwala zaoszczędzić czas podczas instalacji oraz koszty logistyczne i transportu.

 – W zależności od ilości miejsca dostępnego na powierzchni dachu mocowanie modułów w układzie pionowym umożliwia zwiększenie ich liczby, a tym samym wydajności instalacji. Za montażem modułów fotowoltaicznych w układzie pionowym zamiast poziomego mogą także przemawiać względy estetyczne. Dlatego też powiększyliśmy rodzinę produktów MetaSole o serię MS+ Portrait – mówi Felix Janssen, menedżer produktu w firmie Renusol. W tym celu specjalista w dziedzinie systemów mocowań przeanalizował 270 profili blachy trapezowej 20 największych producentów europejskich.

 – System montażowy MS+ Portrait jest bardzo ekonomiczny i przystosowany do wszystkich rodzajów modułów oraz większości profili blach trapezowych. W celu maksymalnego ułatwienia pracy monterów dopracowaliśmy kilka szczegółów technicznych. Dzięki temu udało się skrócić czas montażu do około 10 minut na każdy kilowat mocy szczytowej – dodaje Janssen.

Dzięki temu, że w przypadku wsporników montażowych serii MS+ Portrait paski uszczelniające są już wstępnie zamocowane, monter nie musi ich pojedynczo przyklejać do powierzchni dachu. Ponadto wkręty można mocować w dowolnym miejscu szyny, dzięki czemu nadaje się ona do każdego rodzaju blachy pokryciowej bez względu na jej żłobkowanie.

 – W szynach innych producentów często nawiercone są otwory, których rozstaw nie zawsze pokrywa się z odległościami pomiędzy żłobkami blachy trapezowej. Skutkuje to automatycznie nieprawidłowym mocowaniem śrub i może być przyczyną nieszczelności pokrycia dachowego –  wyjaśnia Janssen. Wsporniki montażowe serii MS+ Portrait o wysokości 39 milimetrów zapewniają dobrą wentylację od tylnej strony modułów.

Mocowanie systemy solarne bez użycia szyn na dachach pokrytych blachą trapezową

Mocowanie systemy solarne bez użycia szyn na dachach pokrytych blachą trapezową

Rozwiązanie MS+ Portrait umożliwia niezawodny montaż modułów fotowoltaicznych zarówno na prawie płaskich dachach o nachyleniu 3 stopni, jak i na stromych powierzchniach nachylonych pod kątem 70 stopni. Niewielka masa systemu, wynosząca 3 kg w przeliczeniu na jeden kilowat mocy szczytowej, sprawia, że może być on stosowany również na dachach obiektów przemysłowych z niskim obciążeniem granicznym. Materiały niezbędne do montażu 1 kWp mieszczą się w opakowaniu wielkości pudełka po butach, umożliwiając zaoszczędzenie kosztów logistycznych i transportu. 

Cechą łączącą system MS+ Portrait ze wszystkimi produktami firmy Renusol jest jego przemyślana prostota i kompatybilność z pozostałymi komponentami producenta. Może być on używany między innymi w połączeniu z nowym uchwytem uniwersalnym RS1, pełniącym funkcję zarówno zacisku środkowego, jak i krańcowego, co jeszcze bardziej upraszcza proces planowania, zamawiania materiału oraz montażu instalacji.

System montażowy MS+ Portrait
System montażowy MS+ Portrait

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (1)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
100000Pln
Witam. Czy przy tym sposobie mocowań wystarczy przykręcenie profilu do "garba" blachy trapezowej (tak jak to widać na zdjęciach) czy lepiej było by tak celować żeby profil przykręcony był do belki dachu? Czekam na info. Pozdrawiam
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl