Inteligentne urządzenia do noszenia tworzą nowe szanse dla rozwoju sektora czujników - CZUJNIKI - WEARABLE - ELEKTRONIKA DO NOSZENIA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Inteligentne urządzenia do noszenia tworzą nowe szanse dla rozwoju sektora czujników
drukuj stronę
poleć znajomemu

Inteligentne urządzenia do noszenia tworzą nowe szanse dla rozwoju sektora czujników

Inteligentne urządzenia do noszenia tworzą nowe szanse dla rozwoju sektora czujników
fot. Adafruit Industries

Przy spadających zyskach ze sprzedaży smartfonów i tabletów, sektor urządzeń mobilnych typu wearable, czyli przeznaczonych do noszenia na ciele, postrzegany jest przez producentów czujników jako nowe źródło zysków. Sektor inteligentnej elektroniki zyska nowy wymiar poprzez wejście na rynek takich gigantów w dziedzinie produkcji sprzętu i oprogramowania, jak Google, Apple, Samsung czy Intel.

 

Z najnowszej analizy globalnej firmy doradczej Frost & Sullivan pt. Rozwój rynku inteligentnej elektroniki do noszenia napędzany przez czujniki wynika, że rynek czujników przyniósł w roku 2014 przychody na poziomie 108 mln USD, a oczekuje się, że do 2020 roku nastąpi gwałtowny wzrost przychodów do poziomu 800 mln USD.

 – Rosnąca średnia długość życia oraz wzrastająca świadomość w zakresie monitorowania zdrowia i aktywności fizycznej napędzają popularyzację i coraz szersze zastosowanie  urządzeń przeznaczonych do noszenia na ciele. Oprócz zastosowań w takich dziedzinach jak ochrona zdrowia, medycyna, fitness & wellness, na rynku urządzeń mobilnych noszonych na ciele zostało wprowadzonych niedawno kilka zupełnie nowych produktów, takich jak wyświetlacze  HUD (ang. head-up display), inteligentne zegarki, inteligentne materiały, opaski na rękę oraz okulary, użytkowane przez różne pionowe segmenty konsumentów i branż. Wraz z rosnącą potrzebą gromadzenia rozmaitych danych fizjologicznych oraz chęcią użytkowników do czerpania konkretnych informacji o swojej aktywności, urządzenia do noszenia na ciele będą wykorzystywać coraz bardziej zaawansowane i kompleksowe rozwiązania elektroniczne oraz czujniki – stwierdza Sankara Narayanan, starszy analityk Frost & Sullivan w zespole Measurement and Instrumentation.

Do komercjalizacji urządzeń typu wearables w największym stopniu przyczynią się platformy czujnikowe 

Ponieważ ekosystem elektroniki przeznaczonej do noszenia na ciele jest złożony, do osiągnięcia sukcesu na tym polu firmy muszą dysponować wiedzą zarówno w zakresie sprzętu, jak i oprogramowania. Wiele firm nie dysponuje odpowiednimi umiejętnościami, by zaprojektować takie produkty od podstaw. Ponadto, konieczność wbudowania w tego typu urządzenie dużej liczby czujników stwarza poważne problemy dotyczące czasu pracy baterii, czy też czasu wymaganego do wprowadzenia urządzenia na rynek.

Zatem to właśnie platformy czujnikowe, a nie pojedyncze czujniki, będą stały za innowacjami w tego typu urządzeniach mobilnych i pozwolą skrócić czas od momentu ich zaprojektowania do wprowadzenia urządzenia na rynek. Firmy tworzące platformy czujnikowe, dysponując doświadczeniem i wiedzą w dziedzinie czujników, przetwarzania niskonapięciowego oraz łączności bezprzewodowej, mogą zaprojektować rozwiązania wyposażone w żądaną liczbę czujników, a jednocześnie zapewnić długi czas pracy baterii danego urządzenia oraz zredukować zużycie energii.

 – Platformy czujnikowe wypełniają lukę w wiedzy między sprzętem a oprogramowaniem, umożliwiając szybkie tworzenie prototypów urządzeń do noszenia na ciele oraz pomagając ich projektantom tworzyć własne projekty sprzętowe – dodaje Narayanan. 

Źródło: Frost & Sullivan

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl