Farnell element14   Phoenix Contact Sp. z o.o.   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Fluke Europe B.V.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności TAURON Dystrybucja rozpoczyna we Wrocławiu projekt wymiany liczników na inteligentne
drukuj stronę
poleć znajomemu

TAURON Dystrybucja rozpoczyna we Wrocławiu projekt wymiany liczników na inteligentne

TAURON Dystrybucja rozpoczyna we Wrocławiu projekt wymiany liczników na inteligentne
fot. TAURON

TAURON Dystrybucja rozpoczyna projekt związany z wdrożeniem systemu inteligentnego opomiarowania we Wrocławiu. W ciągu dwóch lat firma zainstaluje u swoich klientów ponad 330 tysięcy nowoczesnych liczników energii elektrycznej.

 

Wymiana liczników jest bezpłatna i nie powoduje zmian w warunkach aktualnej umowy o dostawę energii. Monterzy TAURON Dystrybucja będą pojawiać się kolejno w różnych częściach Wrocławia i wymieniać stare urządzenia na nowe.

Montaż inteligentnych liczników energii elektrycznej rozpoczął się już w Popowicach. W kwietniu urządzenia zostaną także wymienione na Gądowie Małym, Kozanowie i Pilczycach, a w kolejnych miesiącach w Grabiszynie, Nowym Dworze i Kleczkowie. Na koniec roku planowana jest wymiana urządzeń w Starym Mieście, a w 2016 r. monterzy pojawią się w północnej i wschodniej części miasta.

 – Każdy pracownik dokonujący wymiany posiada identyfikator z imieniem, nazwiskiem i specjalnym numerem. Dodatkowo dane montera można także sprawdzić dzwoniąc na naszą infolinię 800 889 909. Harmonogram wymian i inne ważne informacje związane z projektem publikujemy na bieżąco na stronie internetowej amiplus.pl. O terminach informujemy także na plakatach wywieszanych na osiedlach i klatkach schodowych – wyjaśnia Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy województwa dolnośląskiego w TAURON Dystrybucja.

Liczniki są gotowe na współpracę z rozwiązaniami automatyki domowej, coraz częściej stosowanymi we współczesnym w budownictwie. Dodatkowo TAURON Dystrybucja stworzył swoim klientom możliwość dostępu do danych o zużyciu energii poprzez stronę internetową oraz telefon komórkowy. Jest to możliwe dzięki specjalnej platformie TAURON eLicznik. 

 – Nowoczesne liczniki dają przede wszystkim narzędzie do świadomego użytkowania energii elektrycznej. Dzięki możliwości bieżącego monitorowania jej zużycia klient będzie mógł podejmować działania zwiększające efektywność wykorzystywania prądu i np. wymienić sprzęt AGD na nowsze urządzenia, charakteryzujące się mniejszym zużyciem energii elektrycznej – powiedział Mariusz Jurczyk, kierownik projektu AMI w TAURON Dystrybucja. 

Montaż liczników we Wrocławiu zakończy się w lutym 2017 r. Instalacja inteligentnego oprogramowania to element zaleceń Unii Europejskiej oraz Urzędu Regulacji Energetyki. Dla TAURON Dystrybucja jednym z kluczowych elementów projektu wymiany liczników jest bezpieczeństwo odczytywanych danych pomiarowych.

 – To dane poufne, dlatego zostały zabezpieczone i zaszyfrowane w taki sam sposób, w jaki robią to banki czy operatorzy sieci komórkowych – zapewnia Mariusz Jurczyk.

Źródło: TAURON

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl