ABB reorganizuje dywizje automatyki w celu optymalizacji możliwości rozwoju - ENERGETYKA - AUTOMATYKA - ABB
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności ABB reorganizuje dywizje automatyki w celu optymalizacji możliwości rozwoju
drukuj stronę
poleć znajomemu

ABB reorganizuje dywizje automatyki w celu optymalizacji możliwości rozwoju

2009-12-03 - Zurych, Szwajcaria, 27.11.2009 r. – ABB, czołowy koncern branży energetyki i automatyki, przeprowadza reorganizację dywizji automatyki w celu dostosowania jej zadań do wymagań klientów. Zmiany te umożliwią ABB lepsze wykorzystanie możliwości rozwoju w zakresie usług, większą obecność w sektorze produkcji jednostkowej i szybsze reagowanie na wzrastający popyt na wydajne rozwiązania energetyczne.

Z dniem 1 stycznia 2010 r. jednostki biznesowe wchodzące w skład dywizji Produkty Automatyki oraz Robotyki zostaną przeniesione do dwóch nowych dywizji – Dywizji Napędów i Automatyzacji Produkcji oraz Dywizji Produktów Niskich Napięć. Organizacja dywizji Automatyki Procesowej pozostanie bez zmian, poza uzupełnieniem o Biznes Aparatury Kontrolno-Pomiarowej z dywizji Produktów Automatyki.

"Jednostki biznesowe automatyki ABB skoncentrowane na produktywności i wydajności energetycznej mają ogromny potencjał rozwoju," mówi Joe Hogan, dyrektor generalny ABB. "Dokonaliśmy optymalizacji podejścia rynkowego poprzez zgrupowanie jednostek biznesowych według klientów, technologii i modelów usług o podobnym profilu, co ułatwi nam szybsze opracowanie rozwiązań dla klientów."

Struktura nowych dywizji będzie następująca:

nowa Dywizja Produktów Niskich Napięć obejmuje jednostki biznesowe wytwarzające głównie sprzęt elektryczny niskiego napięcia, sprzedawany hurtowniom, producentom oryginalnego wyposażenia (OEM) oraz integratorom systemów, cechujący się umiarkowanymi wymogami usługowymi. Przychód pro forma dywizji za rok 2008 wyniósł 4,8 mld USD; dywizja zatrudniała ok. 19 000 pracowników.

nowa Dywizja Napędów i Automatyzacji Produkcji obejmuje produkty i systemy przeznaczone do zastosowań z zakresu produkcji jednostkowej, takich jak robotyka i sterowniki PLC, oraz jednostki napędowe w zakładach produkcyjnych, takie jak silniki i napędy. Jednostki te pomagają klientom zwiększyć produktywność i wydajność energetyczną aktywów. Dywizja ta dysponuje również istotną ofertą z zakresu sektorów odnawialnych dla energii słonecznej i wiatrowej, a także segmentem kolejowym. Jednostki biznesowe prowadzą sprzedaż głównie na potrzeby producentów OEM, integratorów systemów, a także sprzedaż bezpośrednią na rzecz użytkowników końcowych, co wymaga intensywniejszego, indywidualnego poziomu obsługi. Przychód pro forma dywizji za rok 2008 wyniósł 6,6 mld USD; dywizja ta również zatrudniała ok. 19 000 pracowników.

Dywizja Automatyka Procesowa pozostanie bez zmian, z wyjątkiem uzupełnienia jej o Biznes Aparatury Kontrolno-Pomiarowej, który dotychczas wchodził w skład Dywizji Produkty Automatyki. Dzięki temu zwiększą się możliwości platformy automatyzacji procesów przemysłowych, gdyż urządzenia do pomiaru temperatury, przepływu, ciśnienia itp. odgrywają kluczową rolę w ofercie ABB przeznaczonej do optymalizacji procesów przemysłowych. Przychód pro forma dywizji za rok 2008 wyniósł 8,4 mld USD; dywizja ta zatrudniała ok. 29 500 pracowników.


ABB zamierza przedłożyć dane o zamówieniach, przychodach i zysku operacyjnym pro forma (EBIT) za lata 2007–2009 po reorganizacji do nowej struktury, w chwili ogłoszenia wyników za czwarty kwartał, w lutym przyszłego roku. W tym czasie spółka zaktualizuje również wytyczne dla dywizji odnoszące się do celów na lata 2007–2011, by dostosować je do struktury nowej organizacji.

Reorganizacja jednostek biznesowych automatyki pociągnie za sobą szereg zmian w strukturze kierowniczej z dniem 1 stycznia 2010 r.

Tom Sjökvist, dotychczasowy dyrektor Dywizji Produkty Automatyki, obejmie stanowisko dyrektora Dywizji Produktów Niskich Napięć. Sjökvist od wielu lat sprawnie zarządzał jednostką biznesową niskich napięć, a także wypracował doskonałe wyniki Dywizji Produkty Automatyki.

Ulrich Spiesshofer, obecnie dyrektor Działu Rozwoju (Corporate Development), stanie na czele Dywizji Napędów i Automatyzacji Produkcji. Spiesshofer, pracujący w ABB od 2005 r., kierował inicjatywami ABB z zakresu rozwoju strategicznego, takimi jak działania usługowe, a także odegrał kluczową rolę w zarządzaniu programem optymalizacji obecności globalnej oraz planem redukcji kosztów o 2 miliardy dolarów.

Anders Jonsson, obecnie szef Dywizji Robotyki, będzie odpowiedzialny w ramach Zarządu za dalszą realizację planu redukcji kosztów ABB, a także program obecności globalnej spółki, którego celem jest dostosowanie zasobów ABB do możliwości rozwoju spółki. Dzięki Jonssonowi jednostka biznesowa robotyki będzie się korzystnie rozwijać w dalszej perspektywie.

Veli-Matti Reinikkala pozostanie dyrektorem Dywizji Automatyka Procesowa.

ABB (www.abb.com) jest liderem w zakresie technologii energetycznych i technologii automatyki umożliwiających klientom z branży przemysłu i przedsiębiorstw użyteczności publicznej zwiększenie wydajności i jednoczesne zmniejszenie wpływu na środowisko. Grupa ABB funkcjonuje w blisko 100 krajach i zatrudnia ok. 120 000 osób.

ABB
follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl