Lepsze reagowanie na przerwy w dostawach energii i podniesienie wydajności operacji dzięki technologii ADMS - SCADA - ZARZĄDZANIE ENERGIĄ - SMART GRID - GIS - SCHNEIDER ELECTRIC - ADMS - OMS
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Lepsze reagowanie na przerwy w dostawach energii i podniesienie wydajności operacji dzięki technologii ADMS
drukuj stronę
poleć znajomemu

Lepsze reagowanie na przerwy w dostawach energii i podniesienie wydajności operacji dzięki technologii ADMS

Lepsze reagowanie na przerwy w dostawach energii i podniesienie wydajności operacji dzięki technologii ADMS
fot. Schneider Electric

System oparty na technologii ADMS zapewnia większą stabilność i niezawodność dostaw energii

Firma Schneider Electric zakończyła proces wdrażania systemu zarządzania czasowymi przerwami w dostawach energii (OMS) dla kanadyjskiego operatora Nova Scotia Power. Nowy system oparty na technologii ADMS (zaawansowany system zarządzania dystrybucją) umożliwi bardziej precyzyjne lokalizowanie punktów, w których doszło do awarii i szybkie reagowanie na przerwy w dostawach energii, podnosząc tym samym niezawodność i bezawaryjność sieci elektrycznej.

Nowy system ADMS umożliwia lepsze reagowanie na przerwy w dostawach energii, a wchodzące w skład pakietu aplikacje DMS (system zarządzania dystrybucją), oferują dostęp do bardziej aktualnych informacji pozwalających na prowadzenie monitoringu sieci i prognozowanie usterek.

 – Chcemy zapewnić pięciuset tysiącom naszych klientów najlepszy możliwy poziom usług, a nasz zintegrowany system ADMS bardzo nam w tym pomoże. Nasi pracownicy mają teraz bezpośredni dostęp do informacji aktualizowanych w czasie rzeczywistym, dzięki którym mogą szybko reagować na awarie i przeprowadzać naprawy sieci – mówi Paul Casey, Senior Director, Transmission and Distribution, Nova Scotia Power.

Usprawnienie procesu lokalizowania i reagowania na awarie sieci

Jedną z największych korzyści płynących z wdrożenia systemu OMS z funkcjami analitycznymi DMS jest usprawnienie procesu lokalizowania i reagowania na awarie sieci. 

W przypadku tradycyjnych rozwiązań OMS, kiedy dojdzie do awarii, operator sieci musi opracować plan pozwalający namierzyć problem zanim rozpocznie wdrażanie bezpiecznych i efektywnych napraw, uwzględniających aktualny stan sieci elektrycznej. Technologia OMS firmy Schneider Electric jest w stanie opracować tworzony w czasie rzeczywistym model aktualnego i przyszłego obciążenia sieci. Dzięki temu system OMS może automatycznie wygenerować polecenia przekierowania dystrybucji zgodnie z obowiązującymi wymogami bezpieczeństwa. Pozwala to na znaczne skrócenie przerwy w dostawach energii oraz udostępnienie klientom bardziej precyzyjnych informacji o spodziewanym czasie przywrócenia usług (ETR - Estimated Time to Restore).

  Technologia Schneider Electric OMS integruje się z pozostałymi systemami w ramach rozwiązania, które naprawdę zasługuje na miano smart grid - komentuje Dragan Popovic, Executive Vice President, Smart Grid IT, Schneider Electric. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że firma Nova Scotia Power wybrała nasz system OMS, aby podnieść niezawodność usług świadczonych klientom z sektora mieszkalnego, handlowego i przemysłowego – dodaje Dragan Popovic.

Pakietowe rozwiązanie ADMS opracowane przez Schneider Electric składa się z komponentów OMS, DMS i SCADA (Supervisory Control and Data Acquisition) ściśle zintegrowanych z geograficznym systemem informacyjnym (GIS) Schneider Electric. Nowy system ADMS wprowadzony przez firmę Nova Scotia Power jest całościowym rozwiązaniem łączącym technologie IT i OT, dzięki któremu większa liczba pracowników uzyska dostęp do danych aktualizowanych w czasie rzeczywistym. Pracujące w środowisku web aplikacje do zarządzania personelem, raportowania przerw w dostawach energii oraz mobilny klient systemu ADMS pozwalają operatorowi na wysyłanie ekip technicznych do miejsc, w których doszło do awarii. Jednocześnie rozwiązanie to zapewnia dostęp do bardziej aktualnych informacji na temat kondycji sieci.

System ADMS firmy Schneider Electric został dotychczas wdrożony w ponad 26 krajach przez firmy obsługujące ponad 88 milionów odbiorców usług komunalnych.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl