LED-owe oświetlenie nawigacyjne na Lotnisku Chopina w Warszawie - WARSZAWA - LOTNISKO - OŚWIETLENIE LED - OŚWIETLENIE NAWIGACYJNE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności LED-owe oświetlenie nawigacyjne na Lotnisku Chopina w Warszawie
drukuj stronę
poleć znajomemu

LED-owe oświetlenie nawigacyjne na Lotnisku Chopina w Warszawie

LED-owe oświetlenie nawigacyjne na Lotnisku Chopina w Warszawie
fot. Lotnisko Chopina

Na lotnisku Chopina zainstalowano lampy nawigacyjne typu LED, które zastąpiły dotychczas używane lampy halogenowe. Dzięki wymianie lotnisko będzie mogło zmniejszyć zużycie energii elektrycznej i zaoszczędzić na eksploatacji oświetlenia.

Dzięki zastosowaniu diodowych źródeł światła typu LED możliwe jest zmniejszenie mocy oświetlenia o ponad połowę przy zachowaniu wymaganych parametrów intensywności światła. Wydłużenie żywotności źródeł światła z 1 tys. godz. (dla lamp halogenowych) do 15 tys. godz. (dla lamp LED) pozwoli również zmniejszyć koszty eksploatacyjne i poprawi bezpieczeństwo działania systemu. Ponadto nowoczesna konstrukcja zainstalowanych opraw LED gwarantuje dużą odporność na uszkodzenia występujące w okresie zimowym, w czasie odśnieżania drogi startowej.

Pierwsze oprawy oświetlenia nawigacyjnego typu LED na Lotnisku Chopina zostały zainstalowane w 2013 r. na krawędzi drogi kołowania DK-N2. Obecnie na drogach startowych i drogach kołowania zainstalowanych jest ok. 1150 sztuk lamp typu LED, co stanowi 20% wszystkich źródeł światła. 

 – Nowe oświetlenie ma same zalety i dlatego w najbliższym czasie planujemy wymienić wszystkie lampy nawigacyjne na lotnisku na tańsze i mniej uciążliwe w użytkowaniu. Lampy halogenowe, ze względu na swoje wady, takie jak: krótka żywotność źródeł światła i większe zużycie energii elektrycznej, są sukcesywnie wypierane z rynku i zastępowane przez oświetlenie LED-owe. Lotnisko Chopina chce być pod tym względem liderem zmian na polskim rynku – mówi Radosław Paruzel, zastępca dyrektora Lotniska Chopina w Warszawie. 

Lotnisko Chopina uruchamia nowoczesne oświetlenie nawigacyjne

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl