Nokia idzie na wojnę z producentami paneli LCD - NOKIA - SAMSUNG - LCD - POZEW - PRAWO - LG DISPLAY - WYSWIETLACZE - PANELE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nokia idzie na wojnę z producentami paneli LCD
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nokia idzie na wojnę z producentami paneli LCD

Nokia idzie na wojnę z producentami paneli LCD
fot. Nokia
Nokia pozwała największych producentów paneli LCD, za zawyżanie cen. Tym samym zaczyna się kolejny już proces pomiędzy największymi producentami sprzętu IT na świecie.

Największy na świecie producent telefonów oskarża siedmiu swoich konkurentów - producentów paneli LCD – o spisek w celu podniesienia cen wyświetlaczy powyżej poziomu konkurencyjności na rynku i naruszenie federalnego i stanowego prawa antytrustowego stanu Kalifornia. Nokia domaga się zaprzestania spiskowania i zadośćuczynienia w postaci odszkodowania w niesprecyzowanej wysokości.

Zgodnie z pozwem złożonym 25 listopada w San Francisco producenci wyświetlaczy LCD wykorzystywanych w telefonach komórkowych firmy Nokia ustalali w zmowie zawyżone ceny paneli LCD, także Nokia musiała je kupować po zawyżonych cenach.

Do winy przyznało się już Hitachi i Philips. LG Display, Chunghwa Picture Tubes i Sharp Corp. również wymienione w pozwie, do zawyżania cen swoich paneli przyznały się już w zeszłym roku. Zgodziły się wtedy zapłacić kary o łącznej wysokości 585 milionów dolarów. Tym razem pozwany został również największy na świecie producent paneli LCD – Samsung.

Wniosek Nokii może przyczynić się do obniżenia cen wyświetlaczy LCD, a co za tym idzie, także cen telefonów komórkowych.

Źródło: chip.pl
follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl