Orlen zbuduje sieć Superchargerów w ramach współpracy z firmą Tesla - TESLA - E-MOBILITY - MOTORYZACJA - ORLEN - EKO-MOTORYZACJA - STACJE ŁADOWANIA SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH - PUNKT ŁADOWANIA SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH - SUPERCHARGER
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Orlen zbuduje sieć Superchargerów w ramach współpracy z firmą Tesla
drukuj stronę
poleć znajomemu

Orlen zbuduje sieć Superchargerów w ramach współpracy z firmą Tesla

Orlen zbuduje sieć Superchargerów w ramach współpracy z firmą Tesla
fot. ORLEN Deutschland GmbH

Orlen zbuduje przy swoich stacjach sieć punktów szybkiego ładowania samochodów elektrycznych w ramach współpracy z firmą Tesla 

Na razie na niemieckich stacjach sieci star, ale jeszcze w tym roku także w sieci stacji paliw należących do Grupy ORLEN w Polsce i Czechach pojawią się punkty szybkiego ładowania samochodów elektrycznych. To efekt współpracy PKN ORLEN z amerykańskim producentem samochodów elektrycznych i jednocześnie liderem w zakresie szybkiego ładowania - firmą Tesla. 

Pierwsze punkty ładowania elektrycznego oddane zostaną do użytku do końca sierpnia br. na należących do ORLEN Deutschalnd, stacjach marki star. Obiekty w miejscowościach Grimmen w Meklemburgii - Pomorze Przednie i Uckerfelde w Branderburgii, przy granicy z Polską, są obecnie wyposażane przez firmę Tesla w najszybsze na świecie porty służące do ładowania elektrycznego maksymalnie do 4 samochodów. Punkty „Supercharger” umożliwiają bezkosztowe doładowanie aut Tesla Model S w niecałe 30 minut, co pozwala na przejechanie nawet 270 kilometrów. W 40 minut możliwe jest już naładowanie 80% baterii, a w 75 minut 100%. Pojedyncze doładowanie baterii pozwala na przejechanie do 460 km. 

 – Od lat z zainteresowaniem przyglądamy się najnowszym trendom i rozwijamy innowacyjne segmenty biznesowe. Nie ulega wątpliwości, że wśród światowych firm motoryzacyjnych na sile przybiera trend związany z produkcją samochodów zero i niskoemisyjnych. Naszą odpowiedzią na nadchodzące zmiany jest podjęta właśnie współpraca z liderem w segmencie aut elektrycznych, firmą Tesla. To kolejny krok w kierunku budowy naszej przewagi konkurencyjnej i ukłon w stronę klientów, którzy cenią sobie alternatywne rozwiązania mobilne z korzyścią dla ochrony zasobów naturalnych – mówi Marek Podstawa, Członek Zarządu ds. Sprzedaży PKN ORLEN.

Równolegle trwają analizy dotyczące uruchomienie testowych stacji do ładowania samochodów w Polsce i Czechach. Ostateczne decyzje podjęte zostaną do końca tego roku. Obecnie na świecie sprzedaje się rocznie około 300 tysięcy pojazdów elektrycznych, a światowa sieć punktów ładowania tego typu pojazdów liczy już prawie 100 tysięcy obiektów, z czego w Europie – 22 tysiące. Według ekspertów w 2020 roku światowa sprzedaż w tym segmencie wyniesie 7 milionów samochodów rocznie, co stanowi 10% łącznej sprzedaży samochodów osobowych, a liczba punktów doładowań wzrośnie do kilku milionów. 

Punkt Supercharger, fot. Tesla Motors
Punkt Supercharger, fot. Tesla Motors

Źródło: Orlen

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (4)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
techno24.pl
na większości stacji i tak trzeba spędzić około 30 minut . Kolejka do dystrybutora, potem do kasy.
Chyba, że gdzieś wieczorem - albo z dala od cywilizacji. No ale przecież po około 400km jazdy warto odpocząć
No avatar
to odpowiem
ano taki, że przez te 30mmin i więcej taki kierowca będzie musiał przesiadywać na stacji, wypić kawę, coś zjeść itp.
No avatar
Gość
Stare indiańskie przysłowie mówi: Jeśli nie możesz ich pokonać, przyłącz się do nich :) Zakładając, że ekspansja segmentu aut elektrycznych jest nieunikniona, lepiej mieć taką współprace z Teslą niż oddać ją w objęcia konkurencji. Taki ruch może być kluczowy w dłuższej perspektywie, bo kto wie czy za 10 lat stacje bez ładowania EV nie przestaną się liczyć na rynku?
No avatar
jadę po prąd
Wszystko pięknie ładnie, tylko niech mi ktoś wytłumaczy jaki interes w budowaniu stacji ładowania EV ma koncern PALIWOWY?
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl