Nowy projekt Google przekona ludzi do zakupu paneli słonecznych - INSTALACJE SOLARNE - ENERGETYKA OBYWATELSKA - GOOGLE SUNROOF
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowy projekt Google przekona ludzi do zakupu paneli słonecznych
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowy projekt Google przekona ludzi do zakupu paneli słonecznych

Nowy projekt Google przekona ludzi do zakupu paneli słonecznych
fot. Google Sunroof

Google chce ułatwić swoim użytkownikom podjęcie decyzji o wykorzystaniu energii słonecznej w ich domach. W tym celu uruchomiło narzędzie nazwane Project Sunroof, które wykorzystuje dane z Google Maps do obliczenia potencjału energii słonecznej na dachach poszczególnych budynków.

 

Bazując na zdjęciach satelitarnych wysokiej rozdzielczości (wykorzystywanych również w Google Earth) narzędzie zlokalizuje konkretny budynek, zmierzy powierzchnię jego dachu i wyliczy opłacalność inwestycji w instalację solarną.

System jest w stanie oszacować średnie roczne nasłonecznienie powierzchni dachu z uwzględnieniem takich czynników jak cień padający z pobliskich budynków i drzew, orientacja dachu i warunki pogodowe. Pozwala również na uwzględnienie danych z rachunków za energię elektryczną. Wykorzystując wszystkie te informacje Google może precyzyjnie obliczyć na jakie oszczędności możemy liczyć, a następnie wskazać lokalnych dostawców systemów solarnych. Cały proces zajmuje około 10 sekund i nie wymaga angażowania specjalisty, który normalnie musiałby przygotować kosztowną kalkulację.

Zdaniem Google nowy projekt pomoże znaleźć nowych prosumentów energii elektrycznej, którzy normalnie nie byliby zainteresowani wykorzystaniem energii słonecznej w swoim gospodarstwie domowym. 

 – Project Sunroof powstał po to aby uświadamiać ludzi, którzy wyrobili już sobie opinię, że korzystanie z energii słonecznej jest dla nich zbyt drogie lub że ich dachy nie będą w stanie zagwarantować wystarczającej ilości światła słonecznego – powiedział Carl Elkin, pomysłodawca Google Sunroof.

Usługa Google Sunroof jest obecnie w fazie testów i dostępna jest tylko w USA w rejonie Zatoki San Francisco i Fresno w Kaliforni oraz w Bostonie, jednak zgodnie z zapowiedziami jej zasięg będzie stopniowo rozszerzany "w nadchodzących miesiącach". 

Źródło: googlegreenblog.blogspot.com

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (1)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Gość
Podobną usługę tylko o nazwie PV Watts Calculator oferuje już od jakiegoś czasu amerykańska agencja rządowa NREL (National Renewable Energy Laboratory) i działa to na całym świecie: http://pvwatts.nrel.gov/pvwatts.php

PV Watts Calculator bazuje również na mapach satelitarnych Googla, można obliczyć powierzchnię dachu i moc instalacji każdego dnia w roku
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl