Inteligentny system alarmowy z Polski zadebiutuje na platformie Kickstarter - SYSTEM ALARMOWY - KICKSTARTER - ELEPHANT DOOR - CROWDFUNDING - SMART SECURITY
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Inteligentny system alarmowy z Polski zadebiutuje na platformie Kickstarter
drukuj stronę
poleć znajomemu

Inteligentny system alarmowy z Polski zadebiutuje na platformie Kickstarter

Inteligentny system alarmowy z Polski zadebiutuje na platformie Kickstarter
fot. Elephant Door

Elephant, startup kreujący nowe rozwiązania na rynku smart security, już w listopadzie pojawi się na jednej z największych platform crowdfundingowych - Kickstarter.com. Polacy będą walczyć o fundusze na produkcję urządzenia Elephant Door™, inteligentnego alarmu, który może zrewolucjonizować światowy rynek systemów zabezpieczeń.

W konkursie dla najlepszych innowacji, organizowanym przez AIP Business Link, Elephant pokonał 178 polskich startupów. Dzięki wygranej, twórcy nowoczesnego systemu alarmowego już w listopadzie wybiorą się na podbój słynnej Doliny Krzemowej w USA, a jednocześnie zawalczą o fundusze pozwalające na produkcję urządzenia, które - po okresie testów - jest już gotowe.

 – Tylko w Polsce aż 15 mln mieszkań nie posiada odpowiednich zabezpieczeń przed włamaniem, a obecne rozwiązania z branży systemów alarmowych, nie są dostosowane do naszych potrzeb. Postanowiliśmy stworzyć przyjazny produkt łączący nowe technologie z funkcjonalnością i prostotą obsługi, dostępny dla wszystkich – wyjaśnia Radosław Pallach, CEO firmy Elephant.

Elephant Door™ to efekt wielomiesięcznych prac prowadzonych przez osoby ze środowiska naukowego oraz biznesowego, m.in. agencję strategiczną K&Y, przedstawicieli Politechniki Poznańskiej, dewelopera Twoje M, w konsultacji z niezależnymi ekspertami. W małym, kompaktowym urządzeniu, zamknięto nowoczesne technologie, zintegrowane ze smartfonem użytkownika. Podczas włamania lub próby włamania, urządzenie wysyła użytkownikowi powiadomienia na telefon oraz uruchamia syrenę alarmową. Co więcej, uniwersalne mocowanie pozwala na montaż systemu bez użycia narzędzi, na każdym rodzaju drzwi wejściowych, zaledwie w kilka minut.

 – Nasz system posiada czujniki pracujące w trzech różnych domenach. Sygnały są analizowane w czasie rzeczywistym, a dzięki zastosowaniu elementów inteligencji maszynowej m.in. sztucznych sieci neuronowych, rozróżnia próby włamania od wtargnięcia – wyjaśnia mgr inż. Bogdan Fabiański z Politechniki Poznańskiej, członek zespołu pracującego nad Elephant Door™.

Polacy już 10 listopada rozpoczną przygodę na Kickstarter.com, walcząc o uwagę fanów nowych technologii oraz specjalistów z branży, którzy wspierają nowatorskie projekty. Jeśli zbiórka funduszy zakończy się sukcesem, inteligentny system alarmowy stworzony przez Polaków, ma szansę zagościć w domach na całym świecie.

Więcej informacji: www.myelephant.co

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (1)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Uwazny_czytelnik
Znowu "Polacy podbijają", "rewolucjonizują" świat - niestety, jesteśmy straszliwie zakompleksieni - takie hurraoptymistyczne teksty tylko tego dowodzą...
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl