100 tysięcy inteligentnych liczników we Wrocławiu - SMART METERING - WROCŁAW - INTELIGENTNE LICZNIKI - INTELIGENTNE OPOMIAROWANIE - TAURON DYSTRYBUCJA - AMIPLUS
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności 100 tysięcy inteligentnych liczników we Wrocławiu
drukuj stronę
poleć znajomemu

100 tysięcy inteligentnych liczników we Wrocławiu

100 tysięcy inteligentnych liczników we Wrocławiu
fot. Tauron

Projekt Smart City Wrocław nabiera tempa. Z nowoczesnych liczników korzysta już ponad 100 tysięcy wrocławskich gospodarstw domowych. Do końca tego roku w mieszkaniach wrocławian TAURON Dystrybucja zainstaluje kolejne 40 tysięcy urządzeń.

Nowoczesny, inteligentny i przyjazny system AMIplus trafi do wszystkich mieszkańców aglomeracji wrocławskiej, którzy są klientami spółki TAURON. Projekt obejmujący wymianę 331 tysięcy liczników potrwa do lutego 2017 r.

 

 

Bezpłatna wymiana liczników we Wrocławiu

Pierwsze liczniki zamontowano w kwietniu na wrocławskich Popowicach. W kolejnych miesiącach akcja wymiany urządzeń objęła w sumie 13 dzielnic miasta. Do końca roku monterzy pojawią się jeszcze w Jerzmanowie, Leśnicy, Maślicach, Stabłowicach, Złotnikach, Żernikach oraz Starym Mieście. Z kolei w 2016 roku wymianą urządzeń zostaną objęte dzielnice w północnej i wschodniej części Wrocławia.

  Dokładny harmonogram wymian można śledzić na bieżąco na stronie www.amiplus.pl w zakładce AMIplus Wrocław. O terminach informujemy także na plakatach wywieszanych na osiedlach i klatkach schodowych - mówi Mariusz Jurczyk, kierownik projektu w TAURON Dystrybucja. 

Każdy pracownik firmy TAURON dokonujący wymiany posiada identyfikator z imieniem, nazwiskiem i specjalnym numerem. Dodatkowo dane montera można także sprawdzić dzwoniąc na specjalną infolinię 800 889 909 lub 32 606 0 606. W przypadku wątpliwości dotyczących tożsamości montera można poprosić o pomoc policję.

Wymiana licznika jest bezpłatna i nie wymaga zmiany w umowie na dostawę energii. To ważne w kontekście tego, że we Wrocławiu pojawili się oszuści podszywający się pod pracowników spółki TAURON, którzy próbują wyłudzić opłaty za wymianę liczników energii elektrycznej. Firma ostrzega przed nieuczciwymi osobami. Żaden z pracowników TAURON Dystrybucja nie pobiera opłat za wymianę licznika.

Instalacja inteligentnego oprogramowania to element zaleceń Unii Europejskiej oraz Urzędu Regulacji Energetyki. Zgodnie z unijną dyrektywą do 2020 roku nowe liczniki powinny zostać zamontowane u 80% konsumentów. Wdrożony system udoskonali działanie sieci, która ma być bezpieczniejsza i sprawniejsza.

Źródło: Tauron Dystrybucja


follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl