ABB i Microsoft wspólnie uruchomią platformę usług ładowania pojazdów elektrycznych nowej generacji - MICROSOFT - ABB - E-MOBILITY - ŁADOWANIE POJAZDÓW ELEKTRYCZNYCH
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Fluke Europe B.V.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności ABB i Microsoft wspólnie uruchomią platformę usług ładowania pojazdów elektrycznych nowej generacji
drukuj stronę
poleć znajomemu

ABB i Microsoft wspólnie uruchomią platformę usług ładowania pojazdów elektrycznych nowej generacji

ABB i Microsoft wspólnie uruchomią platformę usług ładowania pojazdów elektrycznych nowej generacji
fot. Microsoft

Oparta na technologii przetwarzania w chmurze platforma będzie łączyć wiodące rozwiązania ABB w zakresie szybkiego ładowania z najnowocześniejszymi usługami oferowanymi przez Microsoft.

ABB i Microsoft Corp. udostępniły nową, globalną platformę usług szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych. Powiązanie wiodących na rynku stacji ładowania pojazdów elektrycznych firmy ABB z platformą obliczeniową w chmurze Microsoft Azure zapewni klientom ABB stabilność, skalowalność i zaawansowaną obsługę. W ramach tej współpracy będą również wykorzystywane możliwości wynikające z technologii uczenia się maszyn i analizy predyktywnej, które pomogą w tworzeniu nowych rozwiązań w przyszłości.

 – Efektywność i stabilność platformy są kluczowymi wyróżnikami, które decydują o pomyślnym funkcjonowaniu nowoczesnej stacji ładowania pojazdów elektrycznych z wykorzystaniem systemów teleinformatycznych. Współpracując z firmą Microsoft, ABB może zaoferować najlepsze w swojej klasie rozwiązania operacyjne oraz innowacyjne, nowoczesne usługi - coś, co nazywamy Internetem rzeczy, usług i ludzi – powiedział Pekka Tiitinen, prezydent Dywizji Automatyzacji Produkcji i Napędów.

W ramach współpracy wszystkie systemy ładowania ABB zostaną podłączone do chmury Microsoft Azure i „otoczone” usługami dodatkowymi, co umożliwi operatorom i producentom oraz partnerom czerpanie korzyści z rozwiązania najwyższej klasy.

Wiele marek samochodowych inwestuje w dynamicznie rozwijający się rynek pojazdów elektrycznych, na który w przyszłym roku mają zostać wprowadzone nowe modele samochodów. Według raportu serwisu Hybrid Cars, łączna liczba pojazdów elektrycznych sprzedanych na całym świecie przekroczyła już milion sztuk, z czego połowa została zakupiona w ciągu ostatnich 14 miesięcy.

ABB i Microsoft wspólnie uruchomią platformę usług ładowania pojazdów elektrycznych nowej generacji

Szybki wzrost liczby pojazdów elektrycznych na świecie następuje wraz z tworzeniem zaawansowanej infrastruktury ładowania i zasilania. Obecnie na całym świecie jest 106 tys. dostępnych publicznie stacji ładowania, przy czym – według agencji Navigant Research – globalne przychody z usług ładowania pojazdów elektrycznych mają wzrosnąć z 152,6 mln USD w 2015 roku do 2,9 mld USD do roku 2023 roku.

 – Żyjemy dziś w świecie doceniającym zalety mobilności i usług „w chmurze”, co staje się zresztą coraz bardziej widoczne na globalnym rynku pojazdów elektrycznych. Współpraca z ABB pomoże nam spełnić jedną z naszych ambicji, jaką jest zbudowanie inteligentnej platformy „w chmurze”. Spodziewamy się, że nasza technologia i usługi staną się wyróżnikiem rozwiązań ABB – powiedziała Peggy Johnson, wiceprezes Microsoft ds. rozwoju biznesu.

Źródło: ABB

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
ABB Sp. z o.o.
ul. Żegańska 1, Warszawa
tel.  +48 22 223 77 77
www.abb.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl