AMD wprowadza niskoprofilową kartę graficzną do pracy z aplikacjami CAD - PROJEKTOWANIE - AMD - CAD - KARTA GRAFICZNA - AUTODESK - AUTOCAD
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności AMD wprowadza niskoprofilową kartę graficzną do pracy z aplikacjami CAD
drukuj stronę
poleć znajomemu

AMD wprowadza niskoprofilową kartę graficzną do pracy z aplikacjami CAD

AMD wprowadza niskoprofilową kartę graficzną do pracy z aplikacjami CAD
fot. AMD

Niskoprofilowa karta graficzna AMD FirePro™ W4300 oferuje niezwykłą elastyczność w swojej klasie

Na trwającej konferencji Autodesk University 2015 firma AMD przestawiła kartę graficzną AMD FirePro W4300, która w swojej klasie zapewnia najwyższą wydajność w projektowaniu wspomaganym komputerowo (Compute-Aided Design, CAD) i można ją zainstalować w stacjach roboczych typu SFF (Small Form Factor) oraz Tower.1 Karta AMD FirePro W4300 łączy potężny układ graficzny i 4 GB pamięci GDDR5 w niskoprofilowej konstrukcji. Organizacje będą mogły teraz uprościć i ustandaryzować zarządzanie systemami IT, używając jednego, profesjonalnego rozwiązania graficznego we wszystkich stacjach roboczych.

Profesjonalna karta graficzna AMD FirePro W4300 jest zoptymalizowana pod kątem najnowszych aplikacji CAD, takich jak Autodesk AutoCAD, Inventor i Revit, Dassault Systèmes SolidWorks oraz CATIA, PTC Creo, Siemens NX i wiele innych. Inżynierowie mogą efektywnie pracować z modelami o złożonej geometrii i używać w swoich projektach funkcji przyspieszanych przez procesor graficzny, takich jak tryb przezroczystości niezależnej od kolejności (Order Independent Transparency, OIT) w oprogramowaniu SOLIDWORKS. Użytkownicy mogą pracować wydajniej, wizualizując swoje projekty nawet na sześciu ekranach2 o rozdzielczości 4K i 5K.

 – Zaprojektowaliśmy kartę AMD FirePro W4300 specjalnie pod kątem CAD. Użytkownicy wiedzą, że karty graficzne AMD FirePro obsługują te funkcje aplikacji CAD, które pozwalają najlepiej wizualizować projekty, a teraz mogą robić to nadal bez żadnych kompromisów, wykorzystując najnowsze energooszczędne stacje robocze w formacie SFF – powiedział Sean Burke, wiceprezes i dyrektor generalny, Radeon Technologies Group, AMD. 

Karta graficzna AMD FirePro W4300, która bazuje na architekturze AMD Graphics Core Next zapewniającą optymalne wykorzystanie dostępnej mocy i maksymalną wydajność, oferuje:

  • 4 GB pamięci graficznej GDDR5, która zwiększa responsywność aplikacji przy pracy na dużych projektach;
  • technologię AMD Eyefinity2, która pozwala korzystać z nawet sześciu ekranów o bardzo wysokiej rozdzielczości, co pomaga w wielozadaniowej pracy z wykorzystaniem wielu aplikacji i monitorów;
  • cztery złącza DisplayPort 1.2a w standardzie (i obsługę nawet sześciu monitorów DisplayPort za pośrednictwem koncentratora MST) oraz technologię AMD FreeSync3, która umożliwia karcie graficznej sterowanie częstością odświeżania ekranu, a przez to zapobiega „rwaniu” obrazu, co ma kluczowe znaczenie w aplikacjach i procesach multimedialno-rozrywkowych;
  • obsługę OpenCL™ 2.0 umożliwiającą deweloperom wykorzystanie nowych funkcji, które zapewniają układom graficznym więcej swobody w realizacji ich zadań;
  • unikalne technologie monitorowania i regulacji zasilania oraz maksymalne zużycie prądu na poziomie 50 watów w karcie o formacie niskoprofilowym. Technologia AMD PowerTune4 dynamicznie optymalizuje zużycie energii przez układ graficzny, a technologia AMD ZeroCore Power4 znacznie ogranicza pobór prądu w stanie bezczynności;
  • certyfikaty dla ponad 100 różnych aplikacji, m.in. najpopularniejszych programów projektowo-inżynierskich oraz multimedialno-rozrywkowych, które zapewniają zwiększoną wydajność i niezawodność. Sterowniki profesjonalnych kart graficznych AMD FirePro™ są wydawane kilka razy na rok i oferują ulepszenia wydajnościowe i funkcjonalne.

Profesjonalna karta graficzna AMD FirePro W4300 jest obecnie w produkcji – informacje o jej dostępności można uzyskać u lokalnych dystrybutorów. W 2016 r. ma pojawić się w ofercie dużych producentów OEM stacji roboczych. 

Do 3 grudnia produkty AMD FirePro będą wystawiane na stoisku 426 na konferencji Autodesk University 2015 w Las Vegas w Newadzie.


[1] Na podstawie wewnętrznych testów AMD z 12 października 2015 r., w których użyto programu SPECviewperf 12.0.1 do zmierzenia wydajności wizualnej i obliczenia średniej geometrycznej wyników z czterech następujących testów CAD: catia-04, creo-01, sn-02 i sw-03. Karta AMD FirePro W4300 uzyskała wynik 47.23 w porównaniu z kartą Quadro K1200, której wynik wyniósł 38.99. System testowy: Intel E5-1650 v3 3,50 GHz, 16GB RAM, 64-bitowa wersja Win7 SP1, AMD 15.201 beta23, Nvidia 354.13. Poszczególne wyniki AMD FirePro W4300: catia-04 = 38.79, creo-01 = 43.31, snx-02 = 45.65, sw-03 = 64.86. Poszczególne wyniki Quadro K1200: catia-04 = 35.07, creo-01 = 32.77, snx-02 = 29, sw-03 = 69.35 FP-183

[2] Karty graficzne z technologią AMD Eyefinity obsługują nawet sześć monitorów DisplayPort™. Obsługiwana liczba, typ i rozdzielczość monitorów zależą od modelu i konstrukcji płyty; przed zakupem należy sprawdzić specyfikację u producenta. Używanie więcej niż dwóch ekranów albo wielu ekranów sterowanych z pojedynczego źródła może wymagać dodatkowych urządzeń, takich jak monitory ze złączem DisplayPort albo koncentratory DisplayPort 1.2 z obsługą MST. W systemach klasy konsumenckiej zaleca się używać najwyżej dwóch aktywnych adapterów. Szczegółowe informacje można znaleźć pod adresem www.amd.com/eyefinityfaq.

[3] FreeSync to technologia AMD, która eliminuje efekt „rozrywania” obrazu w grach i wideo, umożliwiając karcie graficznej kontrolowanie i synchronizowanie częstości odświeżania monitora. Technologia ta wymaga monitorów zgodnych ze standardem DisplayPort 1.2a, które obsługują funkcję DisplayPort Adaptive-Sync.

[4] AMD PowerTune i AMD ZeroCore Power to technologie oferowane przez niektóre produkty AMD FirePro™, które inteligentnie zarządzają zużyciem prądu karty graficznej w zależności od jej obciążenia. Nie wszystkie produkty są wyposażone we wszystkie technologie – informacje o możliwościach konkretnych modeli można uzyskać u producenta komponentu lub systemu.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl