Nowe technologie produkcji i automatyzacji zmienią procesy technologiczne w wielu branżach - AUTOMATYKA PRODUKCJI - AUTOMATYZACJA PRODUKCJI
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowe technologie produkcji i automatyzacji zmienią procesy technologiczne w wielu branżach
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowe technologie produkcji i automatyzacji zmienią procesy technologiczne w wielu branżach

Nowe technologie produkcji i automatyzacji zmienią procesy technologiczne w wielu branżach
fot. ASTOR

10 głównych technologii, dzięki którym dokona się znacząca zmiana w procesach produkcji i automatyzacji

Nowe technologie produkcji i automatyzacji, o zastosowaniach zarówno przemysłowych, jak i komercyjnych, zwiększają swoje zastosowanie, zwłaszcza w branży kosmicznej, przemysłowej, motoryzacyjnej i w sektorze opieki zdrowotnej. Chociaż największą popularnością wciąż cieszą się techniki bardziej efektywne pod względem ekonomicznym, które oferują dobry zwrot z inwestycji, to coraz większą uwagę poświęca się procesom, które redukują czas produkcji oraz zużycie energii. 

Z nowej analizy globalnej firmy doradczej Frost & Sullivan pt.: „Kluczowe technologie w zaawansowanych procesach produkcji i automatyzacji 2015” (2015 Top Technologies in Advanced Manufacturing and Automation) wynika, iż technologie dysponujące potencjałem zrewolucjonizowania praktyk przemysłowych to: 
  • druk 3D 
  • technologie łączenia wielu materiałów 
  • produkcja kompozytów 
  • mikroprodukcja 
  • nanoprodukcja 
  • ALD (osadzanie warstw atomowych) 
  • produkcja cyfrowa 
  • zaawansowane roboty 
  • zaawansowana litografia 
  • lewitacja magnetyczna 

Innowacje będą skupiać się zwłaszcza na procesach łączenia wielu materiałów, zmniejszania masy i obniżania emisji.

  Konwergencja wraz z Internetem Rzeczy przybliża produkcję cyfrową do etapu komercjalizacji, a przecież produkcja cyfrowa już teraz określana jest mianem przyszłości produkcji. Druk 3D również zyska powszechną akceptację w szeregu zastosowań  stwierdza Jithendranath Rabindranath, analityk działu TechVision w firmie Frost & Sullivan. 

Jednak większość nowych technologii produkcyjnych musi spełniać wymogi różnych norm i przepisów opracowanych przez agencje rządowe na całym świecie, co jest kosztownym zadaniem. Potrzeba dostosowania tych technologii do produkcji masowej oraz długich czasów produkcji to kolejne przeszkody, opóźniające przyjęcie innowacyjnych rozwiązań.

  Na drodze do szerokiego wdrożenia tych technologii stoi również brak pieniędzy i dotacji. Napływ środków z agencji rządowych, takich jak NASA, departament obrony czy departament energetyki, będzie mieć krytyczne znaczenie w kwestii przyjęcia tych technologii na dużą skalę i zredefiniowaniu procesu wdrożenia dla nowej generacji produkcji i automatyzacji  dodaje Rabindranath. 

Źródło: Frost & Sullivan

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl