AGH kontynuuje współpracę z firmą ABB - ABB - AGH - BADANIA NAUKOWE - LABOLATORIUM
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności AGH kontynuuje współpracę z firmą ABB
drukuj stronę
poleć znajomemu

AGH kontynuuje współpracę z firmą ABB

AGH kontynuuje współpracę z firmą ABB
Krakowska Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica oficjalnie podejmuje współpracę z firmą ABB. Porozumienie o kooperacji podpisali: rektor AGH - prof. Antoni Tajduś i prorektor Jerzy Lis oraz Mirosław Gryszka - prezes ABB i Marek Florkowski - dyrektor ds. Rozwoju Techniki.

Współpraca będzie obejmowała: badania naukowe, dydaktykę, wykorzystanie bazy laboratoryjnej, konsultacje specjalistyczne, wspólne spotkania naukowe, publikacje i wzajemną promocję.

Jak informuje rzecznik prasowy AGH Bartosz Dembiński, podpisanie porozumienia jest niejako przypieczętowaniem wieloletniej współpracy AGH i ABB, polegającej m.in. na fundowaniu przez ABB stypendiów dla najlepszych studentów Akademii.

"Jesteśmy przekonani, że połączenie potencjału i prestiżu jednej z największych polskich uczelni technicznych, Akademii Górniczo-Hutniczej, z wiedzą i globalnymi doświadczeniami ABB, może przynieść obu stronom jedynie same korzyści" - podkreśla.

ABB jest uznawana za jedną z najbardziej innowacyjnych firm w Polsce. "Firma jest liderem w technologiach dla energetyki i automatyki, które pozwalają klientom przemysłowym oraz zakładom użyteczności publicznej zwiększyć swoją efektywność przy zminimalizowaniu oddziaływania na środowisko" - przekonuje Dembiński.

Akademia Górniczo-Hutnicza ma już 90 lat i jest jedną z najbardziej renomowanych oraz nowoczesnych polskich uczelni kształcących w dziedzinie nowoczesnych technologii. Na 15 wydziałach AGH, a także w Międzywydziałowej Szkole Inżynierii Biomedycznej studiuje ponad 34 tysiące studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych oraz ponad pół tysiąca doktorantów. Studenci mogą zdobyć kwalifikacje na 32 kierunkach, w ponad 170 specjalnościach.


PAP - Nauka w Polsce
follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl