Nieprawidłowości w 40% urządzeń LED po kontroli UKE - LED - KOMPATYBILNOŚĆ ELEKTROMAGNETYCZNA - UKE
Farnell, An Avnet Company   Phoenix Contact Sp. z o.o.   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Fluke Europe B.V.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nieprawidłowości w 40% urządzeń LED po kontroli UKE
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nieprawidłowości w 40% urządzeń LED po kontroli UKE

Nieprawidłowości w 40% urządzeń LED po kontroli UKE
fot. DmitryG/CC/WikimediaCommons

Jak podaje Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) spośród 341 skontrolowanych wyrobów LED, aż w 137 przypadkach stwierdzono nieprawidłowości wymagające wyjaśnienia (co stanowi 40% wszystkich zbadanych przez UKE produktów LED).

W okresie od 1 stycznia 2014 r. do 31 grudnia 2015 r. prezes UKE przeprowadził kontrole 341 wyrobów z tej kategorii, z czego: w 137 przypadkach stwierdzone zostały nieprawidłowości wymagające wyjaśnienia (co stanowi 40% wszystkich skontrolowanych wyrobów LED) - czytamy w komunikacie.

W 66 przypadkach, w ramach prowadzonego postępowania wyjaśniającego, wyroby zostały poddane badaniom w Centralnym Laboratorium Badań Technicznych (centralne laboratorium UKE) w zakresie spełniania wymagań zasadniczych kompatybilności elektromagnetycznej (co stanowi 48% spraw prowadzonych w ramach postępowania wyjaśniającego).

Z kolei w 55 przypadkach badania wykazały, że wyroby nie spełniają wymagań zasadniczych (co stanowi 84% wyrobów poddanych badaniom) - informuje UKE.

Z uwagi na fakt, iż urządzenia oświetleniowe wykorzystujące technologię LED mogą wywoływać zaburzenia elektromagnetyczne i zakłócać przy tym pracę innych urządzeń oraz komunikację radiową, jak również mogą być podatne na takie zaburzenia, są one jednym z rodzajów urządzeń kontrolowanych przez prezesa UKE w ramach rocznego planu kontroli wyrobów w obszarze Dyrektywy EMC 2004/108/EC.

Zestawienie wyrobów poddanych badaniom niespełniających zasadniczych wymagań ze względu na rodzaj zbadanego urządzenia:

  1. naświetlacz LED - 22
  2. żarówka LED - 11
  3. lampa LED - 11
  4. zasilacz LED - 7
  5. panel LED - 2
  6. taśma oświetleniowa LED z zasilaczem - 1
  7. sterownik do taśm diodowych LED - 1

Szczegółowe informacje dotyczące wyrobów niezgodnych można znaleźć w raporcie UKE: Podsumowanie kontroli LED (PDF, 632 kB).

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl