Wykrywalne opaski kablowe MCT dla przemysłu spożywczego - ELEMENTY MOCUJĄCE - OPASKI KABLOWE - HELLERMANNTYTON - PRZEMYSŁ SPOŻYWCZY - OPASKI ZACISKOWE - OPASKI MCT - METAL CONTENT TIE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Wykrywalne opaski kablowe MCT dla przemysłu spożywczego
drukuj stronę
poleć znajomemu

Wykrywalne opaski kablowe MCT dla przemysłu spożywczego

Wykrywalne opaski kablowe MCT dla przemysłu spożywczego
fot. Opaski MCT z zawartością pyłu metalowego

Specjalne opaski kablowe z zawartością pyłu metalowego MCT (Metal Content Tie) firmy HellermannTyton  

Opaski z dodatkiem metalu zostały specjalnie opracowane do wykorzystania w procesach produkcyjnych w przemyśle farmaceutycznym, chemicznym i spożywczym. Dzięki wyjątkowemu procesowi produkcji, podczas którego do tworzywa opaski dodawane są cząstki metalu, nawet niewielkie części opasek można wykrywać standardowym wykrywaczem metali. Doskonale sprawdzają się do instalacji przewodów i kabli w obszarze linii produkcyjnej.

Opaski MCT powstały przy współpracy ze znanymi, międzynarodowymi producentami produktów żywnościowych w celu redukcji zanieczyszczeń produkcyjnych kawałkami tworzyw sztucznych. MCT są wykonane ze specjalnej mieszanki poliamidowej z 10% dodatkiem pyłu metalowego. Poprzez taki dodatek metalu możliwe jest wykrycie czujnikiem magnetycznym zarówno całej opaski jak i jej kawałków. Unikalna niebieska barwa umożliwia szybkie i łatwe wykrycie zanieczyszczenia w przypadku kontroli optycznej.

Opaski MCT doskonale nadają się do wiązania wiązek elektrycznych zarówno w zakładach przemysłowych, jak i miejscach sąsiadujących z liniami produkcyjnymi. Są zgodne z zasadami HACCP (analiza zagrożeń i krytycznych punktów kontroli), które nakazują systematyczną analizę zagrożeń związanych z procesami produkcji żywności. 

Zasady HACCP, opracowane przez Komisję Kodeksu Żywnościowego Światowej Organizacji Zdrowia, określają, że efektywny system bezpieczeństwa żywności opiera się na systematycznym badaniu ryzyka, analizie i określaniu sposobów eliminacji ryzyka. Dlatego opaski MCT mogą być częścią systemu HACCP i redukować zagrożenia związane z zanieczyszczeniem produkcji spożywczej elementami plastiku.

Bezpieczne mocowania na linii produkcyjnej zmniejszają ryzyko zanieczyszczenia żywności

Zastosowanie wykrywalnych elementów mocujących na linii produkcyjnej pozwala zapobiec takim kryzysom jakiego doświadczyła w zeszłym miesiącu firma Mars - amerykański producent słodyczy o globalnym zasięgu. Z powodu plastikowych cząstek znalezionych w czekoladowym batoniku koncern musiał przeprowadzić kosztowną operację wycofania z handlu wielu swoich produktów aż w 55 krajach. W sumie z półek sklepowych i automatów wycofano 3 miliony popularnych batoników i innych słodyczy, które mogły zawierać kawałki tworzyw sztucznych pochodzące z linii produkcyjnej.

  Właściwości opasek kablowych MCT:

  • Opaski zawierają cząsteczki metalu i są dostępne w różnych rozmiarach
  • Zgodność z zasadami HACCP
  • Unikatowy niebieski kolor ułatwiający wzrokową identyfikację
  • Znaczne zmniejszenie ryzyka zanieczyszczenia produktów
  • Dostępne wersje wykrywalne magnetycznie i za pomocą promieniowania X
  follow us in feedly
  REKLAMA

  Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

  Zapisz się
  Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
  Komentarze (1)
  Dodaj komentarz:  
  Twój pseudonim: Zaloguj
  Twój komentarz:
  dodaj komentarz
  No avatar
  Petykiewicz
  Witam,
  więcej produktów z tej serii można znaleźć pod adresem:
  http://www.hellermanntyton.pl/site/binaries/con
  tent/assets/markets--industries/uk/food
  5;industry_links/uk_food_brochure_2015.pdf
  REKLAMA
  REKLAMA
  Nasze serwisy:
  elektrykapradnietyka.com
  przegladelektryczny.pl
  rynekelektroniki.pl
  automatykairobotyka.pl
  budowainfo.pl