Laserowe oświetlenie sceniczne w technologii PHASER - OŚWIETLENIE SCENICZNE - LUMINOFORY - OSRAM - ŚWIATŁO LASEROWE - REFLEKTORY LASEROWE - PHASER
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Laserowe oświetlenie sceniczne w technologii PHASER
drukuj stronę
poleć znajomemu

Laserowe oświetlenie sceniczne w technologii PHASER

Laserowe oświetlenie sceniczne w technologii PHASER
fot. Moduł światłowodowy Itos Phaser 3000 firmy OSRAM

Na targach Prolight + Sound we Frankfurcie nad Menem firma OSRAM po raz pierwszy zademonstrowała technologię laserową PHASER na potrzeby branży rozrywkowej.

Na targach zaprezentowano m.in. rodzinę opraw OSRAM Kreios Fresnel i Kreios Profile LED, uaktualnione wersje znanych produktów OSRAM Lok-it! Power Series oraz innowacyjny wielochipowy moduł OSRAM LED RGBW SplitStar S32. Nowe produkty laserowe znajdują zastosowanie jako oświetlenie wydarzeń kulturalnych, zapewniając odpowiednie światło zarówno przed kamerami, jak i na scenie.

 – Jako pionier technologii laserowej cieszymy się, że możemy wreszcie zaprezentować produkty wykonane w technologii PHASER, sposób ich działania i możliwe zastosowanie – powiedział Hans-Joachim Schwabe, dyrektor działu Specialty Lighting w firmie OSRAM. Te rozwiązania to kolejny kamień milowy w rozwoju branży rozrywkowej.

Termin PHASER powstał z połączenia wybranych liter angielskich słów: Phosphor (luminofor) i Laser. Technologia charakteryzuje się strumieniem świetlnym o wartości aż do 18 000 lumenów. Podczas prac badawczych nad nowymi rozwiązaniami firma OSRAM korzystała ze swoich doświadczeń w pracach dla przemysłu samochodowego, jak i medycznego.

Oparty na technologii LED/laser światłowodowy moduł Itos Phaser 3000 o białej barwie światła został w 2014 roku wyróżniony nagrodą R&D 100 Award. Innowacyjna technologia LARP (ang. Laser Activated Remote Phosphor), zaprojektowana na potrzeby oświetlenia motoryzacyjnego jest od 2014 roku stosowana w laserowych reflektorach seryjnie produkowanych samochodów. Obecnie z PHASER po raz pierwszy korzysta też przemysł rozrywkowy. Lampy i reflektory zapewniają wysoki stopień jasności, którego nie można osiągnąć za pomocą dotychczasowych rozwiązań LED, a ich wyjątkowa trwałość oznacza również niskie koszty eksploatacyjne i wysoką niezawodność opraw oświetleniowych.

Rodzina Lok-it! Power Series: właściwy produkt do każdego zastosowania 

Ze względu na stale poszerzający się zakres zastosowań lamp i większe wymagania co do ich wydajności, firma OSRAM przeprowadziła tzw. techniczny „face lifting” produktów Lok-it! Power Series i zaprojektowała nowe wersje: Lok-it! 1000/PS Brilliant i Lok-it! 1400/PS Brilliant o wskaźniku oddawania barw (CRI) 95. Seria ta obejmuje również wersję Lok-it! 1000/PS Blue o temperaturze barwowej 7500 K oraz model Lok-it! 1000/PS Beam o krótszym łuku elektrycznym.

Lok-it! Power Series

We wszystkich nowych wersjach specjalny filtr umieszczony w lampie redukuje zielony odcień zwykle zauważalny w przypadku lamp metalohalogenkowych oraz zapewnia zrównoważone widmo. Dzięki wskaźnikowi oddawania barw (CRI) powyżej 90, lampy te oferują wysoką jakość światła i naturalne oddawanie barw. Ponadto, ich ceramiczne trzonki sprawiają, że są one odporne na wysokie napięcie zapłonowe, wynoszące aż do 35 kV. Kompaktowe wymiary i krótszy łuk elektryczny oznaczają, że nowa wersja Lok-it! Power Series to mniejsze i jaśniejsze rozwiązanie oświetleniowe.

Nowy produkt w rodzinie SplitStar: wielokanałowy moduł LED S32 RGBW

Kolejną innowacją jest wielokanałowy moduł LED S32 RGBW charakteryzujący się dużą luminancją w połączeniu z wysokim strumieniem świetlnym. Moduł ten został skonstruowany z wyjątkowo gęsto rozmieszczonych chipów LED w kolorze czerwonym, zielonym, niebieskim i białym, które mogą być sterowane pojedynczo i działać przy natężeniu aż do 5 A dzięki niskiej rezystancji termicznej wynoszącej 0,2 K/W. To sprawia, że niewielka powierzchnia jest w stanie wytworzyć bardzo dużą ilość światła. Moduł SplitStar S32 RGBW idealnie nadaje się do oświetlenia scenicznego, architektonicznego i efektownego.

Moduł OSRAM SplitStar S32 RGBW

Nowe oprawy Kreios LED o większej wydajności i kompaktowej konstrukcji 

Dzięki wysokiej efektywności świetlnej te bardzo wydajne oprawy LED Kreios Fresnel i Kreios Profile LED doskonałe sprawdzają się w działaniu zwłaszcza na małych i średnich scenach. Ich światło bez migotania i możliwość pełnej regulacji strumienia sprawia, że są one doskonałym rozwiązaniem do oświetlenia imprez, podczas których niezbędne jest zastosowanie różnych rodzajów oświetlenia. Zakres zoomu oprawy Fresnel mieści się w przedziale od 14 do 77 stopni, a w przypadku produktu Profile – w przedziale od 20 do 36 stopni. Dzięki swojej kompaktowej budowie oprawy te idealnie nadają się także do użycia niezależnie od lokalizacji, w którym odbywa się impreza. Oprawy oświetleniowe Kreios Fresnel i Kreios Profile są dostępne na rynku od początku 2016 roku.

Oprawy oświetleniowe Kreios Fresnel i Kreios Profile LED

Rodzina Sirius HRI: reflektorowe lampy o wysokiej luminancji do ruchomych głowic 

Trzy nowe produkty dołączyły też do rodziny Sirius HRI: Sirius HRI 100W, 440W i 580W Brilliant. Oprócz najnowszych modeli, dostępne są również mocne lampy metalohalogenkowe, takie jak Sirius HRI 132W, 140W RO, 190W+, 230W, 280W, 330W, 330W XL i 330W X8. Dzięki swojej kompaktowej i lekkiej budowie te reflektorowe lampy mogą być stosowane w ruchomych głowicach. Krótki łuk elektryczny lamp Sirius HRI zapewnia wysoką luminancję i stałą moc świetlną przez cały okres eksploatacji. Produkty Sirius HRI dostarczane są z kompletnym systemem, łącznie ze statecznikiem elektronicznym.

Źródło: OSRAM

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl