LG i Amazon poszerzają możliwości ekosystemu IoT w inteligentnym domu - INTELIGENTNY DOM - IFA - LG ELECTRONICS - SPRZĘT AGD - AMAZON - DOMOWE CENTRUM MULTIMEDIALNE - SMART THINQ
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności LG i Amazon poszerzają możliwości ekosystemu IoT w inteligentnym domu
drukuj stronę
poleć znajomemu

LG i Amazon poszerzają możliwości ekosystemu IoT w inteligentnym domu

LG i Amazon poszerzają możliwości ekosystemu IoT w inteligentnym domu
fot. LG

Podczas targów IFA 2016 firma LG Electronics zaprezentowała ekosystem inteligentnego domu, stworzony we współpracy z wieloma cenionymi w branży partnerami, w tym z firmą Amazon - światowym liderem detalicznego handlu internetowego. Zgodnie ze strategią Otwartego Partnerstwa, Otwartej Platformy i Otwartej Łączności w dziedzinie Internetu Rzeczy (IoT), firma LG opracowała inteligentną technologię, która aktywnie rozpoznaje zachowania domowników i zapewnia optymalne rozwiązania dostosowane do ich stylu życia.

Centrum multimedialne SmartThinQ™ Hub firmy LG jest teraz kompatybilne z inteligentną asystentką głosową Alexa, w którą wyposażony został głośnik Amazon Echo. Dzięki temu sterowanie sprzętem AGD firmy LG może odbywać się nie tylko za pomocą smartfona, ale także komend głosowych. Przystawka SmartThinQ Sensor z urządzeniem Amazon Dash pozwala użytkownikom na zamawianie artykułów gospodarstwa domowego jednym przyciskiem. Teraz, pralka LG wzbogacona o SmartThinQ Sensor może nie tylko powiadomić właściciela o zakończeniu pracy, ale także zamówić zapas proszku do prania.

Na targach IFA 2016 firma zaprezentowała także inny przykład zastosowania swojej inteligentnej technologii w życiu codziennym – lodówkę Smart InstaView Door-in-Door™, wyposażoną w 29-calowy ekran dotykowy LCD. Sercem urządzenia jest miniaturowy komputer Intel® Compute Stick z procesorem Intel Atom™, który umożliwia korzystanie z różnorodnych aplikacji, pozwalając tym samym na przeglądanie przepisów, słuchanie muzyki, oglądanie filmów czy robienie zakupów przez internet. Dzięki wbudowanemu w drzwi lodówki wyświetlaczowi, użytkownik w prosty sposób może także sprawdzić jej zawartość bez konieczności otwierania – wystarczy dwukrotnie stuknąć w szklany panel, by stał się przezroczysty.

W Berlinie pokazano również inteligentną lodówkę LG SIGNATURE, która by dostosować się do stylu życia użytkowników, za pomocą zaawansowanych rozwiązań zbiera informacje o otoczeniu oraz sposobach użytkowania. Urządzenie wyposażono między innymi w czujniki otwarcia drzwi czy poziomu wilgotności. Za pomocą sensora temperatury, lodówka jest w stanie rozpoznać sytuację, gdy do jej wnętrza zostanie wstawiona ciepła żywność. Dzięki temu może na bieżąco dostosowywać prędkość działania wentylatora, co pozwoli  przyspieszyć schładzanie nawet o 30 procent (w porównaniu do konwencjonalnych dwudrzwiowych lodówek LG). Co więcej, lodówka LG SIGNATURE została wyposażona w wewnętrzną kamerę z matrycą 2,0 MP i obiektywem o bardzo szerokim kącie widzenia, dzięki czemu za pomocą smartfona można w prosty sposób sprawdzić jej zawartość, na przykład podczas robienia zakupów.

Lodówka Smart InstaView Door-in-Door™ z 29-calowym ekranem dotykowym LCD

Lodówka Smart InstaView Door-in-Door™ z 29-calowym ekranem dotykowym LCD

Na stanowisku LG prezentowane są także inne, nowe akcesoria IoT, takie jak SmartThinQ Lightbulb, SmartThinQ Plug oraz SmartThinQ Motion Sensor. Wszystkie w pełni współpracują z centrum multimedialnym LG SmartThinQ Hub oraz przystawkami LG SmartThinQ Sensor.

„Współpracując z innowatorami branży, stale doskonalimy nasz pomysły. Dzięki temu rozwiązania LG dla inteligentnego domu są coraz wygodniejsze i bardziej dostępne” powiedział Seong-jin Jo, prezes działu Home Appliance & Air Solution firmy LG Electronics. „Nasz ekosystem IoT wyróżnia się tym, że rozwijamy go bazując na strategii otwartości i współpracy z partnerami. Jesteśmy przekonani, że przyniesie ona konsumentom znacznie większe korzyści niż zamknięte systemy”.

Uczestnicy targów IFA 2016, na stanowisku firmy LG w hali 18 Targów Berlińskich, mogą osobiście zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami firmy przeznaczonymi dla inteligentnego domu przyszłości.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl