Brama IoT Siemens pomaga inżynierom rozpocząć pracę nad projektami układów IoT - SIEMENS - RS COMPONENTS - INTERNET OF THINGS - PRZEMYSŁOWY INTERNET RZECZY - BRAMKA IOT
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Brama IoT Siemens pomaga inżynierom rozpocząć pracę nad projektami układów IoT
drukuj stronę
poleć znajomemu

Brama IoT Siemens pomaga inżynierom rozpocząć pracę nad projektami układów IoT

Brama IoT Siemens pomaga inżynierom rozpocząć pracę nad projektami układów IoT
fot. RS

RS będzie wyłącznym dostawcą bramy IoT SIMATIC IOT2020, opracowanej z myślą o inżynierach przemysłowych, zastosowaniach edukacyjnych oraz społeczności konstruktorów

Firma RS Components (RS), globalny dystrybutora produktów dla inżynierów, ogłosiła dzisiaj, że będzie wyłącznym dostawcą innowacyjnego, przeznaczonego do różnorodnych zastosowań modułu IoT SIMATIC IOT2020 i tym poszerzy swoją ofertę urządzeń z zakresu Przemysłowego Internetu Rzeczy (IIoT).

Według przewidywań analityków liczba urządzeń podłączonych do Internetu będzie w nadchodzących latach liczona w dziesiątkach miliardów. Głównymi globalnymi trendami w zakresie IoT, które napędzają wzrost tej sieci, jest rosnąca dostępność oprogramowania open-source, w tym łatwych w użytkowaniu środowisk programistycznych IDE oraz nieustannie unowocześniane urządzenia sprzętowe.

Siemens i RS połączyły siły w celu zaoferowania inżynierom platformy IoT nowej ery

Bramka IOT2020 łączy te trendy, zapewniając inżynierom najprostszą drogę do rozpoczęcia pracy nad projektami przemysłowych układów IoT i odpowiadając na wyzwania związane z coraz większą łącznością otaczającego nas świata.

IOT2020 jest otwartą, zapewniającą elastyczność zastosowań bramą IoT zaprojektowaną do ciągłej pracy w środowisku przemysłowym. Gateway posiada odpowiednie certyfikaty i może być używana do pobierania, przetwarzania, analizowania i przesyłania danych do urządzeń i sieci praktycznie każdego typu, dzięki wyposażeniu w wiele różnych interfejsów, takich jak Ethernet, USB czy micro SD. Bramka jest zgodna z oprogramowaniem typu open-source, takim jak środowisko Arduino IDE czy system Yocto Linux, co pozwala wykorzystać możliwości języków programowania wysokiego poziomu, takich jak Java, C++ czy JSON. Taka elastyczność zapewnia różnorodne możliwości komunikacji z urządzeniami automatyki oraz czujnikami poprzez sieci oparte na protokołach Modbus, PROFINET i innych, a nawet bezpośrednie połączenie z chmurą poprzez protokół MQTT czy AMQP. Wbudowane interfejsy bramki IOT2020 można dodatkowo rozszerzyć za pomocą nakładek Arduino oraz znajdującego się na płytce złącza PCIe.

Atrakcyjna cena IOT2020 posiadającego certyfikaty UL i CE sprawia, że idealnie nadaje się ono do celów edukacyjnych. Bramka spełnia wiele wymagań stawianych przez szkoły i uniwersytety, które chcą zapewnić swoim studentom platformę do szybkiego i praktycznego projektowania. Urządzenie otwiera również drogę start-upom oraz twórcom do przekształcenia swoich pomysłów w profesjonalne zastosowania i projekty.

„Firma RS, obsługująca przez lata klientów z branży elektroniki i przemysłu, stała się częścią ewolucji technologicznej w obu tych dziedzinach. Wykorzystana przez Arduino technologia open source uprościła i przyspieszyła prototypowanie urządzeń elektronicznych, natomiast Siemens odegrał kluczową rolę w osiągnięciu przez rozwiązania automatyki przemysłowej poziomu niezawodności i łączności, który 10 lat temu był po prostu niewyobrażalny”, komentuje Paolo Carnovale, szef marketingu produktów przemysłowych w firmie RS. „Bramka SIMATIC IOT2020 buduje most między dwoma światami i zapewnia inżynierom nowej ery niezbędną elastyczność do projektowania nowych, niezwykłych zastosowań Przemysłowego IoT”.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl