Nowe technologie uziemień z ochroną przeciwporażeniową dla zwierząt szczególnie wrażliwych na napięcia krokowe - UZIEMIENIE - OCHRONA PRZECIWPORAŻENIOWA - EASY SYSTEM - NAPIĘCIE KROKOWE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowe technologie uziemień z ochroną przeciwporażeniową dla zwierząt szczególnie wrażliwych na napięcia krokowe
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowe technologie uziemień z ochroną przeciwporażeniową dla zwierząt szczególnie wrażliwych na napięcia krokowe

Nowe technologie uziemień z ochroną przeciwporażeniową dla zwierząt szczególnie wrażliwych na napięcia krokowe
fot. Pomiar napięć rażenia

Firma wykonująca modernizację słupów wysokich napięć (220kV) z Podlasia wykorzystała nową technologię EASY. Wyzwaniem w powierzonym zadaniu nie była wartość rezystancji, gdyż grunt cechował się niską rezystywnością, ale zapewnienie odpowiedniej ochrony przeciwporażeniowej.

Obydwa modernizowane słupy stoją na terenach rolniczych, gdzie w ich pobliżu często znajdowały się krowy, które z racji swojej fizjonomii są bardzo wrażliwe na krokowe napięcia rażenia. Sprawy nie ułatwiał fakt, że wierzchnia warstwa była bardzo dobrze przewodząca, co stanowi kolejną trudność przy ochronie porażeniowej.

Do prac w ciężkich warunkach przystąpiła 3-osobowa brygada i przy niesprzyjającej jesiennej aurze wykonała skuteczne instalacje uziemiające na dwóch słupach kratowych ze skuteczną ochroną przeciwporażeniową włącznie. Jej bezpieczeństwo potwierdzone zostało również pomiarami napięć krokowych, które nie przekraczały wartości 10V. Warto odnotować, że cała instalacja wykonana za pomocą technologii EASY wychodziła maksymalnie 2 metry poza obręb słupa, co przy zastosowaniu klasycznych rozwiązań wymagałoby o wiele rozleglejszej instalacji.

Fot. Budowa instalacji uziemiającej z wykorzystaniem technologii EASY SYSTEM

Budowa instalacji uziemiającej z wykorzystaniem technologii EASY SYSTEM

Technologia uziemień EASY powstała na bazie trzydziestoletniego doświadczenia w budowie instalacji uziemiających jako nieortodoksyjne rozwiązanie wyzwań stojących przed inwestorami, projektantami, wykonawcami i użytkownikami tej niezbędnej części każdej infrastruktury elektroenergetycznej. EASY2 pozwalająca zbudować przyjazną dla środowiska ekstremalnie zwartą, trwałą, bezpieczną instalację uziemiającą dodatkowo umożliwiającą obniżyć znacząco krokowe i dotykowe napięcia rażenia o 55% niższych od instalacji opartych na uziomach stalowych powlekanych.

Technologia uziemień EASY

Źródło: Easy System Sp. z o.o

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl