Narzędzia typu wearables w fabryce samochodów Audi - AUDI - LOGISTYKA - WEARABLE - RĘKAWICA PROGLOVE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Narzędzia typu wearables w fabryce samochodów Audi
drukuj stronę
poleć znajomemu

Narzędzia typu wearables w fabryce samochodów Audi

Narzędzia typu wearables w fabryce samochodów Audi
fot. Pracownicy logistyki w fabryce w Ingolstadt używają rękawic ze skanerem „ProGlove”

Wprowadzone w ostatnich dniach do użytku rękawice ze skanerem, ułatwiają pracę pracownikom logistyki międzynarodowej w fabryce Audi w Ingolstadt. W procesie wysyłki części do różnych miejsc na całym świecie, logistycy wykorzystują teraz rękawicę „Mark” firmy „ProGlove” z wbudowanym skanerem kodów kreskowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu, mają obie ręce wolne, co czyni ich pracę bardziej ergonomiczną. Pracownicy Audi używają obecnie dziesięciu takich narzędzi typu wearables na pięciu stanowiskach w zakładzie w Ingolstadt. Wdrożenie poprzedzone było czterotygodniową fazą pilotażową.

Tradycyjne skanery kodów kreskowych używane dotychczas przez pracowników logistyki w dziale pakowania podzespołów CKD (Completely Knocked Down) w Ingolstadt, zostały zastąpione przez nowe narzędzie: innowacyjną rękawicę ze skanerem. Rękawica taka, produkowana przez firmę „ProGlove”, ma zintegrowany na swej powierzchni skaner. Pracownik uruchamia funkcję skanowania ściskając kciuk i palec wskazujący. W ten sposób obydwie ręce ma wolne i nie musi tracić czasu oraz energii na dodatkowe operacje, np. chwytanie i odkładanie skanera. Nowy sprzęt minimalizuje również konieczność dodatkowego chodzenia, przez co proces pracy w dziale pakowania podzespołów CKD staje się bardziej ergonomiczny.

 – Rękawica ze skanerem to ogromne udogodnienie dla naszych pracowników. Dzięki temu, mogą wykonywać swe zadania bardziej elastycznie, mogą łatwiej przemieszczać się po magazynie, łatwiej skanować i pakować kartony. Ponadto skomplikowane procesy logistyczne są teraz, z użyciem rękawicy, bardziej innowacyjne i wydajne – wyjaśnia Hartmut Bartsch, kierownik działu.

– Rękawica ProGlove jest twórczym rozwinięciem idei elektronicznego narzędzia, które założone przez pracownika, wspiera efektywnie proces jego pracy. Dlatego stworzyliśmy lekką i intuicyjnie obsługiwaną rękawicę dla przemysłu, która może być wdrożona natychmiast, bez ponoszenia dodatkowych nakładów np. na jej integrację z innymi narzędziami – wyjaśnia Thomas Kirchner, Dyrektor Generalny ProGlove. 

Inteligentna rękawica ma ergonomicznie zoptymalizowany włącznik na palcu wskazującym, który przy dotknięciu kciuka uruchamia funkcję skanowania. Pracownik nie musi koncentrować się na obserwowaniu kodu kreskowego, ponieważ proces skanowania następuje wraz z naturalnym ruchem ręki. O tym, że kod na artykule został zeskanowany, zawiadamia pracownika sygnał optyczny (światło LED), akustyczny (brzęczyk) i dotykowy (wibracja). 

Z jednostką odbiorczą skaner komunikuje się z wykorzystaniem fal radiowych. Punkt dostępu połączony jest przez łącze USB lub przez zwyczajne, seryjne przyłącze. Instalacja dodatkowego oprogramowania nie jest konieczna. Czas pracy baterii przystosowano do czasu trwania jednej zmiany. Po jej zakończeniu, następuje dwugodzinne ładowanie narzędzia. 

Audi przeprowadziło wcześniej czterotygodniowy test ProGlove zakończony sukcesem. W ostatnich dniach, pierwsze egzemplarze narzędzia rozpoczęły pracę w dziale pakowania podzespołów CKD. To pierwszy krok na drodze wprowadzenia narzędzi typu wearables na wszystkich wydziałach. Równolegle, rękawica przechodzi również pilotaż w innych obszarach produkcji Audi w Ingolstadt.  

Źródło: Audi

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl