ES-SYSTEM oświetliła willę Neumana w Gliwicach - ARCHITEKTURA - REWITALIZACJA - GLIWICE - ES-SYSTEM - RENOWACJA - OŚWIETLENIE ZABYTKÓW - OŚWIETLENIE ARCHITEKTONICZNE - EUROBUILD AWARDS
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności ES-SYSTEM oświetliła willę Neumana w Gliwicach
drukuj stronę
poleć znajomemu

ES-SYSTEM oświetliła willę Neumana w Gliwicach

ES-SYSTEM oświetliła willę Neumana w Gliwicach
fot. Willa Neumana w Gliwicach po renowacji

ES-SYSTEM, czołowa polska firma specjalizująca się w oświetleniu profesjonalnym, dostarczyła oprawy oświetleniowe do zabytkowej Willi Neumana w Gliwicach. Dzięki zastosowaniu nowatorskich rozwiązań projektowych i oświetleniowych udało się zachować oryginalną, unikatową bryłę wilii i jednocześnie nadać jej nowoczesny charakter. Po remoncie budynek odzyskał dawny blask.

 
W realizacji wykorzystano oprawy oświetleniowe, które podkreślają walory architektoniczne budynku, jednocześnie uwypuklając jego wyjątkowość. Projekt rewitalizacji otrzymał II nagrodę w kategorii Rewitalizacja w konkursie Eurobuild Awards w Architekturze 2016.

 – Odpowiednio dobrane, wysokiej jakości, oświetlenie jest w stanie podkreślić wyjątkowy charakter miejsca, uwypuklić jego najważniejsze elementy. W ES-SYSTEM tworzymy oprawy dostosowane do funkcji każdej przestrzeni, a dzięki połączeniu w projekcie opraw, odpowiednich źródeł światła i funkcji optycznych jesteśmy w stanie zaspokoić oczekiwania wymagających klientów. W przypadku willi Neumana dzięki odpowiednio dobranym oprawom stworzyliśmy idealne tło, oddające niepowtarzalny klimat willi – mówi Rafał Gawrylak, prezes spółki ES-SYSTEM.

Efektowne oświetlenie uwypukla piękno zabytku

Rewitalizacja zabytkowej Willi Neumana w Gliwicach odbyła się z dbałością o zachowanie historycznego wyglądu i zabytkowych elementów wystroju wnętrz. Jednocześnie w projekcie wykorzystano biel, szkło i drewno, które dodały miejscu nowoczesnego charakteru. Do takiego wykończenia idealnie wpasowały się oprawy wykorzystujące LED-owe źródła światła LUNA LED i OPPOSITE LED, które dają równomierne, doskonale rozproszone światło. Dodatkowo oprawy Luna LED mogą przyjąć dowolny, stworzony na potrzeby inwestycji kształt, co daje nieograniczoną możliwość aranżacji. Dzięki temu system pasuje do każdego rodzaju wnętrz, nadając im niespotykany charakter. Dodatkowo wbudowane w szklaną klatkę schodową oprawy Systemu ERA LED stworzyły wyjątkową, nowoczesną kompozycję.

oprawy Systemu ERA LED

Parking i plac przed budynkiem zostały efektownie oświetlone. Elementy oświetlenia architektonicznego elewacji, zwłaszcza w nocy, uwypuklają piękno odrestaurowanego budynku.

Willa Neumanna w Gliwicach to niezwykły obiekt wybudowany na początku XX wieku. W budynku przeprowadzono remont na szeroką skalę, z dbałością o zachowanie historycznego wyglądu i zabytkowych elementów wystroju wnętrz.

Źródło: ES-SYSTEM

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl