Nowy system liniowego oświetlenia LED stworzony z myślą o Internecie Rzeczy - ŚWIETLÓWKI LINIOWE - PHILIPS LIGHTING - ZINTEGROWANE SYSTEMY OŚWIETLENIOWE - INTERNET RZECZY - INDOOR POSITIONING
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowy system liniowego oświetlenia LED stworzony z myślą o Internecie Rzeczy
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowy system liniowego oświetlenia LED stworzony z myślą o Internecie Rzeczy

Nowy system liniowego oświetlenia LED stworzony z myślą o Internecie Rzeczy
fot. Pierwsze wdrożenie systemu Philips Maxos fusion w hipermarkecie Auchan w Saint-Priest we Francji

Nowy, liniowy system LED-owy pozwala na łatwą integrację z czujnikami i systemem Philips Lighting do kompleksowego zarządzania światłem w przestrzeniach handlowych, fabrycznych, magazynowych i w centrach dystrybucji.

Philips Lighting, światowy lider branży oświetleniowej, ogłosił wypuszczenie nowego systemu liniowego LED dla przestrzeni handlowych i przemysłowych - Philips Maxos fusion. Te gotowe do instalacji systemy pomagają przygotować budynki na przyszłość, dostarczając wysokiej jakości światła LED oraz dając możliwość dowolnego dostosowania efektów świetlnych i skalowania systemu z myślą o zastosowaniach Internetu Rzeczy. Liniowy system oświetlenia może być uzupełniony o czujniki, które pozwalają na integrację technologii takich jak kamery, sygnały świetlne, audio i skanery w jeden system.

System Philips Maxos fusion oferuje dużą dowolność w instalacji i przemieszczaniu świateł LED wzdłuż listwy montażowej. Jest idealny dla zastowań w sklepach, magazynach, pomieszczeniach do produkcji jedzenia, halach produkcyjnych i pozostałych środowiskach przemysłowych. Nowy zakres optyczny daje praktycznie nieograniczone możliwości oświetlania pomieszczeń, emitując energooszczędne światło przy zastosowaniu mniejszej liczby opraw i niższych kosztach całkowitych (TCO - total cost of ownership). Oprawy LED mogą być przenoszone i dowolnie instalowane w szynie montażowej na przykład do podkreślenia konkretnych promocji lub do stworzenia długich linii świetlnych, aby zapewnić równomierność oświetlenia.

Hipermarket Auchan w Saint-Priest, we Francji, jako pierwszy zainstalował system Philips Maxos fusion i swobodnie korzysta z możliwości uzupełnienia aranżacji sklepu zmieniającym oświetleniem, który pozostawia też opcje na przyszłość.

 – Dzięki nowym oprawom LED i systemowi liniowemu możemy zmaksymalizować przeżycia konsumentów poprzez podświetlanie promocji i podkreślanie naszych towarów, jednocześnie osiągając 50% oszczędności. Philips Maxos fusion dostosowany jest do systemu zintegrowanego zarządzania, z niecierpliwością wyczekujemy więc nowych możliwości zastosowań i usług cyfrowych, które będziemy mogli dodać do naszej strategii wielokanałowej – powiedział Dominique Forgues, dyrektor techniczny w Auchan France.

Philips Maxos fusion sprawdzi się również w środowiskach wymagających wysokiego stopnia zgodności z regulacjami międzynarodowymi, takich jak przemysł motoryzacyjny, gdzie spełnić trzeba specyficzne wymagania, aby zapobiec występowaniu problemów w procesie nanoszenia warstw. System zapewnia jednolite, wygodne światło w całej gamie temperatur kolorów oraz redukuje odblaski do minimum.

Liniowy system oświetlenia może być uzupełniony o czujniki, które pozwalają na integrację technologii takich jak kamery, sygnały świetlne, audio i skanery w jeden system

System Philips Maxos fusion można łączyć z różnymi oprawami LED, takimi jak projektory, oprawy liniowe oraz punktowe, a także elementy takie jak Beacon Bluetooth. Współpracuje też ze sprzętem innych firm.

Gotowy do połączenia

Liniowy system oświetlenia może zostać łatwo zintegrowany z systemem do kompleksowego zarządzania światłem, jak na przykład Philips StoreWise, w celu stworzenia dynamicznych scen świetlnych. Innym przykładem jest Philips Indoor Positioning, który w oparciu o lokalizację dostarcza nowych usług kupującym oraz sprzedawcom. Dla magazynów Philips przygotował system GreenWarehouse, który pozwala na oszczędność energii poprzez tworzenie oświetlenia strefowego włączanego tylko tam, gdzie jest to potrzebne.

 – Mamy głębokie uznanie dla potrzeb klientów. Zainstalowaliśmy już ponad dwa miliony metrów oświetlenia liniowego. Philips Maxos fusion jest przykładem systemu gotowego na przyszłość, umożliwiającego przenoszenie opraw, czujników oraz integrację z istniejącymi oraz przyszłymi systemami do kompleksowego zarządzania światłem. To idealne rozwiązanie dla miejsc, które szukają precyzyjnego oświetlenia oraz wartości dodanej w usługach dla przemysłu i handlu detalicznego – powiedział Paul Peeters, Business lider Professional Lighting Europe (Philips Lighting).

System Philips Maxos fusion dostępny jest w Europie od połowy lutego 2017 r, a obecnie prezentowany jest na targach EuroShop 2017 w Düsseldorfie, na stoisku w hali numer 9.

Źródło: Philips Lighting

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl