AmeriGas dostarczy butle gazowe za pomocą dronów - BUTLE CIŚNIENIOWE - LPG - LOGISTYKA - DRONY - BEZZAŁOGOWE STATKI POWIETRZNE - DRONANO - BUTLE GAZOWE - AMERIGAS - BULTE LPG - DRONY DOSTAWCZE - PRIMA APRILIS
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności AmeriGas dostarczy butle gazowe za pomocą dronów
drukuj stronę
poleć znajomemu

AmeriGas dostarczy butle gazowe za pomocą dronów

AmeriGas dostarczy butle gazowe za pomocą dronów
fot. DroNANO

Firma AmeriGas Polska - jeden z największych dostawców LPG dla gospodarstw domowych - wprowadza nowoczesny system dostaw butli gazowych. DroNANO to pierwsze na świecie rozwiązanie, które pozwoli na dostarczenie klientom indywidualnym butli gazowych drogą powietrzną.

Wg danych GUS butle gazowe są wykorzystywane w co trzecim polskim gospodarstwie domowym. Usługa droNANO odpowie rosnącemu zapotrzebowaniu użytkowników na szybki i łatwy dostęp do tego źródła energii. Autonomiczny system dostaw pozwoli klientom indywidualnym AmeriGas na zamówienie butli gazowej za pośrednictwem aplikacji mobilnej przez całą dobę z gwarancją dostarczenia w zaledwie 30 minut.

DroNANO to kolejne, po wprowadzonych w styczniu tego roku "Butlomatach", innowacyjne rozwiązanie zwiększające wygodę użytkowników butli gazowych. Jak działa ta usługa? Mechanizm droNANO przedstawiono na filmie:

Aby skorzystać z usługi, wystarczy pobrać na smartfon aplikację droNANO i złożyć zamówienie. Adres dostawy może zostać pobrany na podstawie aktualnej lokalizacji telefonu lub poprzez wskazanie miejsca na mapie. Aplikacja pozwala również na dokonanie płatności za gaz bezpośrednio z poziomu smartfona.

Mózgiem całego rozwiązania jest elektroniczny system sterujący, który odpowiada za obsługę zamówień, monitorowanie statusu dronów oraz wyznaczanie dla nich optymalnych tras przelotów. Do realizacji usługi droNANO, AmeriGas zastosował sześciowirnikowe drony autonomiczne, obsługujące protokół nawigacji satelitarnej GPS oraz wyposażone w inteligentny system wykrywania i omijania przeszkód. Mogą one latać z prędkością do 75 km/h, a ich zasięg wynosi aż 25km.

Stworzenie tej nowatorskiej usługi było możliwe dzięki wykorzystaniu lekkich butli AmeriGas NANO.

Ich trójwarstwowa konstrukcja, składająca się z syntetycznego korpusu, powłoki z superwytrzymałego TWINTEX’u i zbiornika wykonanego z lekkiej stali sprawia, że butle NANO są aż o 40% lżejsze od swoich stalowych odpowiedników. Dzięki temu mogą być bezpiecznie transportowane drogą powietrzną.

Początkowo dostawy realizowane będą w promieniu 25 km od baz butlowych AmeriGas i obejmą obszar 10 wybranych miast w Polsce. AmeriGas przewiduje, że do końca roku w zasięgu droNANO znajdzie się ponad 40% gospodarstw domowych. Testy droNANO ruszą już 3 kwietnia, a start usługi planowany jest do końca II kwartału 2017 roku. Aby dołączyć do grona testerów wystarczy odwiedzić stronę www.latajacabutla.pl.

* Ten news był naszym żartem na Prima Aprilis.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (1)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Gość
Juz widzę takiego droga z butla gazowa w rękach jakiegoś Arabia...
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl