Zestaw edukacyjny Arduino dla uczniów - ELEKTRONIKA - RS COMPONENTS - PŁYTKA PROJEKTOWA - ZESTAW EDUKACYJNY - GENUINO - ARDUINO 101
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Zestaw edukacyjny Arduino dla uczniów
drukuj stronę
poleć znajomemu

Zestaw edukacyjny Arduino dla uczniów

Zestaw edukacyjny Arduino dla uczniów
fot. Arduino

Nowy zestaw edukacyjny CTC 101 zapewnia praktyczne, innowacyjne szkolenie z zakresu elektroniki, programowania i mechatroniki.

Firma RS Components (RS), globalny dystrybutor produktów dla inżynierów, ogłosiła dzisiaj dostępność zestawu edukacyjnego Arduino CTC 101, który jest kompletną platformą e-learningową umożliwiającą uczniom poznanie elektroniki, programowania i mechatroniki. Zestaw CTC 101 jest przeznaczony dla nauczycieli i instruktorów pracujących w szkołach i dostosowany specjalnie do pracy z uczniami w wieku od 13 do 17 lat.

Zestaw CTC 101 pomaga w nauczaniu programowania i mechatroniki dzięki pięciu modułom tematycznym i umożliwia przeprowadzenie ponad 25 praktycznych eksperymentów. Wszystkie części zestawu nadają się do wielokrotnego wykorzystania, dzięki czemu umożliwiają zmianę konfiguracji w kolejnych eksperymentach oraz rozbudowę dla potrzeb bardziej zaawansowanych uczniów i projektów.

Nowy zestaw edukacyjny Arduino CTC 101

Zestaw edukacyjny Arduino CTC 101

Każdy zestaw CTC 101 obejmuje elementy elektroniczne dla klasy liczącej 24 uczniów oraz nauczyciela. Zestaw zawiera sześć płytek programowalnych mikrokontrolerów Genuino 101, sześć nakładek edukacyjnych Arduino, zestaw czujników i elementów wykonawczych, płytki stykowe do prototypowania, szeroki wybór podzespołów elektronicznych, złącza i przewody oraz inne elementy, takie jak serwosilniki, kabel USB, koła i łożyska, akumulatory i moduły zasilające.

CTC (Creative Technologies in the Classroom, czyli kreatywne technologie w klasie) to jeden z programów STEAM (Science, Technology, Engineering, Arts and Mathematics) przeznaczonych dla edukacji ponadgimnazjalnej. Program edukacyjny Arduino powstał, aby zapewnić nauczycielom niezbędny sprzęt i oprogramowanie do przygotowania bardziej praktycznych i innowacyjnych zajęć edukacyjnych.

Uczniowie poznają podstawy programowania, elektroniki i mechatroniki poprzez serię dobrze opisanych projektów oraz łatwych do przeprowadzenia eksperymentów. Szkolenie dla tego programu jest dostępne przez Internet w postaci nagranych wykładów, materiałów pomocniczych oraz forum z pytaniami i odpowiedziami na stronie Arduino.

Początkowo zestaw CTC 101 będzie dostępny wyłącznie poprzez firmę RS i jest już dostępny w sprzedaży.

Źródło: RS Components

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl