Smart Tianjin - Chiny planują inteligentne miasto - CHINY - BOSCH - INTELIGENTNE MIASTO - SMART CITY
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Smart Tianjin - Chiny planują inteligentne miasto
drukuj stronę
poleć znajomemu

Smart Tianjin - Chiny planują inteligentne miasto

Smart Tianjin - Chiny planują inteligentne miasto
fot. Bosch

Chiny planują wdrożenie flagowego projektu „Smart Tianjin“, w którym będzie miała udział firma Bosch: pod koniec czerwca 2017 we Frankfurcie koncern podpisał umowę o partnerstwie strategicznym z położonym w północnych Chinach miastem Tianjin (Tiencin). Celem współpracy jest wspólne zbadanie możliwości realizacji inicjatywy „Smart Tianjin“, która pozwoli przekształcić ten ważny port w inteligentne miasto.

– Urbanizacja w Chinach stawia przed miastami nowe wyzwania: wymogi w zakresie bezpieczeństwa, efektywności energetycznej i komfortu znacząco rosną – powiedział Peter Tyroller, członek zarządu spółki Robert Bosch GmbH, odpowiedzialny za region Azji i Pacyfiku podczas ceremonii podpisania porozumienia. – Bardzo cieszymy się z możliwości poprawy funkcjonowania miasta Tianjin oraz jakości życia jego mieszkańców, jaką daje stosowanie naszych rozwiązań zintegrowanych w sieci. Dzięki czujnikom, oprogramowaniu i usługom Bosch, jako innowacyjne przedsiębiorstwo IoT, jest odpowiednio przygotowany do tego, aby stać się partnerem Chin na drodze ku erze inteligentnych miast – dodał Tyroller.

Smart Tianjin – rozwiązania szyte na miarę

Chiny planują stworzenie międzynarodowego regionu metropolitalnego wokół Pekinu, Tianjin i prowincji Hebei. Liczący ponad 15 milionów mieszkańców Tianjin jest ośrodkiem przemysłowym i ważnym węzłem komunikacyjnym w tym regionie. Dlatego władze miasta uruchomiły inicjatywę „Smart Tianjin“. Bosch dopasuje swoje rozwiązania do indywidualnych potrzeb miasta. Projekt pilotażowy ma stać się wzorem dla kolejnych projektów realizowanych w Chinach. Aby być bliżej klienta, Bosch planuje utworzyć na miejscu biuro projektowe.

Smart Tianjin

Rozwiązania Smart-City firmy Bosch dla mobilności, energetyki, budynków, bezpieczeństwa oraz e-Governance

Bosch planuje wykorzystać w tym projekcie know-how ze swoich dotychczasowych projektów Smart City. Wśród nich znajdują się projekty realizowane w Singapurze, San Francisco, Stuttgarcie, Berlinie oraz w porcie w Hamburgu. Dla potrzeb inteligentnych miast Bosch oferuje rozwiązania w obszarach takich jak mobilność, energetyka, budynki, bezpieczeństwo oraz e-Governance (cyfrowe zarządzanie miastem). W obszarze mobilności są to: monitoring środowiska, zintegrowane parkowanie, zarządzanie flotą, e-mobilność oraz transport intermodalny, czyli powiązanie różnych środków transportu. W obszarze energetyki w ofercie znajdują się wirtualne elektrownie, energooszczędne systemy grzewcze, podgrzewacze wody oraz systemy chłodzenia, a także akumulatory energii. Rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa obejmują systemy ochrony przeciwpożarowej, kontroli dostępu i dozoru wizyjnego. Dla budynków mieszkalnych Bosch przygotował inteligentną technikę Smart Home oraz zintegrowane urządzenia AGD.

Bosch w Chinach

W 2016 roku Grupa Bosch osiągnęła w Chinach obroty w wysokości 12,5 mld EUR, co odpowiada wzrostowi w porównaniu do poprzedniego roku w wysokości 12% liczonemu w walucie euro oraz 19% w walucie lokalnej. Bosch zatrudnia w Chinach ok. 59 000 pracowników. Przedsiębiorstwo działa w Chinach już od 1909 roku, obecnie wszystkie cztery sektory są reprezentowane przez ponad 60 lokalizacji. Grupa Bosch dostrzega w Chinach duży potencjał rozwoju przede wszystkim dla działalności związanej z Internetem rzeczy. Oprócz segmentu Smart City także w dziedzinach takich jak zintegrowana mobilność i Przemysł 4.0.
follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl